Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Santa Šillere par jaunumiem raidījumā «Jāzeps»


Sākot ar oktobri, daļa no raidījuma «Jāzeps» būs veltīta tikai džezam

Santa Šillere

Šī gada oktobrī dienas gaismu ir ieraudzījis jauns raidījums par džezu. Jau zināmā Latvijas Radio 3 raidījuma «Jāzeps» ietvaros katra mēneša pēdējās ceturtdienas raidījums būs tikai par džezu. Raidījuma vadītāji un sižeta veidotāji ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras studenti — Santa Šillere un Artūrs Sebris, savukārt, raidījuma «Jāzeps» producente ir Signe Dzenīte. Raidījumā tiks vēstīts par esošajiem un gaidāmajiem džeza pasākumiem, svarīgais un aktuālais džeza mūzikā gan Latvijā, gan pasaulē, kā arī intervijas ar džeza mūziķiem.

„Raidījums «Jāzeps» jau pašos savos pirmajos soļos bija eksperimentāls raidījums ar nolūku runāt ar un par jauniešiem, sākumā lielāku uzmanību veltot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas notikumiem. Trīs mūzikas akadēmijas pirmā kursa studenti (mēs, pirmie raidījuma vadītāji) tika iesviesti okeānā, ko sauc par radio, turklāt mums tika dota ļoti brīva vaļa — paši domājam, paši runājam, paši montējam. Un pirmsākumus svarīgi pieminēt, jo arī tagad studenti bez speciālām radio žurnālistikas priekšzināšanām ir aicināti runāt par savā redzeslokā aktuālo, svarīgo, interesanto.” — producente Signe Dzenīte.

Svarīgi piebilst, ka līdz šim raidījuma 1. nedēļu pārstāv Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikologu katedras studenti, 2. nedēļu studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas, 3.nedēļu Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, un kā krāšņa izskaņa, no šī gada oktobra mēneša pēdējā ceturtdiena veltīta tieši džezam. Jāteic, ka džeza mūzika raidījumam «Jāzeps» nebūt nav bijusi sveša līdz šim:

„Pirmais viesis «Jāzepā» no džeza pasaules bija Jānis Rubiks, sarunā par grupu «The Mercy Messengers», tas bija tikai otrais raidījums 2013. gadā. Ilgi nebija jāgaida, kad arī viesos bija Rūdolfs Macats, Matīss Čudars, kā arī stāsts par Wise Music Society un vēl šis tas.” — Signe Dzenīte.

Skaidrs ir viens — šis ir liels un nozīmīgs solis Latvijas džezā, aptverot arvien lielāku cilvēku auditoriju, vienlaicīgi iepazīstinot to ar šī brīža aktuālajiem un jaunajiem džeza mūziķiem, notiekošajiem koncertiem un džeza pasākumiem mums apkārt, kā arī izglītojot, jo regulāri tiks pieminēti mūsu pašmāju džeza „vecmeistari” par viņu ieguldījumu Latvijas džezā un atstāto mantojumu.

Oktobra pirmajā raidījumā tika apskatīti divi latviešu džeza saksofonisti un oktobra mēneša jubilāri — Toms Rudzinskis un Egils Straume. Toms tika aicināts uz interviju, kur vēstīja par saviem Pashkevich Jazz Club rīkotajiem koncertiem, kā arī stāstīja par nesen iznākušo plati GERHARD ORNIG / TOMS RUDZINSKIS QUARTET «LOCOMOTION!», savukārt, par Egilu Straumi bija vesels sižets, pieminot viņa atstāto muzikālo mantojumu, kā arī intervija ar viņa laikabiedru un kolēģi Māri Briežkalnu, kurš dalījās ar dažādām interesantām atmiņām par Egilu kā par mūziķi, kolēģi un cilvēku.

„Ļoti svarīgi, manuprāt, ir arī tas, par ko mēs radio Klasikā ļoti priecājamies, ka katra mēneša šīs piecpadsmit džeza minūtes veido arī divi jaunie džezisti — Santa un Artūrs. Tas ir ļoti svarīgi, ka skats ir pietuvināts, nevis attālināts. Un jau pēc pirmā viņu iznāciena esmu ļoti priecīga, arī Klasikas direktore Gunda Vaivode teica labus vārdus, jo abiem ir skaisti balss tembri, aktīva un interesanta pieeja. Protams, es ceru un jūtu, ka šīs džeza mīnūtes «Jāzepā» vēl attīsties un pilnveidosies, tāpēc ir svarīgi sekot katram raidījumam līdzi, jo vienādu noteikti nebūs!” — Signe Dzenīte.

Raidījumu var atkārtoti noklausīties mājas lapas klasika.lsm.lv raidījuma «Jāzeps» arhīvā.