Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2021. gada 22. septembra līdz 22. oktobrim

23. septembrī
Tu jau zini kur Tallinas iela 10-3, Rīga
Mark Vilensky & The Old World Blues Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūras absolvents un starptautiski atzīts čellists Marks Viļenskis apvienojas ar Lativjas jaunajiem džeza māksliniekiem, izveidojot koncertprogrammu The Old World Blues – veltījumu 20. gadsimta amerikāņu un latīņamerikāņu mūzikas mantojumam. Skaņdarbu vidū ir 20.-60. gadu populārākās amerikāņu dziesmu melodijas swing stilā, kā arī izsmalcinātā brazīļu bossa nova. Programmas caurvijošā ideja ir nostaļģija par laikmetu, kas nu jau ir palicis tikai atmiņās un plašu ierakstos - par laiku, kad mūziķa talants, izteiksmes vienkāršība un patiesums vēl nebija nonācis zem globālā patērētāja nerimstošo alku pātaga.
Vakara mūziķi:
Marks Viļenskis – čells, vokāls,
Vadims Dmitrijevs – trombons,
Toms Timofejevs – kontrabass,
Jānis Pastars – ģitāra,
Pauls Ķierpe – bungas.
Sākums: 20:00 Cena: no 7€ līdz 9€

24. septembrī
Jūrmalas Kultūras centrs Jomas iela 35, Jūrmala
Aicina Jūrmalas Džeza klubs! Koncertprogramma “Vētrainie divdesmitie” Aicina Jūrmalas Džeza klubs! Koncertprogramma “Vētrainie divdesmitie”, diksilends “Sapņu komanda”, mākslinieciskais vadītājs Indriķis Veitners (klarnete), vokālais solo - Normunds Rutulis.
Pasākums tikai tiem apmeklētājiem, kuri izslimojuši vai pilnībā vakcinējušies pret Covid-19 un var to apliecināt, uzrādot derīgu digitālo (vai izdrukātu) Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu! Biļešu iepriekšpārdošana tikai klātienē no 13.septembra pirmdienās, trešdienās, sestdienās plkst. 13.00 – 18.00, kā arī pirms pasākuma. Uzziņas pa tālr. 67762403
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Kursa Zvejnieku aleja 11, Liepāja
LMF. DŽEZS UN ELEKTRONIKA. GRUPA “LUPA” Liepājas Mākslas foruma atklāšanas vakarā atdzīvināsim pilsētas leģendāro klubu “Kursa”, kas lepni un nesatricināmi slejas teju pašā jūras krastā. Ar mūsdienīgu un aizraujošu džeza un fusion salikumu klausītājus veldzēs modernā džeza grupa “LUPA”.
“Paturiet grupu “Lupa” savā redzeslokā tās muzikālās oriģinalitātes un dalībnieku virtuozitātes dēļ," uzsvēris viens no nozīmīgākajiem džeza apskatniekiem, Lielbritānijā izdotais “Jazz Journal”.
Grupa “Lupa” dibināta 2016. gadā, apvienojoties četriem spilgtiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas pārstāvjiem — Dāvis Jurka (alta saksofons, flauta, efekti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti). Valters Sprūdžs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas, “Tempest” analogā bungmašīna).
Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
BRĪVDIENA Mūziķis un komponists Miķelis Dzenuška aicina uz sava otrā studijas albuma “Brīvdiena” prezentācijas koncertu. “Brīvdiena” apvieno fanka, džeza un popmūzikas ietekmes un vēsta par sajūtām, kādas mūs pārņem atelpas brīdi pavadot kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir stāsts, ko izstāstīt draugiem saulainā pēcpusdienā uz lieveņa malkojot kādu vēsu dzērienu.
Uzstāsies grupa “Uzvaras Bulvāris” :
Miķelis Dzenuška (vokāls, sintezatori, vibrofons)
Svens Vilsons (ģitāra)
Antons Medvedevs (bass)
Jēkabs Zemzaris (bungas)
Uģis Upenieks (perkusijas)
Artūrs Sebris (tenora saksofons)
Reinis Puriņš (trompete)
Rūta Olekša (bekvokāls)
Madara Gaile (bekvokāls)
+ citi...
Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts | SIG & Artis Orubs Zigfrīgs jeb Sigs (Sig) ir arābu izcelsmes franču mūziķis un komponists, kurš pilnībā pārvalda čellu, klavieres un perkusijas; mūziķa radošajiem meklējumiem neviens žanrs vairs nav gana ietilpīgs. Zigfrīda talants neapstājas mūzikā, bet iestiepjas arī kino un fotogrāfijas pasaulē.

Artis Orubs ir viens no viens no aktuālākajiem sitaminsturumentu izpildītājiem Latvijā. Mūziķa gaitas sācis, mācoties Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Utrehtas un Amsterdamas konservatorijā, un turpinājis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Orubs neaprobežojas ar klasiskā džeza un improvizācijas virzieniem, bet ir pievērsies arī kompozīcijai un producēšanai.

BIĻETES: 4€ tagad Bezrindas.lv, 5€ pie ieejas.

Durvis: 19:30

Sākums 20:00
Sākums: 20:00 Cena: no 4€ līdz 5€ (E-biļetes)

26. septembrī
Vidzemes koncertzāle “Cēsis” Raunas iela 12-1, Cēsis
ČELLO CĒSIS JAZZ. Larss Danielsons, Margarita Balanas un Latvijas Radio Bigbends Festivāla Čello Cēsis noslēguma koncerts svētdienas pēcpusdienā klausītājiem atkal atklās jaunas čella mūzikas šķautnes džeziskās notīs– skanēs mūzika čellam ar bigbendu un čellam ar pūtēju ansambli. Koncerta pirmajā daļā klausītāji iepazīs vienu no pasaulē pieprasītākajiem zviedru čellistiem un kontrabasistiem Larsu Danielsonu, kura stilu raksturo gan klasiska, gan aizraušanās ar džezu. Savā repertuārā Danielsons vienmēr iekļauj skaņdarbus čellam, kas ir viņa klasiskās izglītības pamats, gan darbus kontrabasam, kas viņa izpildījumā skan daudz melodiskāk, liriskāk kā citiem atzītiem basistiem. Cēsīs Larss Danielsons uzstāsies kopā ar Latvijas radio bigbendu. Sākums: 16:00 Ieeja brīva

Kuldīgas Kultūras centrs Raiņa iela 21 , Kuldīga
Cikla DŽEZS SKAN KULDĪGĀ 4. koncerts / Andrejs Jevsjukovs, Zintis Žvarts un Jam Orchestra Jam Orchestra:
Andrejs Jevsjukovs – leģendārs Latvijas džeza mūziķis, ģitārists, komponists, aranžētājs, ģitāras pedagogs, JVLMA docents,
Mareks Logins – šobrīd viens no populārākajiem un pieprasītākajiem Latvijas džeza bundziniekiem,
Andrejs Orlovs – universāls basģitārists, kurš izceļas ar lielisku stila izjūtu un virtuozu spēli,
Elvis Artūrs Lintiņš – izcils jaunās paaudzes taustiņinstrumentālists, komponists, aranžētājs,
Zintis Žvarts – saksofonists, pedagogs, “Big Al& The Jokers”, “Mirage Jazz Orchestra” un daudzu citu muzikālu projektu dalībnieks.
Sākums: 18:00 Cena: no 5€ līdz 7€ (E-biļetes)

Noass AB Dambis, Riga
Jozef van Wissem koncerts Noasā Jozefs van Visems ir holandiešu avangarda komponists un lautas mūziķis, kurš pēdējos gadus par savu mītnes vietu izvēlējies Bruklinu Ņujorkā, ASV. Lautu Jozefs apguvis deviņdesmitajos gados ASV un viņa solo albumi cita starpā izdoti arī „Important Records” paspārnē – ierakstu izdevniecība, kas strādā arī ar tādiem mūziķiem kā „The Dresden Dolls”, „Acid Mothers Temple”, Keiji Haino, „Merzbow”, „Xiu Xiu” un citiem.
Jozefs van Visems ir ilggadējs kulta režisora Džima Džarmuša (Jim Jarmusch) sadarbības partneris un 2013. gadā komponists ieguva Kannu festivāla balvu par labāko filmas skaņu celiņu minētā režisora kinolentei „Only Lovers Left Alive”.
Sākums: 20:00 Cena: 15€ (E-biļetes)