Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2024. gada 22. aprīļa līdz 22. maijam

26. aprīlī
Tu jau zini kur Tallinas iela 10-3, Rīga
SNARKY PUPPY Piecu Grammy balvu ieguvēji Snarky Puppy pirmoreiz Rīgā! Sākums: 19:00 Cena: no 35€ līdz 45€

Rocket Bean Roastery (Miera) Miera iela 29/31, Rīga
JAZZ ROOM FEST 24 / Anders Bergrantz / Classic Jazz Session JAZZ ROOM FEST 24 aprīļa sesijā pārstāvot džezu tā klasiskajā izpratnē – hard-bopa un post-bopa stilā, festivālā viesosies Zviedru trompetists Anderss Bergranzs. Mūziķis, kas ir plaši atzīts kā viena no spēcīgākajām trompetes balsīm pasaulē, uzstājies ar tādiem ietekmīgiem 20.gs. džeza mūziķiem kā Dave Liebman, Billy Harper, Victor Lewis, Billy Hart un citiem. JAZZ ROOM FEST 24 Klasiskā Džeza sesijā kopā ar trompetistu Andersu Bergranzu spēlēs “power quartet” - Latvijas vadošie hard-bopa un post-bopa mūziķi: Artis Orubs, Madars Kalniņš, Andris Grunte un festivāla vizionārs un vadītājs Deniss Paškevičs.

Anders Bergrantz – trompete
Deniss Paškevičs – tenora saksofons
Madars Kalniņš – electric piano
Andris Grunte - kontrabass
Artis Orubs Bungas
Sākums: 19:00 Cena: 25€ (E-biļetes)

27. aprīlī
PEGAZA PAGALMA viesistaba Kuršu iela 20, Liepāja
Kalva&Saržants. Elingtona un Streihorna mūzika Pegaza Pagalma viesistabā 27.aprīlī Pegaza Pagalma viesistabā uzstāsies džeza pianists Krists Saržants un trompetists Kristians Kalva. Orķestra skanējuma un džeza klasikas iedvesmotie mūziķi atskaņos Djūka Elingtona un Billija Streihorna kompozīcijas.

Krists un Kristians kopā spēlē dažādos sastāvos. Viens no pēdējā laika vērienīgākajiem priekšnesumiem notika martā – festivāla “Windstream 2024” atklāšanas koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar orķestri “Rīga”.

Kristianam šī būs pirmā uzstāšanās Pegaza Pagalmā, savukārt Krists regulāri atgriežas Liepājā, lai uzstātos dažādos sastāvos kopš paša pirmā viesistabas atklāšanas koncerta.
Sākums: 20:00 Cena: 7€

28. aprīlī
Vidzemes koncertzāle “Cēsis” Raunas iela 12-1, Cēsis
JAZZ LOUNGE ar Nilu Landgrēnu un Latvijas Radio bigbendu Koncertzāles Jazz Lounge sērijā - atkalsatikšanās ar slaveno zviedru trombonistu Nilu Landgrēnu!

Nils Landgrēns (Nils Landgren), dzimis 1956. gada 15. februārī, ir ievērojamākais zviedru trombonists, dziedātājs un džeza mūziķis. Viņa karjera nu jau ilgst vairākas desmitgades un viņš ir ieguvis atzinību arī uz starptautiskās džeza skatuves. Zināms ar savu unikālo un dzīvīgo spēles stilu, viņš ir sadarbojies arī ar vairākiem atzītiem māksliniekiem, īpaši kopā ar savu grupu “The Funk Unit”, un ir izdevis virkni albumu, kas atspoguļo viņa daudzpusību. Pasaulei šis mūziķis zināms arī kā “vīrs ar sarkano tauri” (The Man with the Red Horn) viņa īpašā metāliski sarkanās krāsas trombona dēļ. “Mūzikai nav robežu; mūzika ir brīvība,” tā savu dzīves visliekāko aizraušanos raksturo pats Landgrēns.
Sākums: 18:00 Cena: no 15€ līdz 28€ (E-biļetes)

30. aprīlī
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF JAZZ CLUB. SYLVAIN RIFFLET QUARTET | AUX ANGES (Francija/Somija) Spilgts jaunu franču mūziķu sastāvs kopā ar virtuozo trompetistu no Somijas Verneru Pohjolu, saksofonista un komponista Silvena Riflē vadībā VEF JAZZ CLUB atskaņos savu programmu “Aux anges”, kas guvusi plašu mūzikas kritiķu un publikas atzinību Eiropā. Silvens Riflē ir viens no šībrīža spožākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem. Kā savus lielākos iedvesmas avotus kompozīcijā Riflē min amerikāņu saksofonistu Stena Geca (Stan Getz) spēli un amerikāņu minimālistus. Šie muzikālie iespaidi kopā ar improvizāciju, repetīciju tehnikām, "bruītismu" un dažkārt transu ir dzirdami viņa oriģināldarbos. Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

03. maijā
PEGAZA PAGALMA viesistaba Kuršu iela 20, Liepāja
GC QUARTET. Ģirta Celmiņa kvarteta koncerts 3. maijā Pegaza Pagalma viesistabā uzstāsies džeza kvartets GC QUARTET no Māstrihtas, Nīderlandes, kuru ir izveidojis latviešu ģitārists, aranžētājs, un komponists Ģirts Celmiņš.
Kvarteta repertuāra pamatā galvenokārt ir svinga, bībopa un hārdbopa mūzikas tradīcijas.
GC QUARTET izpilda kvalitatīvus aranžējumus ar krāsainām improvizācijām un dinamisku mūzikas plūdumu. Kvarteta repertuārā ir ne tikai slaveno džezmeņu Benija Golsona, Džona Koltreina, Veina Šotera un daudzu citu kompozīcijas, bet arī grupas līdera Ģirta Celmiņa oriģinālmūzika.

Kvarteta sastāvā spēlē:
- Ģirts Celmiņš - ģitāra, aranžijas.
- Timo Bakker - klavieres.
- Dominic Choung - kontrabass.
- Micky Laheij - bungas.
Sākums: 20:00 Cena: 7€