Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Jauna debija!


Ar videoklipu sēriju klausītājiem sevi piesaka Ineses Bērziņas kvartets


Aiga Leitholde

Šī gada sākumā plašākai publikai sevi pieteica Ineses Bērziņas kvartets, videoklipu sērijā publiskojot dziesmu «Inese», savu versiju par grupas «Vulfpeck» dziesmu «Black Pocket» un savu dziesma «Wonder».

Līva Stare

Inesi Bērziņu klausītāji pazīst kā grupu «The Coco’nuts» un «No Rain Today» dalībnieci. Dziedātājas balsij piemīt dažādas nokrāsas, plašs diapazons un precizitāte detaļās. Paužot mīlestību tradicionālajam džezam, dziedātāja kopā ar domubiedriem izveidojusi Ineses Bērziņas kvartetu, kura ietvaros izpilda svinga stilistikā ieturētu programmu.

Videoklipu sērijas pirmās dziesmas «Inese» tapšana ir saistīta ar romantisku stāstu un aicina saredzēt arī mazās lietās lielas kopsakarības. «Sākotnēji es uzrakstīju dziesmu «Miķelis», kuru veltīju savam domubiedram un skatuves partnerim Miķelim. Pēc divām dienām arī viņam bija dziesma manā vārdā — Inese. Dziesmai vajadzēja vārdus, taču tas man lāgā neizdevās, jo ir grūti rakstīt pašai par sevi. Tad nu sākumā dziedājām bez vārdiem,» — atceras Inese, dziesmas teksta rakstīšanu uzticot Aleksandai Linei.

Veidot savu versiju «Vulfpeck» dziesmai «Black Pocket» tika nolemts, jo kvartetam simpatizējusi gan dziesma, gan pati grupa. Dziedātāja saka: «Grupa “Vulfpeck” ir augsti profesionāli mūziķi, kuri vieglu popdziesmu var padarīt par kičīgu un unikālu. Viņi ir mazliet dīvaiņi, kuri savas dīvainības akcentē. Un arī man patīk dīvaini, jo tas ļauj būt pašam.»

«Dziesma “Wonder” tapa vienā iedvesmas mirklī — man piesēžoties pie klavierēm un spēlējot. Šī dziesma uzdod jautājumus, kā sevi ieraudzīt no malas un kur vispār ir patiesība? Videoklipā uz šiem jautājumiem mēģinām atbildēt, skatoties dažādos spoguļos. Jo, lai kā mums dažreiz šķiet, ka zinām cilvēku, tas ir tikai mūsu priekšstats par viņu, nevis patiesība,» — par dziesmas vēstījumu stāsta dziesmas autore Inese Bērziņa.

Ineses Bērziņas kvartets ir:
Inese Bērziņa (vokāls)
Miķelis Dzenuška (klavieres)
Eduards Lipāns (tuba)
Artūrs Strautmanis (bungas)

10. aprīlī mūziķi sniegs koncertu klubā «Pashkevich Jazz Club» (Palasta iela 10, Rīga), savukārt 5. maijā Ineses Bērziņas kvartets būs dzirdams džeza bārā-restorānā «Trompete» (Peldu iela 24, Rīga).

Līva Stare

Aktuālā informācija atrodama: https://www.facebook.com/ineseberzinaquartet/.