Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Koncerts, kurā sapņi pārvērtās par mūziku


Evilena Protektore

«Dream Teller» prezentē savu debijas albumu saulrieta gaismā

Evilena Protektore

Jau kādu laiku Rīgā, krastmalā, darbojas jauna koncertvieta — «ATTA Centre», kas paplašinājis savas telpas no konferenču mājas līdz kultūras platformai. Tajā norisinājušies jau vairāki koncerti gan ar pašmāju māksliniekiem, gan ar ārzemju viesiem. Jāsaka, ka būt klausītājam šajā vietā ir estētiski aizraujoši. Skatuves aizmugurē ir stikla siena, kas veido šarmantu noformējumu priekšnesumiem — fonā nav vienkārši aizkars, bet gan pilsētas skati, un tie mūsu pilsētā ir ārkārtīgi skaisti — it īpaši krastmalā. 18. maijā tieši saulrieta laikā ATTA centrā izskanēja kaut kas īpašs — sapņainais kolektīvs «Dream Teller», prezentēja savu debijas albumu «A Dream We Didn’t Know About». «Dream Teller» (Sapņu teicējs) ir divu komponistu un izpildītājmākslinieku satikšanās, lai radītu mūziku, kas apskata tēmas par sapņiem, zemapziņu un sevī vēl neatklāto. Viņu mūzika iedvesmu smeļas dzīves pieredzēs un sarunās, ceļojumos — tā ir kā klusas refleksijas. Albumā «A Dream We Didn’t Know About» pianists, komponists Edgars Cīrulis un dziedātāja, komponiste Kristīne Cīrule meklē jaunas skaņas dziesmas žanrā, kā arī savu vietu plašajā klavieru un balss duetu piedāvājumā.

Koncertā piedalījās Kristīne Cīrule — balss, Edgars Cīrulis — klavieres, balss, Māra Vidiņa — balss, Līva Dumpe — balss, Karlīna Priedēna — balss, Aleksejs Bahirs — vijole, Ketija Ringa-Karahona — flauta, Svens Vilsons — elektro ģitāra, akustiskā ģitāra, Rūdolfs Dankfelds — bungas, perkusijas, Alberts Reinholds Ostegods — kontrabass, elektrobass.

Edgars Cīrulis: Mums šis bija viens liels mērķis un sapnis — ļaut visiem cilvēkiem, kas piedalījās albumā, satikties vienā fiziskā telpā un nospēlēt ierakstīto mūziku. Albuma mūzika tika ieskaņota atsevišķi — celiņu pa celiņam, katrs no savām mājām, un pirmsšķietami ir notikusi teju neiespējamā satikšanās, jo Ketija Ringa-Karahona un Līva Dumpe dzīvo Amsterdamā, tad daļa, izņemot Albertu, kurš ir no Dānijas, dzīvo Latvijā. Jāsaka, ka Alberts nespēlē albumā, viņš koncertā aizvietoja Jāni Rubiku, kurš tajā mirklī kopā ar savu sievu Elīzu gaidīja ģimenes pieaugumu!

Pats koncerts, manuprāt, bija ļoti veiksmīgs. Sanāca pilna zāle ar draugiem, labām paziņām un kolēģiem, un pat negaidītām sejām,. Bija atnākuši mūziķi, vecāki — ļoti daudz fantastisku klausītāju! Izskatījās, ka viņi bija absolūti iedvesmoti.

Kristīne Cīrule: Tā vieta noteikti bija unikāla telpas ziņā — aiz skatuves bija liels logs ar krastmalas skatiem.

Edgars: Mēs ieplānojam koncerta laiku tā, lai tas aptuveni sakristu ar saulrietu. Koncerts sākās dabiskā apgaismojumā, bet beigās bija tumšs — ar dramatuģiju aiz loga.

Evilena Protektore

Kolektīva «sapņainā» interpretācija bija jūtama ne tikai viņu mūzikā un šarmantajā skatā, ko nodrošināja milzīgie logi, bet arī dziedātājas Māras Vidiņas «ievādvārdi» atklāja pasākumu ar kādu neparastu priekšnesumu — augu mūziku.

Edgars: Kā jau minēju, galvenais mērķis bija ļaut šiem mūziķiem satikties vienā telpā. Tad mēs domājām, ka būtu interesanti, ja pirms koncerta varētu būs mazs iesildošais ‘setiņš’, kuru mums piedāvāja Māra Vidiņa, kas arī kā dziedātāja piedalās «Dream Teller» projektā. Viņas galvenais muzikālais projekts ir augu mūzika, kur viņa izmantojot midi «interfeisu», kurš «interpretē» signālus, kas nāk no augiem, pārvēršot tos mūzikā.

Kristīne: Tas arī bija tas, par ko viņa pagājušogad Māstrihtā ieguva bakalaura grādu. Tas ir viņas galvenais projekts.

Evilena Protektore

Edgars: Mēs esam milzīgi Māras fani un domājam, ka tas būtu riktīgi forši, ja viņa iesāktu to vakaru, ievedot mūs sapņu pasaulē. Man šī mūzika īstenība ir viena liela personiskā sapņa piepildījums. Es vienmēr esmu gribējis muzicēt sastāvā kā pianists, kas nav orientēts tikai uz improvizācijas vai instrumenta spēles meistarību. Bet svarīgi ir kalpot dziesmai. Kur nu labāk — spēlēt kopā ar savu sievu un radīt kaut ko, kam mēs abi stipri ticam un ko mēs mīlam. Tas bija ļoti iedvesmojoši!

«Dream Teller» Albums «A Dream We Didn’t Know About» ir pieejams visās populārākajās straumēšanas platformās, kā arī kolektīva «Bandcamp» vietnē.