Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2023. gada 21. marta līdz 21. aprīlim

21. martā
Aleponija Ernesta Birznieka-Upīša iela, 22, Rīga
Rinalds Maksimovs un Kārlis Auziņš Rinalds Maksimovs un Kārlis Auziņš ir labi draugi un domubiedri mūzikā, kuri satikušies studējot Ritmiskās Mūzikas konservatorijā (Rhythmic Music Conservatory), Kopenhāgenā. Šobrīd abi ir ļoti aktīvi gan Latvijas, gan Eiropas mūzikas skatuves dalībnieki. Koncertā mūziķi atskaņos kompozīcijas, kas radušās pēdējā gada laikā, kā arī vēl jaunākas kompozīcijas, kuras radīsies turpat uz Aleponijas skatuves dēļiem. Koncerts divās daļās. Sākums: 20:00 Cena: 5€

22. martā
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
JAZZ JAM SESSION | KENNETH DAHL KNUDSEN Leģendārs džeza vakars. Vakara galvenie varoņi Kenneth Dahl Knudsen un Toms Rudzinskis.
Kenneth Dahl Knudsen - bass / kompozīcijas
Toms Rudzinskis - saksofoni
Rūdolfs Macats - klavieres / taustiņinstrumenti
Ivars Arutjunjans - bungas
2021. gadā Kennetha un Toma tapušais projekta ieraksts, albums “Space Big Band”, guvis kritiķu atzinību visā Eiropā un nominēts Dānijas džeza mūzikas balvai, iekļauts “European Jazz Network” mūzikas topā, “Lufthansa” un “Quatar Airlines” lidsabiedrību lidojumu mūzikas izlasēs, kā arī nominēts balvai “Zelta mikrofons” kā labākais džeza albums.
Kenneth Dahl Knudsen ir starptautiski atzīts un godalgots dāņu kontrabasists un komponists, kurš kopš 2010. gada izdevis piecus albumus un regulāri koncertē visā pasaulē. Projektā “Space Big Band” Kenneth Dahl Knudsen kompozīcijās fokuss vērsts uz sarežģītu ritmu un poliritmijas eksperimentiem, kamēr Toms Rudzinskis spilgti demonstrē savu melodiķa talantu.
Sākums: 21:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Klubs “Biedrība” Merķeļa 13, Rīga
Studentu koncerts Turpinām jauno koncertciklu "Studentu koncerti". Šoreiz topošie studenti - Jāzepa Mediņas Rīgas Mūzikas vidusskolas Džeza un populārās mūzikas nodaļas audzēkņi. Koncerts divās daļās.

Biļetes 5 € pie ieejas
3€ uzrādot studentu apliecību
Galdiņu rezervācijas +371 25727804
Sākums: 19:00 Cena: no 3€ līdz 5€

23. martā
Laska Bar Birznieka Upīša iela 8B, Rīga
Laska - Sour Jam No. 1 with grupa.sestrá Come down to the first "Sour Jam" in Riga on Thrusday 23.03.
It is a funk / hip-hop / soul / r&b / fusion jam night where musicians are invited to choose songs in advance and final event setlist will be created on the day of the Jam. Event will start at 20:00 with in house band “grupa.sestrá” performing few warm up tunes and then the Jam kicks till 23:00. DJ sets before and after the Jam! Free entry.
🤘 To participate please write to Anton Vysotsky (Vysotskydrums@gmail.com or https://www.instagram.com/antondrummm/).
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
A / R / K/ A | MODERN JAZZ QUARTET A / R / K / A ir moderns džeza kvartets, kas sastāv no četriem lieliskiem latviešu un dāņu mūziķiem ar starptautisku koncertpieredzi daudzu gadu garumā : Kārļa Auziņa (saksofoni), Toma Rudzinska (saksofoni), Kenneth Dahl Knudsen (kontrabass) un Ivara Arutjunjana (bungas). Šie četri mūziķi spēlē dziesmas no džeza mūzikas zelta fondiem, taču to dara ar savu pieeju, kas atspoguļas mūsu laiku estētikā, enerģētiskā un bagātā ritma pasaulē, kā arī ciešā un senstīvā savstarpējā, un muzikālā harmonijā. Šī, ne tik ierastā, instrumentācija (bez harmoniskā instrumenta) grupas virtuozajiem saksofonistiem un spēcīgajai ritma sekcijai dod vietu brīvam, taču meistarīgi izpildītam un kompozicionālam lidojumam.
Esam atvērti no 18:00 | Koncerts 21:00
Sākums: 21:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

24. martā
Mūzikas un drāmas telpa OratoriO Sporta iela 2, Rīga
TRUE JAZZ STORIES Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem - saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Deniss Paškevičs ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā. Koncertā ar Denisu uztāsies virtuozais ģitārists no ASV Neff Irizarry. Mākslinieks ir ne tikai harismātiska personība, bet arī izcils mūziķis apveltīts ar izcilu ģitārspēles tehniku. Neff Irizarry ir produktīvs komponists, kura skaņdarbi ir iekļauti Eiropas džeza kompozīciju izlasē - grāmatā. Kā arī mūziķis pavisam nesen ir laidis pasaulē, jau starptautiski tiražētu un atzītu “latin jazz” ģitāras spēles tehnikas mācību grāmatu. tā ir unikāla savā kategorijā.

Mūziķi stāstīs par savam gaitām džeza pasaulē un to kā mūzika ir devusi viņiem iespēju būt draugiem , ceļot un satikt milzumdaudz dažādu dzīves situaciju savā ceļā.

Sākums: 19:00 Cena: 27€ (E-biļetes)

Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Kopenhāgenas džeza vakars Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen, Dānija), kontrabass
Toms Rudzinskis, saksofons
Latvijas Radio BigbendsKoncerta programmu veidos divu starptautiski atzītu mūziķu - latviešu saksofonista Toma Rudzinska un dāņu kontrabasista Keneta Dāla Knudsena veidots kopprojekts “Space Big Band” - oriģinālkompozīcijas modernam bigbenam, kuru tematiskajā centrā ir Visums un mūsu zināšanas par to - no Galileja atklājumiem un Stephen Hawking laiktelpas pētījumiem līdz mūsdienu SpaceX Marsa lidojumiem, kā arī visums un telpa mūzikā, ko pētīt ar mūsdienu džeza tehnisko, improvizātorisko un sadarbības pilno garu. 2021. gadā tapušais projekta ieraksts, albums “Space Big Band” guvis kritiķu atzinību visā Eiropā un nominēts Dānijas džeza mūzikas balvai, iekļauts "European Jazz Network" mūzikas topā, "Lufthansa" un "Quatar Airlines" lidsabiedrību lidojumu mūzikas izlasēs, kā arī nominēts balvai "Zelta mikrofons" kā labākais džeza albums.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 20€ (E-biļetes)

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
INTERNATIONAL PERFORMANCE | MINDAUGAS STUMBRAS Mindaugas Stumbras ir vadošais lietuviešu džeza ģitārists, kurš ir gūvis starptautisku atzinību. Skotijas Karaliskās konservatorijas Glāzgovā absolvents, ir spēlējis un koncertējis starptautiski ne tikai ar slaveno lietuviešu fusion džeza grupu ''Brave Noises'', bet arī ar tādiem vārdiem kā MENT4L feat. Seamus Blake, Fergus McCreadie, Michelangelo Scandroglio, Kenneth Dahl Knudsen, JM Jazz World Orcherstra and Tommy Smith's Youth Jazz Orchestra.
Stumbras ģitārai ir gluds un dziļš reverbs. Albuma ''Inspiration'' iezīmējas arī mākslinieka daudzās šķautnes, būdams rokmūzikas un citu žanru cienītājs savu ģitārspēli bagātina ar spāņu skalu fragmentiem dziesmā "Lullaby", toties skaņdarbā "Fairytale" Mindaugas ietvēris roka noskaņu, turpinot pat pāriet uz popmūzikas balādes stilu skaņdarbā "Winter Breeze". Skaistas, krāsainas un dinamiskas melodijas ir atspogoļujums Mindaugas Stumbras ģitāras kompozīcijās.
Sākums: 21:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Valmieras Kultūras Centrs Rīgas iela 10, Valmiera
Koncertprogramma "Džezā tikai meitenes". Rūta Dūduma, Beāte Zviedre, Sintija Ģēģere Svinga ēras spožākās mūzikas pērles, ko 20. gadsimta pirmajā pusē izpildīja tādas leģendas kā Merilina Monro, The Cordettes, Liza Minelli, The Andrew Sisters un Louis Armstrong, izskanēs dāmu trio - Beātes Zviedres, Rūtas Dūdumas un Sintijas Ģēģeres izpildījumā. Programmā sastapsies ne tikai daudzbalsīgs retro džezs ar tam raksturīgu horeogrāfiju un spožiem tērpiem, bet arī kabarē stila skaņdarbi no latviešu komponistu mūzikliem un citi muzikāli pārsteigumi instrumentālā kvarteta pavadījumā.
Koncertā piedalīsies arī saksofonu ansamblis "Valmieras meitenes" Agneses Geduševas vadībā.
Pasākums norisināsies pie galdiņiem.
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide.
Sākums: 19:00 Cena: no 14€ līdz 15€ (E-biļetes)

25. martā
PEGAZA PAGALMA viesistaba Kuršu iela 20, Liepāja
Džeza mūzikas vakars ar Kenneth Dahl Knudsen 🎶 25.martā Pegaza Pagalma viesistabā apvienosies klasiskās, džeza un tradicionālās mūzikas pasaules lieliskā kontrabasista Kenneth Dahl Knudsen, trompetista Jāņa Ivuškāna, taustiņinstrumentālista Krista Saržanta un sitaminstrumentālista Rūdolfa Kolerta izpildījumā.
Kenneth Dahl Knudsen personīgā un mākslinieciskā misija ir radīt nākotnes mūziku, atspoguļojot tradīciju un kultūru dažādību
❕Pēc koncerta sekos improvizāciju daļa, kurā aicināti piedalīties visi džeza mūzikas mīļotāji un lietpratēji
Pegaza Pagalma viesistabas durvis apmeklētājiem vērsim plkst. 19:00
⏱️ Koncerta sākums plkst. 20:00
👉 Ieejas maksa 5,00 EUR. Tās iegādājamas pie ieejas viesistabā.
Tiem, kas piedalās džema daļā, ieeja BEZ MAKSAS!
Sākums: 20:00 Cena: 5€

30. martā
Kultūras Nams Atmoda Stabu iela 10, k-4, Rīga
Ģitārists Reinis Jaunais Brīnišķīgais ģitārists Reinis Jaunais viesojas Kultūras Namā Atmoda , lai sniegtu solo koncertu melomāniem un visiem citiem viņa talanta cienītājiem. Jūs gaida fantastiska ģitārspēle un neatkārtojamas improvizācijas!
https://www.facebook.com/reinisyoung
https://www.facebook.com/reinis.jaunais
www.reinisjaunais.com
https://www.youtube.com/reinisjaunais
Sākums: 20:00 Cena: 10€