Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2024. gada 23. februāra līdz 23. martam

23. februārī
Rocket Bean Roastery (Miera) Miera iela 29/31, Rīga
DŽEZA STĀSTI | JAZZ STORIES | JAZZ |ROOM| FEST 2024 Džeza, elektro-akustiskās un brīvas mūzikas festivāla JAZZ ROOM FEST 24 ietvaros norisinās Denisa Paškeviča un Neff Irizarry dueta koncerts.
koncertu papildinās Latvijas leģendārais Mix Masters Raitis atkaņojot vinila plates.
un festivāla mājvieta “ Rocket Bean “ nodrošinās īpašu koncert telpu, skatuvi, gaisotni, uzkodas un dzērienus.
Tas ir festivāla cienīgs notikums!
"Džeza stāsti" ir Baltijas vadošā džeza saksofonista Denisa Paškeviča un harizmātiskā amerikāņu ģitārista Nefa Irizarī duets. Šo mūziķu kopdarba mērķis ir pietuvināt klausītāju mūziķiem, ļaut klausītājiem uzdot jautājums, aprunāties un ieskatīties mūzikā no mūziķu skatu punkta. Tie stāsta par savām gaitām džeza pasaulē un to kā mūzika ir devusi viņiem iespēju būt draugiem, ceļot un satikt milzum daudz dažādu dzīves situāciju savā ceļā.
Sākums: 19:00 Cena: no 11€ līdz 20€ (E-biļetes)

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
TRYON | Berlin Modern Jazz takeover Izbaudi mūzikas ceļojumu ar TRYON – Kellen Tryon Mills (ASV) izveidoto projektu! Uzsākot savas gaitas Berlīnē, Kallens apvieno elektroniku, džezu, rokmūziku un orķestra avangardu, radot pilnīgi jaunu mūzikas skanējumu.
TRYON debijas albums ir drosmīgs paziņojums, nostiprinot grupu kā pasaules klases kamerroka spēlētājus, kur džezs, modernā akadēmiskā kompozīcija un RIO saplūst harmoniskā un inovatīvā kopainā. EXPOSE Magazine atzīst, ka TRYON ieņem savu vietu mūzikas pasaules virspusē. Skatīt Tryon tūri un klausies albumu: https://kellentryonmills.wordpress.com
Mākslinieki:
📍 Erik Leuthäuser - vokāls
📍 Dovydas Stalmokas - saksafons
📍 Toms Rudzinskis - alto saksofons
📍 Jasper Stadhouders - ģitāra
📍 Rieko Okuda - klavieres
📍 Kellen Mills - bass
📍 Samuel Hall - bungas

Ja biļešu servisā biļetes ir izpārdotas, tad vari iegādāties biļetes M/Darbnīcā uz vietas, norēķinoties ar skaidru naudu.
Sākums: 20:00 Cena: 16€ (E-biļetes)

24. februārī
Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Jūrmala Jazz. STINGA mūzikas vakars Lase Lindgrēns (Lasse Lindgren, Zviedrija), trompete
Latvijas Radio bigbends
Dzintaru koncertzālē 24. februārī plkst. 18:00 koncertu sērijā ‘‘Jūrmala Jazz’’ Latvijas Radio Bigbends uzstāsies kopā ar izcilo zviedru trompetistu un bigbendu vadītāju Lasi Lindgrēnu (Lasse Lindgren) programmā ‘‘Stinga mūzikas vakars’’.
Viens no mūslaiku ievērojamākajiem trompetistiem Lase Lindgrēns ir multiinstrumentālists, komponists un bigbendu līderis, nepārspējams trompetes augsto reģistru virtuozs.
Lindgrēna kompozicionālo daiļradi augstu vērtējis arī leģendārais trombonists un aranžētājs Bobs Brukmeijers: ‘‘Brīvi, liriski, iedvesmojoši un oriģināli – šie vārdi man nāca prātā, kad pirmo reizi dzirdēju Lasi ar Stokholmas džeza orķestri un tie ir vārdi, kurus saku arī jums.’’
Sākums: 18:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

05. martā
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF JAZZ CLUB | ANDREY OKSIS QUARTET (Ukraina/Latvija) Andrejs Oksis ir ģitārists, multiinstrumentālists, pedagogs, komponists, aranžētājs no Ukrainas, kas šobrīd dzīvo Latvijā. Viņš ieguvis augstāko izglītību mūzikā, kā arī profesionāli apguvis estrādes un masu pasākumu vadīšanu. Oksis ir vairāku starptautisku džeza, popmūzikas un tautas mūzikas festivālu laureāts. Slavenu filmu un seriālu ģitāras celiņu autors. Bieži kā viessolists spēlējis džeza orķestros un popzvaigžņu mūzikas skaņdarbos. Dalībnieks radio intervijās Latvijas radio kanālos. Vairāki viņa skaņdarbi jau ir skanējuši arī Latvijas radio. Ukrainā vada instrumentālo trio. Kvarteta sastāvā Andrejs Oksis muzicēs kopā ar pazīstamiem Latvijas mūziķiem, starptautisku džeza, džezfolka un populārās mūzikas festivālu un konkursu laureātiem.

Koncertā piedalās:

Andrejs Oksis (Andrey Oksis, ģitāra, Ukraina)
Romāns Vendiņš (taustiņinstrumenti)
Maria Yaskevich (vokāls)
Reinis Daugilis (bungas)
Sākums: 19:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

08. martā
Kultūras pils «Ziemeļblāzma» Ziemeļblāzmas iela 36, Riga
KONCERTS | DŽEZĀ TIKAI MEITENES Iedvesmojoties no leģendārās amerikāņu komēdijas “Džezā tikai meitenes”, ikoniskās aktrises Merilinas Monro izpildītajām dziesmām, kā arī pagājušā gadsimta svinga ēras populārākās sieviešu vokālās grupas “The Andrews Sisters” spozmes un repertuāra, Starptautiskajai sieviešu dienai par godu tapusi īpaša džeza koncertprogramma.

Dziedātājas Rūta Dūduma, Beāte Zviedre un Sintija Ģēģere apvienojušās, lai atskaņotu populāru filmu mūzikas fragmentus kā “Diamonds Are a Girl’s Best Friends”, “I Wanna Be Loved By You”, kā arī dziedātājas Pegijas Lī “I Love Being Here With You” un spožākās pērles no vokālā trio “Andrews Sisters” repertuāra. Programmā neizpaliks arī spilgti tērpi un tā laika raksturīgā horeogrāfija. Dāmu trio uzstāsies instrumentālās grupas pavadībā.
Sākums: 19:00 Cena: no 8€ līdz 12€ (E-biļetes)

20. martā
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
FESTIVĀLA WINDSTREAM ATKLĀŠANAS KONCERTS Piedalās:
Orķestris "Rīga" un Orķestra "Rīga" bigbends
Diriģents Štefens Šorns (Steffen Schorn, Vācija)
Solists Kristians Kalva (trompete)
Koncerta moderatore Anete Ašmane-Vilsone

Festivāla WINDSTREAM atklāšanas koncertā skanēs džeza mūzika. Pirmo reizi Latvijā viesosies un ar Orķestra “Rīga” mūziķiem sadarbosies džeza mūziķis no Vācijas – starptautiski pazīstams zemo koka pūšaminstrumentu speciālists, komponists, improvizators un diriģents Štefens Šorns (Steffen Schorn). Koncerta pirmajā daļā Orķestris “Rīga” kopā ar solistu, trompetistu Kristianu Kalvu diriģenta Šorna vadībā, atskaņos Dana Vilsona "Koncertu džeza trompetei un orķestrim", bet otrajā daļā Orķestra “Rīga” bigbends atskaņos Štefena Šorna oriģinālmūziku un aranžējumus. Koncerta klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī Šornu kā saksofonistu (koncertā tiks spēlēts saksofons in C).
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 30€ (E-biļetes)