Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Ģitāristu sesija priecē ar jaunu meistarklašu sezonu


Krāšņa nedēļa ar koncertiem, meistarklasēm un sacensībām — Praulienas skolā aicina pievienoties

Šogad no 20. līdz 25. oktobrim Madonas novada Praulienas skolā jau 23. reizi notiks mūzikas izglītojošs pasākums «Ģitāristu sesija». Muzicēt, iegūt pieredzi un radoši darboties grupās ir aicināti vokālisti, ģitāristi, basģitāristi, bundzinieki un koklētāji. Nodarbības un meistarklases vada pieredzējuši pedagogi, Latvijas mūziķi un ārzemju viesi. Sesijas ietvaros notiks konkurss »Pasaules Ritmi Praulienā», kurā jaunajām rokgrupām ir iespējas iegūt žūrijas atzinību un Praulienas pagasta sagatavotās balvas.

Sesijas organizatori piedāvā saistošu un izglītojošu muzikālu programmu ar meistarklasēm un nodarbībām grupās. Samaksājot dalības maksu, tiek nodrošināta ēdināšana četras reizes dienā, gulēšana un gultas veļa, iespēja apmeklēt desmit koncertus, atpūtas brauciens, atlaižu kuponi no atbalstītājiem un kvalitatīvs gaismu, skaņu tehniskais ekipējums.

Ģitāristu sesijā nodarbības notiks grupās, kuras vadīs atzīti mūziķi, skolotāji un sava aroda pratēji — Rihards Lībietis, Egils Leimanis, Voldemārs Kalniņš, Valdis Rēbuks, Arturs Liede, Jānis Bukovskis, Jānis Altmanis, Vilnis Strods, Nils Īle, Evilena Protektore, Madara Briede, Aleksandrs Sircovs, Ingars Viļums, Zane Sniķere.

Ģitāristu sesija var lepoties ar trīs angļu kungu klātbūtni, kuri ielidos Latvijā no Londonas un pārstāvēs rokmūzikas saknes angļu mēlē. Lielākais «stārs» no viņiem ir Džuliana Lenona izpildīto dziesmu autors, komponists un ģitārists Mets Bekers (Matt Backer), basģitārists Fils Spaldings (Phil Spalding), kurš muzicējis ar Kailiju Minogu, Eltonu Džonu un daudziem citiem, kā arī ģitārists Pols Glovers (Paul Glover), kurš mūs jau otrreiz priecēs ar neatkārtojamu ģitāras skanējumu.

Nedēļas vidū sesijas programma piedāvā ekskursiju un atpūtas braucienu pie dabas uz Aronas kalnu un Smeceres sila Sporta bāzi, kur notiks sportiskas aktivitātes, ugunskurs, pirts un dziesmas.

Praulienas skolā notiks brīnišķīgi koncerti. Pirmdien Rihards Lībietis un Anneli Arro, akustiskais «Trio Tre» un «AG 3’o», kurā blakus Aivaram Hermanis un Kasparam Zemītim muzicē madonietis Mārcis Auziņš. Otrdienas vakarā Praulienas skolai jumtu nocels «So Lucid Electric Feel» un «Very Cool People», savukārt trešdien alternatīvās mūzikas cienītājus Praulienas skolas radītajā koncertzālē uzrunās Dambis un grupa «Inokentijs Mārpls». Ceturtdiena paredzēta blūza smeldzei — «Lavrix Band» un «Youtubes» iekarotāji, humorroka grupa «Pirmais Kurss». Piektdien, plkst 16.00 Praulienas skolas zālē noslēguma koncerta viesis būs Valdis Atāls. Sesijas meistaru aranžējumā dalībnieki izpildīs viņa dziesmas. Jāatzīst, ka programma ir krāšņa, un, iemaksājot kaut nelielus ziedojumus Ģitāristu sesijas attīstībai, to baudīt ir aicināts ikviens.