Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jaunu numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2020. gada 05. augusta līdz 05. septembrim

05. augustā
Tallinas ielas kvartāls Tallinas iela 10, Rīga
Laikmetīgās trešdienas // sestā 5.augustā plkst. 18:30 un 20:30 uzstāsies grupa "Lupa". Grupas sastāvā spēlē Ritvars Garoza ( taustiņi), Valters Sprūdžs (bass), Dāvis Jurka (saksofons) un Andris Buiķis (bungas).
“Sequences and Consequences” ir viņu pirmais albums - rets, pilnīgi analogs jazz / fusion plates ieraksts ar modernu, spilgtu un patiesu skaņu.
Apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja dzirdēt jaunos skaņdarbus ar oriģināliem nosaukumiem, kā Ozols, Osis, Ceriņi u.c.
Sākums: 18:00 Cena: no 5€ līdz 10€ (E-biļetes)

Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Jolanta Gulbe Paškeviča / Vasaras festivāls 2020 Prezentējot savu jauno mūzikas albumu “Gaisma krīt”, koncertā Jolanta Gulbe Paškeviča atskaņos īpaši atlasītas un viņai ļoti nozīmīgas latviešu komponistu dziesmas. Visām kompozīcijām radīti īpaši aranžējumi, kuru autori ir gan Jolanta pati, gan talantīgais džeza pianists Kristaps Vanadziņš. Programmu dzirdēsim dueta sastāvā, kurā kopā ar šarmanto dziedātāju uzstāsies aranžiju autors Kristaps Vanadziņš.
Koncertprogrammā iekļauti tādi darbi kā Imanta Kalniņa un Vizmas Belševicas "Dūdieviņš", Aigara Voitišķa un Viktora Kalniņa "Cik savādi", Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera "Dziesma par spēli";, Raimonda Paula un Jāņa Petera "Ja Tevis nebūtu" un citas latviešu tautai nozīmīgas dziesmas.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

06. augustā
Sidrērija Peldu iela 24, Rīga
Jazz Duo - Vadims Dmitrijevs & Jānis Pastars Šo ceturtdien, Sidrērijā uzstāsies duets, kurā muzicē:
Vadims Dmitrijevs (trombons)
Jānis Pastars (ģitāra)
Jānis un Vadims ir jaunās paaudzes džeza, populārās mūzikas pārstāvji, kas paralēli studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, aktīvi darbojās dažādos mūzikas projektos un sastāvos!
Vakara gaitā duets rādīs skaistu muzikālo noskaņojumu, izpildot skaistākās džeza mūzikas tēmas, aranžējumus kā arī oriģināldarbus.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kultūrbārs Balodis Baložu iela 16, Rīga
Piano Beat Duo / HANIN Projekts Piano Beat Poetry ir grupas Piano Beat Duo (Gleb Belyaev + Paul Lozanov) un dzejnieka Semjona Haņina radoša sadarbība, kas aizsākās 2014. gadā.
Mūziķi, iedvesmojoties no S. Haņina dzejas krājuma “Peldus”, izveidoja tam muzikālu pavadījumu.
Mūzikā jūtama akadēmiskā un avangarda sintēze, džeza, blūza un 20. gs. mūzikas ietekme. Loģiskā mūzikas forma mijās ar improvizāciju.
Izmantojot sastāva oriģinālitāti un dzejas specifiku mūziķi panāk neparastu, atmosfērisku skanējumu, kas ir vienlaikus vienkāršs un virtuozs, ritmisks un melodisks. Monologi un pauzes, ritms un aritmija, vārdu spēle un alegorijas efektīvi austas kopā, radot neatkārtojamu atmosfēru un ansambļa stilu.
Koncertā skanēs 13 Piano Beat Poetry kompozīcijas, kā arī brīva improvizācija.
18:00 Veronika Keris
20:00 PIANO BEAT POETRY
Vietu skaits ierobežots
Sākums: 18:00 Cena: no 5€ līdz 20€ (E-biļetes)

Mazās Ģildes dārzs Amatu iela 3, Rīga
Džezs Vecrīgā - Mazās Ģildes dārzā Turpinot tradīcijas, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas Mazā Ģilde vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvina bezmaksas džeza koncertus ceturtdienu pēcpusdienās.

Augustā muzicēs City Jazz Riga
City Jazz Riga bigbendā, ietverot visas bigbendam raksturīgās instrumentu grupas (saksofoni, trompetes, tromboni un ritma grupa) ir apvienojušies mūzikas entuziasti, kuriem ir tuva džeza mūzika un tās specifikas izzināšana. Bigbends darbojas pieredzējušo džeza saksofonistu Kārļa Vanaga un Dāvja Jurkas vadībā. Bigbenda repartuārā, līdzās žanra klasikai no Glen Miller, Count Basie un Duke Ellington, būs dzirdami īpaši šim sastāvam rakstīti oriģināldarbi.
Sākums: 17:00 Ieeja brīva

Robert’s Books Dzirnavu iela 51, Rīga
Kathmandu Fusion Band "Kathmandu Fusion Band" ("KFB") - international, multicultural project, created by sitarist Anatoly Popov- direct disciple of the great Ravi Shankar. Many Latvian, Indian, Nepalese, Egyptian, Iranian masters have taken part in the project. This will be a musical improvisation evening inspired by Indian ragas.
Anatoly Popov on stage with "Kathmandu Fusion Band":

Anatoly Popov - Sitar
Andrey Oksis - Guitar
Sākums: 20:00 Cena: 3€ (E-biļetes)

Tallinas ielas kvartāls Tallinas iela 10, Rīga
Deniss Paškevičs & Sig & Artis Orubs Deniss Paškevičs- ir saksofonists, komponists, producents, džeza un improvizācijas mūzikas skolotājs. Nozīmīga persona Baltijas džezā, ir iekļauts „Eiropas Džeza kokā”. 2017. gadā viņa albums “Yours Faithfully” ieguva Latvijas Grammy balvu kā labākais Blues & Jazz albums.
Sig ir franču kinorežisors un džeza mūziķis. Viņa veidotās filmas ir rādītas daudzos festivālos, tajā skaitā arī Kannās un Rīgā. Kā mūziķis viņš ir izkopis savu rokrakstu, spēlējot čellu, klavieres, sintezatoru, bieži izmantodams vidē ierakstītas skaņas. Viņa radītā mūzika ir sinematogrāfiska, viegli rosina iztēli, bet neļauj ieslīgt melanholijā, jo atrodas nemitīgā virzībā uz priekšu. Arī pats mūziķis patstāvīgi atrodas ceļojumos uz dzīvi apmetoties te rietumos, te austrumos, bet jau vairākus mēnešus no Parīzes viņš ir pārcēlies uz Rīgu. Viņu interesē improvizācija un sadarbība ar dažādiem mūziķiem, to vidū ir arī mūsdienu džeza trompetes virtuozs Eriks Trufā, Klīvlends Vatkiss, Monirs Trudi un daudzi citi pasaulē zi
Sākums: 21:00 Cena: 1€

07. augustā
Tallinas ielas kvartāls Tallinas iela 10, Rīga
Pritonā | LIVE Ir pienācis laiks jaunā džeza mūziķa un komponista Miķeļa Dzenuškas debijas albuma “PRITONĀ” prezentācijas šovam, kas norisināsies jaunajā brīvdabas skatuvē Tallinas ielas kvartālā, 7.augustā plkst. 22:00.
Ieeja Tallinas ielas kvartālā (1eiro)
Piedāvājumā pārsteigumiem bagāta un aktuāla mūzika, kurai vienaldzīgo nav, jo tā balstīta uz svarīgākajām džeza, ebonisma un punk jazz tradīcijām. Koncertā piedalīsies brīnišķīgi mūziķi, kas kuplā skaitā radīs pamatīgu skaņas vilni:
Miķelis Dzenuška (vokāls, sintezatori, vibrofons)
Svens Vilsons (ģitāra)
Toms Kursītis (bass)
Jēkabs Zemzaris (bungas)
Uģis Upenieks (perkusijas)
Rūta Sīpola (flauta)
Zane Švēde-Grīnberga (alta saksofons)
Artūrs Sebris (tenora saksofons)
Kārlis Feldbergs (trombons)
Reinis Puriņš (trompete)
Evelīna Kalniņa (bekvokāls)
Elizabete Milta (bekvokāls)
+citi...
Sākums: 22:00 Cena: 1€

Viesu nams Bergervilla – Vijciema Medību pils Vijmeži 4, Vijciema pagasts Valkas pagasts, Latvia-4733, Valka
Sajūtu vakars- Jolanta Gulbe-Pashkevich & Baltic Nova Collective Sastāvā darbojas trīs augstas klases mūziķi: dziedātāja Jolanta Gulbe – Pashkeviča, džeza mūziķis, saksofonists, flautists Deniss Paškevičs un puorterikāņu izcelsmes ģitārists no ASV - Neff Irizarry, kuri ienes Baltijā Brazīlijas mūziku jau kopš 2009. gada. Viņu izpildījumā būs dzirdamas Tom Jobim un citu komponistu mūzikas interpretācijas ar Letto Hispanic Afro – American Jazz tradīciju ietekmi.
Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai.
Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
Lai rezervētu vietas uz Sajūtu vakariem, lūdzam zvanīt +371 29 268 474 rakstīt uz bergervilla@bvilla.lv
Sākums: 20:00 Cena: 20€

Laska Bar Birznieka Upīša iela 8B, Rīga
Piano Beat Duo | Laska Bar Piano Beat Duo - eksperimentālais duets no Rīgas. Tas sastāv no Gleba Beļajeva (klavieres) un Pāvela Lozanova (kahons).
Iespaidi no grāmatām, filmām, mūzikas, dzīves ainām un cilvēku raksturiem - šo visu mūziķi savienoja savā radošumā.
Grupas stils - zelta vidus starp akadēmiskās, džeza un estrādes mūziku. Diezgan mūsdienīgs, lai meklētu iedvesmu pilsētas dzīves ritmā. Elektroniskās dejas mūzikā, metāl-mūzikas stili, vienlaicīgi apvienojot tos ar blūzu, klasiku, tautas mūziku un citiem pop-kultūras žanriem. Grupas filozofija - cross-over (mūzikas stilu apvienojums). Koncertā skanēs 10 kompozīcijas un brīvā improvizācija.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

13. augustā
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
Koncerts "Bila Evansa iedvesmotie" VEF Kultūras pils 2020./2021. gada muzikālo sezonu iesāksim ar džeza mūzikas koncerta "Bila Evansa iedvesmotie".
Bils Evanss bija amerikāņu džeza pianists un komponists, kura impresionistiskās harmonijas, inovatīvās džeza tradicionālā repertuāra interpretācijas un dziedošo melodisko līniju vieglums daiļoja džeza mūzikas skatuvi teju 30 gadus. Grammy balvai nominēts 31 reizi, no kurām balvu ieguvis septiņas. Atstājot nozīmīgu iespaidu ne tikai uz džeza mūzikas žanru, bet arī tā sabiedrību un klausītājiem, Evanss savas pēdējās notis mums dāvāja 1980. gadā, taču tās nebeidz skanēt vēl mūsdienās. Godinot izcilā pianista daiļradi, latviešu mūziķi veido programmu, kurā skanēs daļa no komponista skaistākajām kompozīcijām.
Koncertā piedalās:
Evilena Protektore (vokāls)
Krists Saržants (klavieres)
Toms Poišs (kontrabass)
Kaspars Kurdeko (bungas)
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Ventspils koncertzāle LATVIJA Lielais laukums 1, Ventspils
Kristapa Vanadziņa trio | Atvērtā ierakstu sesija Ventspilī Jau sākot ar 10. augustu koncertzāles “Latvija” Lielā zāle pārtaps par analogo ierakstu studiju. Tajā viena pēc otras notiks divas ierakstu sesijas, katrai noslēdzoties ar publisku atskaņojumu. Ceturtdien, 13. augustā, plkst. 19.00 mūzikas cienītāji ir aicināti kļūt par lieciniekiem Kristapa Vanadziņa trio ierakstu sesijas izskaņai, bet sestdien, 15. augustā, plkst. 19.00 ar koncertu un tikšanos ar klausītājiem noslēgsies projekta “klausies” ieraksts. Plānots, ka abu kolektīvu veikums dienasgaismu vinila skaņuplates formātā ar “Jersika Records” gādību ieraudzīs 2021. gada pavasarī.

Kristapa Vanadziņa trio sastāvā muzicē vieni no mūslaiku spilgtākajiem džeza mūzikas pārstāvjiem – komponists un pianists Kristaps Vanadzinsh, sitaminstrumentālists Rudolfs Dankfelds un kontrabasists Janis Rubiks. Mūziķu paustās filosofijas trīs fundamentālie stūrakmeņi ir saspēle, kompozīcija un radīšana, kas kalpo par pamatu ansambļa individualitātei un kopējai idejai.
Sākums: 19:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

15. augustā
Ventspils koncertzāle LATVIJA Lielais laukums 1, Ventspils
Projekts klausies | Atvērtā ierakstu sesija Ventspilī Jau sākot ar 10. augustu koncertzāles “Latvija” Lielā zāle pārtaps par analogo ierakstu studiju. Tajā viena pēc otras notiks divas ierakstu sesijas, katrai noslēdzoties ar publisku atskaņojumu. Ceturtdien, 13. augustā, plkst. 19.00 mūzikas cienītāji ir aicināti kļūt par lieciniekiem Kristapa Vanadziņa trio ierakstu sesijas izskaņai, bet sestdien, 15. augustā, plkst. 19.00 ar koncertu un tikšanos ar klausītājiem noslēgsies projekta “klausies” ieraksts. Plānots, ka abu kolektīvu veikums dienasgaismu vinila skaņuplates formātā ar “Jersika Records” gādību ieraudzīs 2021. gada pavasarī.

“klausies” ir t. s. “spoken word” jeb “runātās dzejas” un improvizētās mūzikas projekts, kurā satikušies latviešu dzejniece Aleksandra Line, latviešu pianists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists Alberts Reinholds Estergors (Albert Reinholdt Østergaard), lai kopā veidotu stāstus. [] Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu. []
Sākums: 19:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

19. augustā
Tallinas ielas kvartāls Tallinas iela 10, Rīga
Laikmetīgās trešdienas // astotā: "klausies" Plkst. 19:30 un 21:30 uzstāsies dzejniece Aleksandra Line, pianists un komponists Edgars Cīrulis un īpašais viesis, dāņu komponists un kontrabasists, Albert Reinholdt Østergaard.

Klausies. Слушай. Listen ir spoken word jeb runātās dzejas (latviešu, krievu un angļu valodā) un improvizētās mūzikas projekts. Pēdējo četru gadu laikā projekts ir skanējis vairākās Baltijas valstu koncertvietās un saņēmis augstus Eiropas mūzikas kritiķu un radiostaciju novērtējumus.
Sākums: 19:30 Cena: no 5€ līdz 10€ (E-biļetes)