Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Ieskaties Starptautiskās Džeza Dienas koncertos!


Džeza diena sen izskanējusi, bet mēs sagatavojām jums muzikālo dāvanu – 3 koncertu video ierakstus!


Aleksandra Line

Jābeidz turēt sveci zem pūra — jādalās ar koncertierakstiem! Šogad aprīļa beigās veiksmīgi aizvadīta UNESCO Starptautiskā Džeza diena, ko mūsu komanda Latvijā rīko jau piekto gadu pēc kārtas (un par ko, jāteic, mums allaž bijis prieks, gods un lepnums), tāpēc vasara ir īstais laiks atskatīties uz dažiem no šī gada koncertiem.

Viens no koncertiem notika mājīgajās Pashkevich Jazz Club telpās: 30. aprīlī, kad visa pasaule svin Starptautisko Džeza dienu, mēs klausījāmies jauna latviešu pianista Krista Saržanta oriģinālmūziku, ko izpildīja viņa kvintets kopā ar vēstnieku no džeza zemes Amerikas, kontrabasistu Rob Duguay. Pilna klausītāju zāle, īsta džeza atmosfēra un jam session vakara noslēgumā — prieks atcerēties!

29. aprīlī ieskaņojām Džeza dienu Zirgu ielas koncertzālē ar koncertu divās daļās: pirmajā uzstājās pianists Atis Andersons, atskaņojot gan sava favorīta Kenny Wheeler kompozīcijas, gan arī savus skaņdarbus.

Otrajā koncerta daļā klausījāmies mūsu valsts lepnumu: Nacionālo Bruņoto spēku bigbendu ar programmu «Tautasdziesma». Diriģenta Aleksandra Kreišmaņa stāsti mijās ar priekpilnu mūziķu izpildījumu: bija skanīgi, izglītojoši un visai dzīvespriecīgi.

Starptautisko Džeza dienu šogad atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un ASV Vēstniecība Latvijā, kuriem mūsu komanda dziļi pateicas par palīdzību svētku īstenošanā.
Šos video mēs noteikti skatīsimies vēl un vēl, lai iedvesmotos nākamā gada pasākumiem — neaizmirsti sekot līdzi www.jazzday.lv un laicīgi ieplānot Lielas Džeza Svinības aprīļa beigās!