Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2024. gada 23. aprīļa līdz 23. maijam

23. aprīlī
Aleponija Ernesta Birznieka-Upīša iela, 22, Rīga
Fleitų 3 The "Fleitų 3" trio creates original compositions that serve as frameworks for improvisation. In our performances, we explore a wide spectrum of sonic expressions, ranging from sweet to acidic, soft to harsh, or other extreme extended techniques. Search for these sounds helps us explore the never-ending possibilities of the multifaceted nature of our instruments, flutes. Sākums: 21:00 Cena: 5€

24. aprīlī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
Jazz Jam Session Svens Vilsons - ģitāra
Edgars Cīrulis - klavieres
Kristaps Lubovs - saksofons
Toms Poišs - bass
Kaspars Kurdeko - bungas
Alise Golovacka- flauta
Reinis Puriņš- trompete
JAZZ JAM SESSION cikls turpinājumā krāšņs mākslienieku sastāvs. Fantastisku pašmaju džeza meistaru sastāvs. Koncerta tiks izpildīti pazīstamāki un mazāk pazīstamāki džeza standarti, kā arī orģinālkompozīcijas. Klausītāji var sagaidīt džeza mūzikai raksturīgu intensitāti, krāšņu harmonisko valodu un spontānu saspēli, kā arī melodijas, kas uzrunā cilvēku tieši.
Pasākuma informācija:
Datums: 24.aprīlis
Laiks: 20:00
Atrašanās vieta: Aristīda Briāna iela 9, Rīga
Ja biļešu servisā biļetes ir izpārdotas, var iegādāties biļetes M/Darbnīcā uz vietas, norēķinoties ar skaidru naudu.
Biļetes: www.mdarbnica.lv/tickets
Sākums: 20:00 Cena: 16€ (E-biļetes)

25. aprīlī
Zirgu Pasts Dzirnavu iela 46, Riga
JVLMA/RDKS/JMRMV bigbends un saksofonists Eirik Hegdal 2024. gada 25. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” notiks Starptautiskajai Džeza dienai veltīts koncerts, kurā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/, Rīgas Doma kora skolas /RDKS/ un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas /JMRMV/ studentu bigbends kopā ar Tronheimas Džeza orķestra līderi Eiriku Hegdālu (Eirik Hegdal).
“Katru gadu uz Džeza dienai veltīto koncertu cenšamies sarūpēt ko īpašu un atšķirīgu, lai paplašinātu ne tikai savu muzikālo redzes lauku, bet iepazīstinātu arī klausītāju ar džeza mūzikas daudzajām šķautnēm,” stāsta bigbenda vadītājs, saksofonists un komponists Dāvis Jurka. Koncerts ar norvēģu saksofonistu un komponistu Eiriku Hegdālu klausītājam būšot īpašs tieši ar Eirika komponētās mūzikas izpildījumu.
Mākslas augstskolu – JVLMA, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas – studentiem un Mūzikas vidusskolu audzēkņiem ieeja bez maksas.
Sākums: 19:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel Elizabetes iela 55, Rīga
Riga Jazz Lounge (EN)
Enjoy Thursday evenings with a fine drink and live music by jazz trio at the hotel's Lobby Bar. Join us every Thursday from 8 pm - 10 pm. Entrance: free of charge, advance table reservation is not required.
(LV)
Baudi ceturtdienu vakarus viesnīcas Lobija bārā ar gardu dzērienu un džeza trio grupas uzstāšanos. Tiekamies katru ceturtdienu no plkst. 20.00 - 22.00.
Ieeja bez maksas, iepriekšēja galdiņa rezervācija nav nepieciešama.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

26. aprīlī
Palladium Riga Marijas iela 21, Riga
SNARKY PUPPY Piecu Grammy balvu ieguvēji Snarky Puppy pirmoreiz Rīgā! Sākums: 19:00 Cena: no 35€ līdz 45€

Rocket Bean Roastery (Miera) Miera iela 29/31, Rīga
JAZZ ROOM FEST 24 / Anders Bergrantz / Classic Jazz Session JAZZ ROOM FEST 24 aprīļa sesijā pārstāvot džezu tā klasiskajā izpratnē – hard-bopa un post-bopa stilā, festivālā viesosies Zviedru trompetists Anderss Bergranzs. Mūziķis, kas ir plaši atzīts kā viena no spēcīgākajām trompetes balsīm pasaulē, uzstājies ar tādiem ietekmīgiem 20.gs. džeza mūziķiem kā Dave Liebman, Billy Harper, Victor Lewis, Billy Hart un citiem. JAZZ ROOM FEST 24 Klasiskā Džeza sesijā kopā ar trompetistu Andersu Bergranzu spēlēs “power quartet” - Latvijas vadošie hard-bopa un post-bopa mūziķi: Artis Orubs, Madars Kalniņš, Andris Grunte un festivāla vizionārs un vadītājs Deniss Paškevičs.

Anders Bergrantz – trompete
Deniss Paškevičs – tenora saksofons
Madars Kalniņš – electric piano
Andris Grunte - kontrabass
Artis Orubs Bungas
Sākums: 19:00 Cena: 25€ (E-biļetes)

Daugavpils Vienības nams Rīgas iela 22A, Daugavpils
Koncerts "Džeza pavasaris" 📌 26. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a)
🎷 Vienības nama profesionālā pūtēju orķestra "Daugava" mūziķu koncerts "Džeza pavasaris"
Ar džeza standartiem un populārākajām melodijām orķestra diriģenta Arnolda Grīnberta aranžējumā Daugavpilī pavasaris ieskanēsies arī ar šī mūzikas žanra notīm. Kopā ar orķestra mūziķiem kā solisti - instrumentālisti savas interpretācijas demonstrēs Jurijs Murņikovs (tenorsaksofons), Marats Zaletilo (trombons), Ruslans Margevičs (klarnete, saksofons).
💶 Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē (darbdienās plkst. 16.30 - 18.30). Cena 5.00 EUR.
☕ Aicinām klausītājus, baudot kafiju, iekļauties lieliskajā džeza pavasara noskaņojumā!
Koncertu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centrs.
📸 Pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana Vienības nama vēsturiskajām un publicitātes vajadzībām.
Sākums: 18:00 Cena: 5€

27. aprīlī
PEGAZA PAGALMA viesistaba Kuršu iela 20, Liepāja
Kalva&Saržants. Elingtona un Streihorna mūzika Pegaza Pagalma viesistabā 27.aprīlī Pegaza Pagalma viesistabā uzstāsies džeza pianists Krists Saržants un trompetists Kristians Kalva. Orķestra skanējuma un džeza klasikas iedvesmotie mūziķi atskaņos Djūka Elingtona un Billija Streihorna kompozīcijas.

Krists un Kristians kopā spēlē dažādos sastāvos. Viens no pēdējā laika vērienīgākajiem priekšnesumiem notika martā – festivāla “Windstream 2024” atklāšanas koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar orķestri “Rīga”.

Kristianam šī būs pirmā uzstāšanās Pegaza Pagalmā, savukārt Krists regulāri atgriežas Liepājā, lai uzstātos dažādos sastāvos kopš paša pirmā viesistabas atklāšanas koncerta.
Sākums: 20:00 Cena: 7€

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
Edgara Cīruļa Maģiskais Reālisms Maģiskais reālisms ir virziens literatūrā, kur augsti detalizētas un ticamas pasaules satiekas ar dīvaino un neticamo. Kā greizi spoguļi, maģiski un pārdabiski notikumi palīdz demonstrēt mūsu pašu pasaules savādo dabu. Ikoniskākais no darbiem šajā laukā — Simt Vientulības Gadu — kalpo kā iedvesmas avots kompozīcijām, kas risina jautājumus par grupas improvizāciju, par “maģisku” mirkļu pretstatīšanu pazīstamām skaņām un par mūzikas spēju transportēt mūs no ikdienas uz kādu emocionālu telpu, kas aplūkojama tikai vienreiz — kad mūziķu improvizācijas gars saslēdzas vienā plūsmā.
Mūziķi:
Kristīne Cīrule — balss
Terēze Pogiņa — balss
Kārlis Auziņš — saksofons
Toms Rudzinskis — saksofons
Kaspars Kurdeko — sitaminstrumenti
Edgars Cīrulis — kompozīcija, klavieres, synth-bass
Ja biļetes ir izpārdotas, uz vietas biļetes var iegādāties M/Darbnīcā, maksājot skaidrā naudā. Biļetes pieejamas šeit: www.mdarbnica.lv
Sākums: 19:00 Cena: no 11€ līdz 16€ (E-biļetes)

Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Jūrmala Jazz. Leģendārais trombonists Nils Landgrēns Nils Landgrēns (Nils Landgren, Zviedrija), trombons

Latvijas Radio Bigbends

Nils Landgrens (Nils Landgren), dzimis 1956. gada 15. februārī, ir ievērojamākais zviedru trombonists, dziedātājs un džeza mūziķis. Viņa karjera nu jau ilgst vairākas desmitgades un viņš ir ieguvis atzinību arī uz starptautiskās džeza skatuves. Zināms ar savu unikālo un dzīvīgo spēles stilu, viņš ir sadarbojies arī ar vairākiem atzītiem māksliniekiem, īpaši kopā ar savu grupu “The Funk Unit”, un ir izdevis virkni albumu, kas atspoguļo viņa daudzpusību.
Kopā ar Latvijas Radio bigbendu, harizmātiskais trombonists un vokālists izpildīs tādus jau iemīļotus skaņdarbus kā Stinga “Fragile” un Marvina Geja (Marvin Gaye) “Whats Going On”, kā arī Latvijas publikai mazāk zināmo Leonarda Bernstaina programmu īpašos leģendāra Vinsa Mendozas aranžējumos bigbenda sastāvam.
Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel Elizabetes iela 55, Rīga
Riga Jazz Lounge featuring Anderss Bergranzs 27. aprīlī džeza mūzikas entuziastiem būs iespēja baudīt izcilu Denisa Paškeviča kvarteta un festivāla JAZZ ROOM FEST’24 viesmākslinieka Andersa Bergranza koncertu un jam session, kas norisināsies Riga Jazz Lounge, viesnīcas Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel pirmajā stāvā.
JAZZ ROOM FEST’24 ir starptautisks džeza, elektro-akustiskās un brīvās improvizācijas mūzikas festivāls, kas ilgst visa gada garumā ar notikumu sesijām katru mēnesi. Aprīļa sesijā pārstāvot džezu tā klasiskajā izpratnē, festivālā viesosies viens no pasaules labākajiem džeza trompetistiem – Anderss Bergranzs.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

28. aprīlī
Vidzemes koncertzāle “Cēsis” Raunas iela 12-1, Cēsis
JAZZ LOUNGE ar Nilu Landgrēnu un Latvijas Radio bigbendu Koncertzāles Jazz Lounge sērijā - atkalsatikšanās ar slaveno zviedru trombonistu Nilu Landgrēnu!

Nils Landgrēns (Nils Landgren), dzimis 1956. gada 15. februārī, ir ievērojamākais zviedru trombonists, dziedātājs un džeza mūziķis. Viņa karjera nu jau ilgst vairākas desmitgades un viņš ir ieguvis atzinību arī uz starptautiskās džeza skatuves. Zināms ar savu unikālo un dzīvīgo spēles stilu, viņš ir sadarbojies arī ar vairākiem atzītiem māksliniekiem, īpaši kopā ar savu grupu “The Funk Unit”, un ir izdevis virkni albumu, kas atspoguļo viņa daudzpusību. Pasaulei šis mūziķis zināms arī kā “vīrs ar sarkano tauri” (The Man with the Red Horn) viņa īpašā metāliski sarkanās krāsas trombona dēļ. “Mūzikai nav robežu; mūzika ir brīvība,” tā savu dzīves visliekāko aizraušanos raksturo pats Landgrēns.
Sākums: 18:00 Cena: no 15€ līdz 28€ (E-biļetes)

Latgales vēstniecība GORS Pils iela 4, Rēzekne
AUX ANGES. Sylvain Rifflet džeza kvartets (FR) Franču saksofonists, klarnetists un komponists Sylvain Rifflet ir viens no spožākajiem un populārākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem. Viņa mūzika ir maiga un ar hipnotisku skanējumu, un spēlē piedzīvojumiem bagātu, nedaudz rokmūzikai līdzīgu džezu jau kopš 2000. gadu sākuma. Viņa jaunais albums "Aux Anges", kas tika izdots 2022. gada pavasarī, turpina garu, godalgotu ierakstu sēriju kopš "Alphabet" 2011. gadā. Albums, ko mākslinieks uzskata par savu vērienīgāko, ir veltīts viņa mīļajiem, viņa "eņģeļiem", kas viņu vadījuši un lolojuši. Atrodamas atsauces uz tādiem amerikāņu komponistiem kā Steve Reich, Terry Riley, Philip Glass, bet arī Moondog, dziedātāju, komponisti un aktīvisti Abbey Lincoln, saksofonistiem Stan Getz un Jon Irabagon, filmu veidotāju Claude Sautet vai romānistu James Baldwin.

Koncertprogrammā arī uzstāsies somu trompetists Verneri Pohjola, franču perkusionists Benjamin Flament un Parīzē dzīvojošais ungārs Csaba Palotaï.

Sylvain Rifflet kvartets "Aux Anges" (FR,
Sākums: 17:00 Cena: no 12€ līdz 14€ (E-biļetes)

Valhalla Wine & Coffee Jūras iela 24, Liepāja
- JAZZ Valhalla - FREE JAZZ - 28. aprīlī Valhallā free jazz ??

Katrīne Sabīne Kalniņa - alta saksofons
Inga Vamze - tenora saksofons
Marks Jonatans Runds - ģitāra
Toms Valmiers - kontrabass
Andris Žabris - bungas

Biļete 7 eiro (nav free...)
Studentiem 5 eiro

Afiša - Aleksandra Runde

Atbalsta:
RIGA ROOM AGENCY
JAZZ ROOM FEST 24
LMMDV
Sākums: 20:00 Cena: 7€

Fontaine Palace Acropolis Dzirnavu iela 4, Liepāja
Flautu trio no Lietuvas "Fleitų 3" Mūsu priekšnesumos ir oriģinālas kompozīcijas un arī brīva improvizācija.
Parastā tradicionālā flautas skaņas kvalitāte, kas pazīstama visiem, tiek pārveidota par ausīm neatpazīstamas sonoristiskas faktūras.
Ansamblis izmanto plašu izteicienu klāstu, nevairoties no salda, skāba, maiga, cieta un citādi ekstrēmi paplašināti paņēmieni, lai sasniegtu vēlamo skaņas efektu un tādējādi izceltu
šo instrumentu daudzpusība.
Eksperimentējot ar dažādām tehnikām, trio dalībnieki aicina klausītājam iegremdēties relaksējošā un iemidzinošā vidē.
Koncerts notiks Fontaine Palace Acropolis.
Sākums: 18:00 Cena: 5€

KURTE Baznīcas Laukums 3, Talsi
Flautu trio no Lietuvas "Fleitų 3" "Fleitų 3" ir flautu trio no Viļnas, kas specializējas improvizētajā un laikmetīgajā mūzikā.
Trio rada oriģinālas kompozīcijas, kas kalpo kā pamats improvizācijai. Savos priekšnesumos viņi izpēta plašu skaņas izteiksmju spektru, no salda līdz skābai, no skarba līdz maigam, vai citiem ekstrēmiem paplašinātiem muzikāliem izteiksmes veidiem. Šo skaņu meklēšana palīdz mūziķiem izpētīt un atklāt flautas daudzpusīgās iespējas.
Bārs no 14:00
Koncerts 15:00
Ieeja-ziedojums
Sākums: 15:00 Ieeja par ziedojumiem

30. aprīlī
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF JAZZ CLUB. SYLVAIN RIFFLET QUARTET | AUX ANGES (Francija/Somija) Spilgts jaunu franču mūziķu sastāvs kopā ar virtuozo trompetistu no Somijas Verneru Pohjolu, saksofonista un komponista Silvena Riflē vadībā VEF JAZZ CLUB atskaņos savu programmu “Aux anges”, kas guvusi plašu mūzikas kritiķu un publikas atzinību Eiropā. Silvens Riflē ir viens no šībrīža spožākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem. Kā savus lielākos iedvesmas avotus kompozīcijā Riflē min amerikāņu saksofonistu Stena Geca (Stan Getz) spēli un amerikāņu minimālistus. Šie muzikālie iespaidi kopā ar improvizāciju, repetīciju tehnikām, "bruītismu" un dažkārt transu ir dzirdami viņa oriģināldarbos. Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

03. maijā
PEGAZA PAGALMA viesistaba Kuršu iela 20, Liepāja
GC QUARTET. Ģirta Celmiņa kvarteta koncerts 3. maijā Pegaza Pagalma viesistabā uzstāsies džeza kvartets GC QUARTET no Māstrihtas, Nīderlandes, kuru ir izveidojis latviešu ģitārists, aranžētājs, un komponists Ģirts Celmiņš.
Kvarteta repertuāra pamatā galvenokārt ir svinga, bībopa un hārdbopa mūzikas tradīcijas.
GC QUARTET izpilda kvalitatīvus aranžējumus ar krāsainām improvizācijām un dinamisku mūzikas plūdumu. Kvarteta repertuārā ir ne tikai slaveno džezmeņu Benija Golsona, Džona Koltreina, Veina Šotera un daudzu citu kompozīcijas, bet arī grupas līdera Ģirta Celmiņa oriģinālmūzika.

Kvarteta sastāvā spēlē:
- Ģirts Celmiņš - ģitāra, aranžijas.
- Timo Bakker - klavieres.
- Dominic Choung - kontrabass.
- Micky Laheij - bungas.
Sākums: 20:00 Cena: 7€

10. maijā
Kultūrtelpa MASA studija Elizabetes iela 67, Rīga
Live music Fridays | Andrey Oksis & Anatoly Popov On Friday, May 10th, we invite you to attend an evening of instrumental improvisation featuring ethno-jazz, eclectic jazz, fusion, and Indian raga performed by two outstanding musicians:
🎸Andrey Oksis - guitarist, experienced participant in international jazz and ethnic music festivals, and composer of guitar tracks for well-known films and theatrical productions.
🪕Anatoly Popov - sitarist, leader and founder of the international, multicultural project "Kathmandu Fusion Band," a direct disciple of the great Ravi Shankar, and participant in international festivals of jazz and World music.
- The music will start at 8:00 PM and last few hours.
- Admission is 10 euros, including a welcome drink. Tickets can be purchased via the ticket link or at the venue.
- At the bar, you can order delicious drinks.
- Tables can be reserved by contacting us.
🙌🏻After the concert, we invite you to stay and join the discussion on music, as well as visit the art exhibition in the gallery. The evening pro
Sākums: 20:00 Cena: 10€