Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jaunu numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2020. gada 28. septembra līdz 28. oktobrim

29. septembrī
Hot Potato Jāņa iela 1, Liepāja
Jam Session ar Staņislavu Judinu Džeza mūzikas koncerts un džema sesija kopā ar kontrabasistu Staņislavu Judinu.

Staņislavs Judins ir viens no spilgtākajiem savas paaudzes brīvās improvizācijas un džeza kontrabasistiem Latvijā, kura daiļradē satiekas laikmetīgās akadēmiskās mūzikas, džeza un tautas mūzikas noskaņas. Viņa muzikālo rokrakstu veido kontrabasa un dažādu loopera efektu sintēze. Tā ir mūzika, kura cenšas meklēt dažādas skaņu nianses un noskaņu slāņus, atrodoties robežstāvoklī starp jaunu muzikālu apvāršņu atklāšanu un tradicionālo kanonu ievērošanu. Latvijas mūzikas kritiķi augsti novērtēja 2017. gadā ierakstito albumu Op.2 duetā ar folkloras pētnieci un dziedātāju Asnati Rancāni.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Jam Session ar Neff Irizarry Džeza mūzikas koncerts un improvizācijas ar puertorikāņu džeza ģitāristu Nefu Irizarī.
Nefs Irizarī ir ļoti talantīgs komponists un ģitārists, kas specializējas latīņu un mūsdienu džezā. Nefs Irizarī seko Džima Hola, Pata Metenija un Stīva Khana pēdām. Mūziķis ir absolvējis Bērklijas Mūzikas koledžu un tic izglītības un pašattīstības spēkam. Nefs ir pieprasīts pedagogs, ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi, Popmūzikas un Džeza Konservatorijā Somijā, Dānijas Karaliskā Mūzikas skolā Olborgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un citur.
Mūzikas vakara "Jam Session" sākumā būs koncerts, kurā spēlēs viesmākslinieks Nefs Irizarī kopā ar pavadošo ritma grupu (LMMDV skolotājiem) – Denisu Paškeviču (saksofons), Rustamu Bagirovu (akordeons), Andri Buiķi (bungas) un Mārtiņu Zālīti (bass). Savukārt no pulksten 20.30 notiks LMMDV džeza nodaļas audzēkņu brīvā improvizāciju daļa.
Ievērojot visus drošības pasākumus vīrusa COVID 19 izplatības laikā, koncertu klātienē varēs klausīties 70 viesi.
Sākums: 19:30 Ieeja brīva

02. oktobrī
Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Jūrmala Jazz. Line Kruse Piedalās: Lina Krusa (LINE KRUSE, vijole) un Latvijas Radio bigbends

Lina Krusa ir Francijā rezidējoša dāņu vijolniece un komponiste, kura nepārtraukti pārbauda muzikālās robežas.
Spēcīgi ritmi un liriska vienkāršība ir pamatā šai Linas radītajai daudzveidīgajai mūzikas formai, kas ir gan intīma, gan ekstraverta. Kāds reiz teicis, ka Apollona harmoniskais ideāls un Dionīsa pārpilnais prieks atrod kopīgu valodu, izdzirdot Linas Krusas skaidrās vijoles skaņas.

Koncertā kopā ar Latvijas Radio bigbendu izskanēs skaņdarbi no Linas Krusas albumiem “Hidden Stones” un “Invitation” – abās šajās programmās māksliniece apvieno labāko no ritmiskās latīņu, klasiskās un džeza mūzikām, izmantojot instrumentus, kas nav tipiski džeza mūzikai.
Sākums: 19:30 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)

03. oktobrī
MAZMEŽOTNES MUIŽA Mazmežotne, Rundāles pag., Rundāles nov., Bauska
FRANČU ŠANSONI Gypsy jazz stilā Ineta Rudzīte un ģitāristu duets Bague Duo piedāvā franču Gypsy jazz programmu “Le Chemin”.
Inetas Rudzītes veidotās koncertprogrammas jau labu laiku nav iedomājamas bez franču dziesmām jeb šansoniem. “Franču šansons ir viens no iemesliem, kāpēc apgūstu šo skanīgo valodu. Šim žanram ļoti svarīgs ir saturs, vārdi. Izpildītājam emocionāli jābūt tur iekšā, jārada personīgs pārdzīvojums. Man patīk mūzikā runāt par galvu reibinošu un nelaimīgu mīlestību, skaistu satikšanos, arī skumju šķiršanos, par dzīves mirkļiem, kas tuvi un pazīstami ikvienam.”
Bague Duo ir divu virtuozu ģitāristu duets, kurā apvienojušies izcili meistari: Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.
Sākums: 19:00 Cena: 25€ (E-biļetes)

13. oktobrī
Hanzas Perons Hanzas iela 16a, Rīga
Niklas Paschburg (Niklas Pašburgs) Sadarbībā ar Baltijā lielāko džeza festivālu Jazzkaar 13. oktobrī Rīgā uzstāsies komponists, pianists un elektroniskās mūzikas producents Niklas Pašburgs.
Mākslinieka mūzika ir īpaša ar to, ka spēj būt vienlaikus pozitīva un melanholiska, pacilājoša un nomierinoša, liekot klausītājam kustēties līdzi. Mūziķa instrumenti ir klavieres un mūsdienu elektronikas iespējas – šādi viņš var komunicēt dažādās mūzikas tradīcijās un valodās. Viņš darbojas mūzikas stilistikā, ko var dēvēt par mūsdienu klasisko mūziku. Tā ir ambienta, krāsainiem toņiem bagāta skaņu ainava ar atsaucēm uz klasiskās mūzikas formām. Pašburgs labprāt improvizē, pietuvoties džeza domāšanai, ir labās attiecībās ar popmūzikas un indie mūzikas formām, šādi kļūstot viegli uztverams plašākai auditorijai.
Sākums: 19:00 Cena: no 15€ līdz 29€ (E-biļetes)

16. oktobrī
Latvijas Radio 1. studija Doma laukums 8, Riga
ART OF RIGA JAZZ / Judyta Pisarczyk & Atis Andersons Quartet “Art of Riga Jazz” ir unikāla koncertu un meistarklašu sērija intelektuālās mūzikas baudītājiem, kas novērtē kvalitatīvu izpildījumu un nepieredzētu skanējumu.

Ar īpašu koncertu Latvijas Radio 1.studijā viesosies latviešu pianists Atis Andersons un poļu vokāliste Judyta Pisarczyk. Judyta ir moderna džeza vokāliste, kas šobrīd studē Katovices Mūzikas akadēmijā. Kopā ar savu kvartetu izpilda pati savus skaņdarbus, kā arī jaunas džeza klasikas radošās interpretācijās. Līdzās vokālajai mākslai spēlē arī flautu, vada evaņģēlija kori, komponē mūziku, sacer dziesmu tekstus, piedalās dažādās vokālās darbnīcās un konkursos. Judyta ir Zamoscas „International Meeting of Jazz Vocalists” laureāte, kā arī „Jazz Juniors International Exchange” fināliste.

Vairāk informācijas: http://www.rigasritmi.lv
Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

23. oktobrī
Latvijas Radio 1. studija Doma laukums 8, Riga
ART OF RIGA JAZZ / Ralf Schmid “Art of Riga Jazz” ir unikāla koncertu un meistarklašu sērija intelektuālās mūzikas baudītājiem, kas novērtē kvalitatīvu izpildījumu un nepieredzētu skanējumu.

Ralfs Šmids (Ralf Schmid) ir pianists, kas ar savu unikālo rokrakstu atklāj spēcīgu muzikalitāti un dažādu stilu sajaukumu. Mūzikas apskatnieki Šmidu nosaukuši par avangardistu vārda visburtiskākajā nozīmē, jo viņš pastāvīgi meklē ko jaunu un nedzirdētu, bet tai pat laikā ļaujot klausītājiem kļūt par daļu no viņa iztēles bagātajiem priekšnesumiem.

Vairāk informācijas: http://www.rigasritmi.lv

Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)