Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Ko klausīties Latvijā un tuvākajās ārzemēs


Šogad tuvākās un tālākās ārzemēs koncertē aktuāli džeza mākslinieki no ASV un ne tikai

Aiga Leitholde un Evilena Protektore

Savus ceļojumus uz ārzemēm vienmēr esmu pieskaņojusi sev interesējošiem koncertiem, un regulāri pamanos apmeklēt 3 līdz 5 koncertus. Sekoju līdzi mākslinieku uzstāšanos grafikiem, šādi veidojot savu – klausītāja turneju. Arī šogad esmu ieplānojusi koncertvizītes ārzemēs. Varbūt mums būs pa ceļam?

Emra Islek

No 20. līdz 29. aprīlim Igaunijā, Tallinā notiks džeza festivāls «Jazzkaar», kas piedāvā stilistiski daudzveidīgu programmu un aktuālus māksliniekus. Es īpaši vēlētos izcelt 25. aprīli, kad viena vakara ietvaros, četros atsevišķos koncertos būs iespējams dzirdēt trompetista Ambrose Akinmusire kvartetu, lautista Taner Akyol Trio, grupu «The Bad Plus», un naktī izdejoties pie «Komfortrauschen». Katram koncertam ir sava biļete, taču festivāls piedāvā arī dienas biļeti un festivāla pasi. Vairāk informācijas: http://www.jazzkaar.ee/en/

Maijā Eiropas koncertturnejā dodas saksofonists Kamasi Vašingtons (Kamasi Washington). Viņš uzstāsies Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Nīderlandē, Itālijā, Šveicē, Austrijā, Spānijā, Čehijā un Polijā. Piemēram, 14. maijā (pirmdienā) Kamasi uzstāsies Spānijā, Barselonas klubā «Razzmatazz». Lūk, iemesls, lai ieplānotu nedēļas nogali Barselonā! Koncerta biļetes cena – 33 EUR.

No 29. jūnija līdz 8. jūlijam Beļģijas Ziemeļos, Gentā notiks «Gent Jazz festival». Kā galvenos māksliniekus festivāls izceļ – Tomu Džonsu, grupu «The Roots», itāliešu pianistu Paolo Konte (Paolo Conte) un saksofonista Faro Sanderss (Pharoah Sanders) kvartetu. Mani interesē tieši 7. jūlijs, kad festivālā uzstāsies arī pianista Vīdžeja Aijera sekstets (Vijay Iyer Sextet). Festivāla dienas biļete maksā 38 EUR.

10. jūlijā Lietuvā, Viļņas botāniskajā dārzā uzstāsies grupa «BADBADNOTGOOD» – kas “uz papīra” tiek dēvēti par džeza trio, bet dzīvē vairāk pielieto hiphopa un elektronikas iespējas. Koncerta biļetes cena – 30 EUR.

Evilena Protektore

Latvijā arī gaidāmi interesanti un aizraujoši pasākumi! Sākot ar koncertiem un līdz pat festivāliem Rīgā un citās Latvijas pilsētās džezs skanēs uz pilno!

Aprīlī:
Paša aprīļa sākums iepriecinās klausītājus ar jauno džeza vokālistu un basistu konkursu Riga Jazz Stage. Šī gada īpašais viesis — talantīgs basists no Brazīlijas Michael Pipoquinha. Pasākums norīsināsies no 4. līdz 7. aprīlim Splendid Palace koncertzālē.

14. aprīlī koncertzālē «Cēsis» viesosies Kaboverdes mūzikas dīva Nensija Vieira.
Un aprīļa beigās izskanēs jau 5. Starptautiskā Džeza Diena! Šogad programmā — gan Nacionālo Bruņoto Spēku Bigbends, gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pirmais bigbends, gan viesi no ārzemēm, un pat pāris noderīgas lekcijas mūziķiem un mūzikas cienītājiem! Plašāku informāciju par džeza svētkiem meklē www.jazzday.lv jau visai drīz!

Maijā:
Pēdējais pavasara mēnesis sāksies ar kaut ko pavisam jaunu — projekts «Klausies.Слушай.Listen» piedāvā apmeklēt sava pirma albuma prezentāciju mājīgajā Teātra Barā jau 1. maijā!

5. maijā Dzintaru koncertzālē turpināsies koncertu cikls «Jūrmala Jazz» ar šarmantas Jazzmeia Horn priekšnesumu.

Savukārt 27. maijā Liepājas «Lielajā Dzintarā» muzicēs vietējie talanti — Kārļa Auziņa kvartets ar programmu «Skaņu gleznas».

Jūnijā:
7. jūnijā Rīgas Kongresu namā uzstāsies mākslinieks, kuru Latvijas džezmeņi pazīst un mīl jau sen, turklāt ar vienu no labākajiem valsts orķestriem — Richard Bona un Latvijas Radio Bigbends.

27. un 28. jūnijā Rīgā beidzot viesosies kontrabasists, kurš uzspridzināja internetu ar savām spilgtām kompozīcijam — Adam Ben Ezra. Koncerti norisināsies Rīgas Kongresu namā un VEF kultūras pilī.

Un vēl daudz citu koncertu, kurus ir tiešām vērts apmeklēt! Nepalaid garām info, paraksties JAZZin.lv, un saņem ziņas katru pirmdienu!