Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2023. gada 28. novembra līdz 28. decembrim

29. novembrī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
JAZZ SCHOOL / tribute to New Orleans 'Jazz School’' koncerta vakars norisinās trīs daļās. Koncertu pirmo daļu iesāk studentu koncerts, koncertu turpina pasniedzēju koncerts un vakars noslēdzas ar Jam session, kur dalību ņem gan pasniedzēji, gan studenti, gan citi džema dalībnieki. Projekta mērķis ir prezentēt džeza izglītību Latvijā un dot iespēju džeza studentiem izbaudīt koncerpieredzi ar augstākā līmeņa džeza mūziķiem Latvijā.
Būtu jāmin, ka šis ir īpašs vakars, jo tas ir vēltījums Ņuorleānai. Vakaru atklās Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (JVLMA) studentu sastāvs ar īpašu programmu, kurā būs dzirdami skaņdarbi, kas ielikuši pamatus džeza attīstībai pasaulē.

vakara otrajā daļā uzstāsies vadošie Latvijas džeza mūziķi, kuri ir arī JVLMA mācībspēks.
Pasniedzēju sastāvs: Indriķis Veitners (clar), Madars Kalniņš (piano), Toms Timofejevs (bass), Artis Orubs (bungas).
Vakara turpinākjumā jam session.
Sākums: 20:00 Cena: 16€ (E-biļetes)

Arēna Rīga Skanstes iela 21, Riga
Imany 'Woodoo Cello' Voodoo Cello ir šovs, kas uz vienas skatuves apvieno fantastisku čellu melodiju un balsi, izpildot ikoniskus pop mūzikas hitus. Bez jebkāda veida specefektiem, ļoti dabiski, Imany ir pāraranžējusi populāras, visiem ļoti labi zināmas dziesmas, apburot tās ar dziļām un resonējošām skaņām, kas nodod spēcīgus un emocionālus pārdzīvojumus. Viņa parādās uz skatuves kā voodoo priesteriene, tēls, kas ir pilnībā izdomāts un iedvesmots no dažādām kultūrām. Viņa izmanto repertuāru, lai pastāstītu savu stāstu. Voodoo Cello ir mistisks sievietes ceļojums ar burvju spējām. Viņas dziesmas izsaka viņas likteni. Pasaka sākas tumsā un beidzas gaismā, bet, lai to panāktu, priesterienei jāsāk ar cīņu pret saviem dēmoniem. Viņa rada savas dejas un rituālus, kas ļauj sasniegt iekšējo mieru un harmoniju. Sākums: 19:00 Cena: no 59€ līdz 99€ (E-biļetes)

01. decembrī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
Deniss Pashkevich TRIO featuring Axel Fishbaher Piedalieties neaizmirstamā džeza piedzīvojumā ar Deniss Pashkevich TRIO featuring Axel Fishbaher🎸🎷
Sastāvs:
Axel Fishbaher / ģitāra
Deniss Pashkevich / sax
Andris Grunte / bass
Artis Orubs / drums
🔥 Mūzikas Ceļojums ar Akselu Fišbaheru:
1956. gadā Lībekā dzimušais džeza ģitārists Aksels Fišbahers jau ilgu laiku ir viens no labākajiem solistiem uz Eiropas skatuves. Viņa karjeras sākumā viņš strādāja kā rokmūzikas un popmūzikas mākslinieku līdzstrādnieks, bet drīz viņš sekoja savam dzīves aicinājumam - džeza mūzikai. Piedzīvojiet unikālo skanējumu, kas apvieno bebopu, džezroku un blūzu!
Sākums: 20:00 Cena: 22€ (E-biļetes)

AKVĀRIJS Meža iela 15, Rīga
Jam Session Akvārijā / Chet Baker Pozitīvi kultivēta atmosfēra džeza mūziķu radoši improvizatoriskajām izpausmēm AKVĀRIJS piedāvā: 🐠 Jam session "Tribute to Chet Baker" Rīgas Doma kora skolas Ūdens zālē 1. decembrī plkst. 17.30!
Houseband:
🎤 Una Stade
🎺 Jēkabs Reinis
🎹 Bogdans Mihailovs
🎸 Gustavs Saulītis
🥁 Milana Maksimova
Sākums: 17:30 Ieeja brīva

02. decembrī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
Diva Night. Tribute to: Etta James, Aretha Fraklin, Chaka Khan, Tina Turner Izbaudiet brīnišķīgo iespēju doties ceļojumā cauri mūzikālajām gadskārtām - no smeldzīgajiem 60.gadiem, kad dzimis neaizmirstams souls un blues savienojums, līdz roķīgajiem 70.gadiem, kad skanēja revolūcija un mūzikas pasaule piedzīvoja pārmaiņas, un tālāk uz 80.gadu deju dekādi, kurā ritmiskās pulsācijas un dzīvotspējīgie skaņdarbi noteica dejotāju soli.
Lindas Rušenieces Tribute koncerts četru leģendāru dāmu visekspresīvākajās, iemīļotākajās dziesmās - Etta James, Aretha Fraklin, Chaka Khan un Tina Turner.
🎤 Linda Rušeniece - vokāls
🎸 Rūdolfs Ozols - ģitāra
🎹 Matīss Žilinskis - taustiņi
🎸 Toms Kursītis - basģitāra
🥁 Artūrs Strautmanis - bungas
[Ja biļešu servisā biļetes ir izpārdotas, tad vari iegādāties biļetes M/Darbnīcā uz vietas, norēķinoties ar skaidru naudu.]
Sākums: 20:00 Cena: 16€ (E-biļetes)

Parka Paviljons M. Valtera iela 3, Liepāja
Santa Šillere / “Gaismā būt” Sestdien, 2. decembrī, pl. 19.00 pie mums muzicēs šarmantā džeza dziedātāja Santa Šillere kopā ar skatuves kolēģiem Jāni Pastaru, Jāni Rubiku un Kasparu Kurdeko, visiem kopā atskaņojot koncertprogrammu “Gaismā būt”, kuri kopā radījuši šo koncertprogrammu, apvienojot visu laiku skaistākās Ziemassvētku melodijas, pašu oriģinālkompozīcijas, kā arī latviešu komponistu muzikālās pērles jaunā, vēl nedzirdētā skanējumā, pašu radītos aranžējumos un džeza improvizācijas lidojumā. “Gaismā Būt” ir muzikāls ceļojums, kura laikā ikvienam būs iespēja satikties ar sev sirdij tuvām melodijām, sen dzirdētām intonācijām gan no bērnības, gan svētku ieskautām atmiņām un būt daļai no tās gaismas, kuru dāvājam kā sev, tā apkārtējiem, sperot soli tuvāk gaišajam un īpašajam Ziemassvētku laikam.
Lai spertu soli tuvāk gada sirsnīgākajiem, siltākajiem un cerību pilnākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, aicinām ikvienu klausītāju būt kopā šajā pirmsvētku laikā akustiskās koncertprogrammas GAISMĀ BŪT melodijās.

Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Kultūras nams Wiktorija Graudu iela 34, Liepāja
ELZA ROZENTĀLE tribute to NINA SIMONE 2. decembrī kultūras namā Wiktorija uzstāsies Elza Rozentāle ar koncertprogrammu​​ "Tribute to Nina Simone".
"Šis būs veltījums Ninai Simonei un viņas mūzikas cienītājiem. Nokopēt nav iespējams un nevajag, bet vēstījumu gan izlaidīsim caur saviem instrumentiem un dosim tālāk tiem, kam to vajag. Un nekādas sēdēšanas. Kurš vispār var nosēdēt pie I Put A Spell On You ? ”
Hipijiski dumpinieciskās pianistes un dziedātājas Ninas Simones skaistākās dziesmas Elza Rozentāle izpildīs kopā ar pianistu Tomu Mikālu, bundzinieku Kasparu Kurdeko, ģitāristu Jāni Kalniņu, kontrabasistu Tomu Poišu, kā arī dziedātājām Mariju Valmieru un Inesi Bērziņu.
Sākums: 21:00 Cena: no 15€ līdz 40€

Kalnmuižas pils Kalnmuiža, Sabile
MOON, JAZZ, ROMANCE | Mark Vilensky "Moon, Jazz, Romance" ir tradicionālās džeza mūzikas programma, kura tiek veidota kā ceļojums Vecajā Pasaulē un nostāda sev kā galveno uzdevumu pamodināt klausītājā smeldzīgu sentimentu un nostaļģiskas sajūtas par muzikālo ēru, kas palika tikai dažu atmiņās un analoga platēs. Ansamblis eksistē no 2021. gada septembra, bet jau ir saņēmis starptautisku atpazīstamību koncerttūres izbraucienā 2022. gada pavasarī Lisabonā un Porto, Portugālē, pēc Porto Cello Festival uzaicinājuma. Īpašo lomu šajā koncertprogrammā ieņem džeza(bebop) improvizācija uz čella, kas ir ārkārtīgi reti sastopama parādība Eiropā un šobrīd vienīgais gadījums Latvijā . Sākums: 19:00 Cena: 25€ (E-biļetes)

Rīgas Reformātu baznīca Mārstaļu 10, Rīga
Mockūnas – Blaser – Ducret Trio Koncerts. Plates ieraksts Latvijas džeza mūzikas izdevniecība Jersika Records aicina piedalīties un būt klāt jaunas plates ierakstā, kurā savu mūziku ieskaņos trīs atzīti un redzami Eiropas improvizētās, džeza un klasiskās mūzikas mūziķi - lietuviešu saksofonists Liudas Mockūnas, franču ģitārists Marc Ducret un šveiciešu trombonists Samuel Blaser, kas apvienojušies kopīgā sastāvā Mockūnas – Blaser – Ducret Trio.


"Koncerts. Plates ieraksts" notiks Rīgas Reformātu baznīcas zālē, kuru ierakstiem izmanto leģendārā Rīgas skaņu ierakstu studija, kas nule kā piedzīvojusi renovāciju un jaunā kvalitātē turpina veikt augstvērtīgus Latvijas un ārvalstu mākslinieku ierakstus. Koncerta apmeklētāji šoreiz vairāk būs kā studijas viesi, kas varēs arī aplūkot atjaunoto režijas telpu un uzzināt par plates ieraksta procesu, kas notiks "dzīvajā" mūziķiem spēlējot kopā un skaņu režisoram vienlaicīgi veicot skaņas miksu un apstrādi un ierakstot to analogi, magnētiskajā lentē.
Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

05. decembrī
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF JAZZ CLUB | DŽEZS UN ZIEMASSVĒTKI Lai spertu soli tuvāk gada sirsnīgākajiem, siltākajiem un cerību pilnākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, aicinām ikvienu klausītāju būt kopā šajā pirmsvētku laikā akustiskās koncertprogrammas DŽEZS UN ZIEMASSVĒTKI melodijās.

Koncertprogrammu radījuši Latvijas džeza skatuves talanti – džeza dziedātāja Santa Šillere, ģitārists Jānis Pastars, kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Kaspars Kurdeko, apvienojot visu laiku skaistākās Ziemassvētku melodijas pavisam svaigos džeza aranžējumos, pašu oriģinālkompozīcijas, kā arī latviešu komponistu muzikālās pērles jaunā vēl nedzirdētā skanējumā.
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

09. decembrī
VAGONU ZĀLE Vagonu iela 21 , Rīga
Daydream Jazz Daydream Jazz is a series of live events aimed at delighting and engaging people with a beautiful world of contemporary jazz music.

MOVE 78

A Berlin based band that beautifully merges the improvisational spirit of jazz with the precision of programmed, automated hip-hop. Their live acts morph and evolve, turning familiar samples into spontaneous compositions, ensuring each performance is distinct, fresh, and enthralling.

LUPA

This band blends the vintage charm of instruments like Rhodes piano, sax and live drums with modern synthesizers and drum machines, creating an aural delight for jazz lovers. The quartet, boasting talents like Davis Jurka, Valters Sprudzs, Andris Buikis and Ritvars Garoza, gained critical acclaim with their debut album “Sequences and Consequences” and continued their journey with “SKETCHES OF TREES // KOKI” which took the best Jazz/Funk album award at “Zelta Mikrofons 2023”.
Sākums: 20:00 Cena: no 17€ līdz 25€ (E-biļetes)