Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

«Ethno+Jazz» koncerts JVLMA atkal savāca pilnu zāli


Ikgadējs DeciBels festivāla koncerts Ethno+Jazz šogad pārsteidza ar pedagogu priekšnesumu un viesi no ārzemēm

Aleksandra Line

Pasākums Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, kas atnes daudz prieka un azarta visiem tajā iesaistītajiem mūziķiem un klausītājiem. Pateicoties Norvēģijas Karalistes vēstniecības atbalstam, šogad pie programmas strādājis arī norvēģu pianists Jans Gunars Hofs (Jan Gunnar Hoff). Modelis, kā top šī programma, ir palicis nemainīgs jau vairākus gadus – divas nedēļas pirms uzstāšanās etnomuzikoloģijas un džeza studenti tiek sadalīti vairākos sastāvos, lai darba procesā, savijot tautas mūzikas un džeza elementus, veidotu savu oriģinālmūziku. Šogad mūziķi ir pastiprinājuši savu programmu ar dažādiem efektiem, lietojot gan akustiskus paņēmienus, gan elektroniku.

Evilena Protektore

Šajā festivāla dienā ar lielāko prieku esam bijušas klāt, klausoties trīs mūziķu ansambļu sniegumus, un pēc koncerta palikām aprunāties ar studentiem, pasniedzējiem un koncerta viesiem. Pasākums pirmoreiz tika atklāts ar “iesildošo” kompozīciju pasniedzēju izpildījumā, kas zālē izraisīja īpaši pozitīvu efektu, bet pirms tā džeza nodaļas vadītājam Dr.Art. Indriķim Veitneram tika pasniegta JVLMA Studentu simpātiju balva 2017 par iedvesmu un ieguldījumu studentu dzīvēs.

Ināra Jakubone, Latvijas Mūzikas Informācijas Centra direktore
Man ļoti patika katra no šīm sastāvdaļām — gan džezs, gan tradicionāla mūzika, sanāca ļoti dzīvi un ar izdomu, ar garšu un ar lielu patikšanu. Ar atklāsmes prieku — ja to visu sajauc kopā, tas ir vienkārši brīnišķīgi. Ieraugot, kā džeza instrumentālisti dziedāja tautasdziesmas, un kā folkloristi spēlēja visdažādākus instrumentus, varēja manīt, ka barjeras pilnīgi pazuda. Ļoti gaišs un iedvesmojošs pasākums.

Jan Gunnar Hoff, norvēģu pianists un komponists, vieslektors JVLMA
Man šķiet, šis ir lielisks veids, kā vienā projektā iesaistīt pasniedzējus un mūziķus. Lieliski, ka šajā projektā ir jāveido komandas, rodas saikne starp studentiem, kuri izaicina viens otru, lai radītu jaunu mūziku. Sākumā viņi nezināja, ko spēlēs, bet izvēlējās to un nedēļas laikā gatavoja programmu. Ja esi profesionāls mūziķis, zini, kā jāstrādā komandā, tev rodas dažādas idejas, bet ir jāmeklē arī kompromisi un jāuzstājas kā komanda, šis ir ļoti labs koncepts.
Es jūtos lepns būt daļa no šiem svētkiem, man patīk būt Rīgā. Pēc īsa laika pierodi pie cilvēkiem, kuri atšķiras no manas dzimtās Norvēģijas — te visi ir viesmīlīgi, ieinteresēti strādāt kopā, bet arī kvalitatīvi pavadīt laiku, un vēlas izdarīt visu maksimāli labi — tas aizrauj.

Komponists, asoc.prof. Rolands Kronlaks, festivāla «Decibels» mākslinieciskais vadītājs
Sajūtas labas. Tā nedaudz dīvaini, jo ethno + jazz koncerts ir tas, kurā es galīgi neiesaistos — pilnībā uzticu džeza un etnomuzikoloģijas katedrām. Līdz vakardienas koncertam ar šo festivālu visu laiku bija darbošanās, bet šodien atnācu pats atpūsties un izklaidēties. No malas klausoties, man līdzvērtīgi patika visi ansambļi. Ļoti patika pirmais, un tas, kā viņi integrēja elektronisko pusi, bet katrā no combo bija kaut kas īpašs.

Evilena Protektore

Ēriks Zeps un Zane Leimane, Etnomuzikoloģijas katedras studenti
Zane: Es «Etnodžezā» piedalījos pirmo reizi, tas man bija ļoti liels notikums, jo visos iepriekšējos gados es klausījos un domāju — wow, kā viņi var! Tas tik superīgi izklausās! Un tagad es arī piedalos, sajūta kolosāla, jo tā bija mana pirmā pieredzē spēlēt ar džeza mūziķiem — ļoti grūti, bet ļoti forši, ritmi ir citādi, harmonijas.
Ēriks: Patiesību sakot, etnomuzikoloģijas programma nav vērsta uz spēlēšanu, mēs esam gan pētnieki, gan pedagogi, pat nedaudz spēlētāji, bet tomēr šis projekts ir lieliska iespēja mums iejusties tieši izpildītāju kārtā. Man šis bija trešais projekts, un es priecājos, jo visi trīs gadi bijuši fantastiski, deva vislabākās emocijas.

Inga Bērziņa, džeza dziedātāja un JVLMA džeza nodaļas vokālais pedagogs
Mūsu priekšnesuma iniciators ir ārzemnieks Jans Gunnars, viņš teica: paga, mēs taču arī kaut ko varam uzspēlēt. Mēs izbaudījām eksperimenta mirkli, viņam ir ļoti jauka mūzika, mēs mēģinājām ieplūst viņa noskaņā, kādreiz ir baigi labi tā paeksperimentēt!
Uzreiz kā iepazināmies, ļoti labi komunicējām, tas nozīmē, ka mēs varam kaut ko tādu izdarīt. Tas nav tā, ka ļoti jāturās pie šīs idejas, bet ja nākamgad arī būs tik laba kompānija un būs interesanti, jauna elpa, tad turpināsim arī no mūsu (skolotāju) puses kaut ko gatavot, ideja laba!

Jēkabs Zemzaris, JVLMA džeza nodaļas students
Bija uztraukums, bija ļoti aizraujoši un skanīgi, ļoti piesātināta programma gan mūsu combo, gan pārējiem, bija ļoti interesanti klausīties un bija draudzīgi, tas pats galvenais. Mums visiem bija tēma “paplašināšanās” jeb “paplašinājums”, un mēs katrs to varējām traktēt kā gribam, un mūsu gadījumā tā bija naksnīgā pastaiga pāri Skandināvijas zemēm, no kurām mēs atvedām pāris tautasdziesmas, un pēc tam atgriešanās mājās Latvijā.

Vadims Dmitrijevs, JVLMA džeza nodaļas students
Sākums ir visgrūtākais, kad tev iedod tēmu un jāizdomā, kas tas ir un kā to interpretēt. Bet mums no paša sākuma aizgāja tēma par ceļošanu un vienīgais, kas palika — atrast tautasdziesmas, un no tām jau veidot kaut ko savējādu!

Kārlis Mangulsons, JVLMA džeza nodaļas students
Šī bija mana otrā pieredze uzstāties, pirmā bija pirms četriem gadiem, pirmajā projektā, līmenis ir tikai audzis! Viss notiek pozitīvi, mēs atradām kopīgu valodu un izdarījam vislabāko, ko vien varējām. Mēs arī ejam tālāk, aprīlī mums būs vēl koncerts! Uz to cilvēkiem ir jānāk! Laiks un vieta tiks precizēti.

Evilena Protektore

Dr.Art. Indriķis Veitners, JVLMA Džeza katedras vadītājs
Rezultāts kā vienmēr ir satriecošs un pārsteidzošs! Es katru gadu no jauna brīnos par to, cik var izdarīt pusotras nedēļas laikā, uztaisīt patiešām baudāmu koncertu. Otrais moments, kas mani ik reizi pārsteidz, ir studentu radošums — superīgi aranžējumi, kolosālas idejas, tā, ka tev reizēm mute paliek vaļā. Visu koncertu klausies ar interesi, un tev nevienu mirkli nav garlaicīgi. Un trešā lieta, kas man nenormāli patīk, ir tas, ka es redzu to sajūsmu acīs, studenti to dara ar prieku, un viņi pēc tam savādāki atnāk uz parastām stundām, un tas laikam ir galvenais, kāpēc mēs to darām. Un iepazīst citu katedru cilvēkus, tas pazīšanās pēc tam turpinās, pārveidojās tālākos projektos.

Šogad pasniedzēju kolektīvam pievienojās arī ārzemju viesis. Tā lielā mērā bija nejaušība, Jans Gunars Hofs brauca pie mums ar meistarklasēm un sagadījās, ka viņš netika citā laikā, un es ierosināju, ka viņš arī piedalās, ko arī piedāvāju viņam. Viņš pats ir darbojies līdzīgā žanrā, viņam bija ārkārtīgi interesanta nedēļa, tā bija ļoti veiksmīga sadarbība. Mūsu (pasniedzēju) priekšnesumam izmantojām viņa ļoti tam piemērotu tēmu «Northern». Laiks rādīs, bet laikam iesildošā grupa ir nepieciešama un iespējams, turpināsim šo tradīciju — kad pasniedzēji arī ko nospēlē.