Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Trīs vienā — Džezs, fanks un dzeja Spīķeros


Aleksandra Line

Pasākums, ko pirms vairākiem gadiem aizsāka WMS apvienība: šovasar notika Wise Music Events sērijas atdzimšana

2013. gadā apvienība Wise Music Society sāka rīkot koncertus sērijā “Wise Music pasākumi”, kuru ietvaros dažādās omulīgajās Rīgas vietās vienoja vairākas mūzikas grupas. Šādu pasākumu mērķis bija palīdzēt pašmāju grupām iekarot jaunu mērķauditoriju, bet pasākumu apmeklētājiem — atklāt jaunu WISE klausāmvielu. Tradīcija tika turpināta, ik pēc brīža organizējot tematiski, stilistiski vai citādi konceptuāli vienotus koncertus par godu ikvienam WISE mūziķim un klausītājam.

Sākotnējā ideja šiem pasākumiem bija katra koncerta programmā iekļaut gan jau zināmas grupas, gan arī jaunākus projektus. Šādā veidā māksliniekiem rodas iespēja smelties iedvesmu pie kolēģiem, bet klausītājiem — baudīt iemīļotus un atklāt pavisam jaunus muzikālos iedvesmotājus. 14. jūlija vakarā Spīķeru kvartālā sadarbībā ar Rīgas Spīķeriem un pateicoties Rīgas domes atbalstam šī sērija ir atdzimusi ar nosaukumu Džezs, fanks un dzeja. Šoreiz uz vienas skatuves uzstājās funk-fusion apvienība Pieneņu Vīns ar 12 gadu pieredzi, jaunāks dzejas un improvizētā džeza projekts Klausies.Слушай.Listen, kā arī pavisam jauns projekts, kas sastāv no pieredzējušiem džeza un klasiskajiem mūziķiem, Cariocas, kas izpildīja brazīļu ielu mūziku šoro. Šoreiz open-air pasākums mājoja rīdzinieku un pilsētas viesu iecienītajā Spīķeru kvartālā. Vasaras vidu svinot, par muzikālu atmosfēru koncerta laikā rūpējās turntable mākslinieks DJ PM2THEAM.

Publikas uzmanības priekšā stādītā Cariocas sastāvā ir gan klasiskāki instrumenti (klavieres, kontrabass un klarnete), gan arī interesantāki džeza “pārstāvji” flauta un pandeiro. “Choro” (šoro), ko šādā sastāvā izpilda grupa, ir brazīļu ielu mūzika, kas radās 19. gadsimtā Rio de Žaneiro. Ar šoro programmu Peišinginjas (Pixinguinha) un Benedito Laserda (Benedito Lacerda) aranžijā un tai raksturīgo dzīvīgumu, virtuozitāti, improvizācijas elementiem, izteiktu dejisku ritmu sanāca īstena mūzika labam garastāvoklim.

Reiz atdzimusi, Wise Music Events sērija neplāno apstāties: ik pēc brīža dažādos Rīgas nostūros varēs dzirdēt lielisku mūziķu sniegumu, kā arī citus Wise Music Society muzikālus pārsteigumus, kuriem apvienība aicina sekot līdzi Facebook lapā vai elektroniskajā džeza notikumu ceļvedī JAZZin.lv.