Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Džeza pilna vasara


Aizvadītā vasara pārsteidz pilsētas — spriežot pēc džeza koncertu un meistarklašu skaita, šis žanrs varētu kļūt par jaunu popmūziku

Kaut arī sinoptiķi apgalvo, ka šī vasara Latvijā bija visaukstākā pēdējo 100 gadu laikā, mūzikas mīļiem noteikti bija daudz iespēju uzsildīt dvēseli, apmeklējot daudzveidīgus džeza festivālus mūsmājās. Šī vasara tik tiešām bija pilna ar džeza festivāliem: vairāku pilsētu iedzīvotājiem bija iespēja gan klausīties džezu vietējo un ārzemju mākslinieku izpildījumā, gan arī iemācīties ko jaunu. Jūlija beigās Rīgā izskanēja festivāls World Jazz Festival, kurā piedalījās vietējā grupa Pieneņu Vīns, visiem Latvijas iedzīvotājiem pazīstamais mūziķu pāris – Deniss Paškevičs ar sievu Jolantu Gulbi-Paškeviču, kā arī ārzemju viesi Džons Skofilds, Mario Biondi, Patija Ostina, Igors Būtmans un daudzi citi.

No 14. līdz 19. augustam Ventspilī notika džeza festivāls Ventspils Groove ar plašu meistarklašu piedāvājumu no vairākiem pasniedzējiem: Kaspars Kurdeko, Renārs Lācis, Daniel Čačija, Gerhard Ornig, Eran Har Even, Raul Sööt, Stephane Escoms, Uldis Vītols, Inga Bērziņa; klausītājiem bija prieks izbaudīt arī koncertus no kolektīviem 5 Man Band, Stephane Escoms, Akustisko ģitāru trio AG3, Arta Jēkabsone + FunCOOLio un Very Big Bigband.

Liepājā arī skaļi skanēja džezs, šoreiz par meistarklašu un koncertu iniciatoriem kļuva Liepājas Bigbends – no 20. līdz 25. augustam Liepājas mūzikas skolā varēja mācīties spēlēt džezu un baudīt vairākus koncertus.

Savukārt Rīgā pirmoreiz norisinājās Miera Ielas Džeza Nedēļa, ko sarīkoja DAD cafe. Pasākumā piedalījās vairāki latviešu džezmeņi – sniedza meistarklases un spēlēja koncertus, un pasākuma pēdējā dienā notika vesels džeza mūzikas maratons – 5 kolektīvi un meistarklase mūzikas iesācējiem DAD cafe pagalmā.

Vēl viens spilgts pasākums, kas vienoja mūziķus no visām Latvijas malām un Igaunijas džeza kustības pārstāvjus, norisinājās Valkā 25. augustā. Milzīgu “Valka Jam” koncertu sarīkoja latviešu kontrabasists Ilmārs Priede, kurš šobrīd studē Igaunijas Teātra un Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā, sadarbībā ar Valkas pilsētas kultūras centru. Ilmārs apgalvo, ka pasākuma vīzija un misija ir fenomenāli mūziķi, skaista mūzika un neatkārtojams vakars. Kopā vakara laikā muzicēja 4 kolektīvi, kuri pārstāv plašu žanrisko spektru — sākot ar gypsy un world jazz līdz pat modernām džeza krāsām un kolektīvu sastāviem, bet pusnaktī mūziķi satikās lielajā džema sesijā. Pasākuma foto autore – Danute Nagle.