Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jaunu numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2019. gada 18. jūlija līdz 18. augustam

18. jūlijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Ehud Ettun Trio ft. Rafal Sarnecki & Bogna Kicinska Izraēlā dzimušais basa spēles meistars Ehud Ettun džeza mūzikas pasaulei sevi pieteica uzstājoties kopā ar saksofonistiem George Garzone no Bostonas un Donny McCaslin, džeza pianistiem Fred Hersch no ASV un Danilo Perez no Panamas, klarnetisti Anat Cohen no Ņujorkas, saksofonistu un komponistu Eli Degibri un daudziem citiem uz starptautiskās džeza mūzikas skatuves atpazīstamiem māksliniekiem. Ehuda īpaši maigā spēles maniere pat kontrabasu spēj padarīt par maigu un lirisku instrumentu. Viņa individuāli izstrādātā tehnika ir padarījusi mūziķu par vienu no pieprasītākajiem basistiem pasaulē.
Uz skatuves Ehud Ettun Trio pievienosies arī ģitārists Rafal Sarnecki un dziedātāja Bogna Kicinska.

Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Tims Mints Jāņa sēta 5, Riga
Chill Pill The mission Chill Pill has undertaken, is to let you relax. Take a break from the daily bustle by busting a move to the funky chank. Or perhaps you’re a connoisseur of zoning out to jams, and you’ll enjoy some bop-driven insanity. Whichever you prefer, since we’re improvising, you’ll influence and be a part of what we’re doing. But we’re letting you know that all bad vibes will be turned into good ones, and put into groovier feels. The band states that “we do not condone the use of illegal substances. Instead, we suggest that you come to a Chill Pill gig or, if that’s not possible, have a cup of chamomile tea”.

You can read more about us on our Facebook event page!

See you there!
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Minhauzena Unda Ainažu iela 74, Saulkrasti
Saulkrasti Jazz 2019 /18.07. Ceturtdiena/ Starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls ir zināms džeza mūzikas interesentiem un mūziķiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem.
Festivāls notiek katru gadu jūlija mēnesī, kopš 1997.gada un, kā vienmēr, piedāvā izcilu džeza mūziķu koncertus un jauno mūziķu meistarklases.

Programmā:
BALTIC DRUMMERS LEAGUE 2019 – VERONIKA CHICHI /LIETUVA/ – KINGA GŁYK /POLIJA/

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā : www.saulkrastijazz.lv
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Origo Summer Stage Stacijas laukums 2, Riga
Saulkrasti Jazz festivāla mākslinieki New Mexico Quartet & UNO Jazz Combo. Sākums: 18:00 Ieeja brīva

Autentika Bruņinieku iela 2, Rīga
Dzīvās Ceturtdienas Autentikā DZĪVĀS CETURTDIENAS šarmējošais piedāvājums šonedēļ –

Stanislav Yudin pārliecināts, ka brīvā improvizācijā vai komponešana uz vietas rodas īsta mūzika, kura atspoguļo visdziļākās un patiesākās izjūtas par pasauli, sabiedrību un dzīvi. Performancē dzirdēsiet kompozīcijas, kas radītas improvizācijā un variācijās no albuma op.2, ka arī uz vietas veidotas skaņdarbus.

UN

Ineses Bērziņas Quartet, kur Inese Bērziņa vokāls, kompozīcijas Marika Šaripo - klavieres, kompozīcijas Eduards Lipāns - tuba, didžeridu, Artūrs Strautmanis - sitamie instrumenti. Koncertā dzirdēsiet oriģinālkompozīcijas un arī pa kādai patīkami aranžētai kaverversijai. Mums patīk improvizēt un muzicēt, ļauties neplānotiem brīžiem. Ievērojot tradīcijas, izpildāmies gan angļu mēlē, gan dzimtajā valodā. Pievienotā vērtība īsti cilvēki ar visām no tā izrietošām (labajām) sekām!
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Mazā Ģilde Amatu iela 3, Rīga
Džezs Vecrīgā - Mazās Ģildes dārzā JAM ORCHESTRA.
Savdabīgi ir sanācis, ka visiem grupas dalībniekiem viens no favorīt mūzikas stiliem vienmēr ir bijis džezs, bet dzīvē pārsvarā sanācis spēlēt citu stilu mūziku. Dažādu apstākļu sakritības rezultātā, jau vairāk nekā 15 gadus atpakaļ, mūziķiem bija iespēja apvienoties un radīt unikālu džeza grupu, kas varēja izveidot sev interesantu repertuāru un aktīvi koncertēt līdz pat šim brīdim.
Repertuāra izveidē palīdzēja arī kopējas studijas augstskolā, kur regulāri tika veidotas stilistiski daudzveidīgas eksāmenu programmas. Daudzus gadus ir kopā spēlēts arī vairākos bigbendos un tā mazajos sastāvos – combo. Daudz koncertēts dažādos koncertos klubos un festivālos. Bijusi brīnišķīga sadarbība ar daudziem izciliem māksliniekiem, piemēram,R.Ašmani, I.Busuli, I.Kerevicu, A.Vītoliņu, O.Pīrāgs K.Krievkalnu u.c.
Sākums: 17:00 Ieeja brīva

19. jūlijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Baltā Klints - White Rock Grupa Baltā Klints, kas šībrīža sastāvā dibināta 2015. gadā, muzicē Rock’n’roll / Blues / Rock žanros. Izskanēs oriģinālmūzika ar 20.gadsimta 80. gadu latviešu dzejnieku paaudzes K. Elsberga, E. Zirņa, P. Brūvera un citu tekstiem.
Mūziku sacerējis komponists Vilnis Kundrāts.

Sastāvā:
Miķelis Vanags - vokāls, ģitāra
Vilnis Kundrāts - taustiņi
Kristiāns Kosītis - vokāls, basģitāra
Artūrs Sedriks Sinkevičs - bungas

Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Minhauzena Unda Ainažu iela 74, Saulkrasti
Saulkrasti Jazz 2019 /19.07. Piektdiena/ Starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls ir zināms džeza mūzikas interesentiem un mūziķiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem.
Festivāls notiek katru gadu jūlija mēnesī, kopš 1997.gada un, kā vienmēr, piedāvā izcilu džeza mūziķu koncertus un jauno mūziķu meistarklases.

Programmā:
RDKS JVLMA BIG BAND /LATVIJA, ASV/ – CIEL EXPERIENCE /ASV/ – KAUNAS BIG BAND /LIETUVA/

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā : www.saulkrastijazz.lv
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Latgales vēstniecība GORS Pils iela 4, Rēzekne
Rahu The Fool. Jumta terases sezonas atklāšanas koncerts Grupa “Rahu The Fool” ir izveidota 2016. gada vasarā un spēlē mūziku, kas nāk no 20. gadsimta pirmās puses – tautas mūzika, blūzs, džezs, jūrnieku un karavīru dziesmas, kā arī šlāgeris tā visklasiskākajā izpratnē. “Rahu The Fool” 2018. gada sākumā piedalījās Latvijas Televīzijas dziesmu konkursā “Supernova”, bet 2018. gada beigās izdeva debijas dubultalbumu. Grupas sastāvā spēlē Pēteris Narubins, Jāzeps Podnieks, Lauma Bērza, Evita Bambāne un Benijs (Benny) Zeltkalis. Grupa par sevi saka: “Mums ir svarīga dzīva mūzika, tāpēc pārsvarā cenšamies mūziku spēlēt akustiski un radīt to sajūtu, it kā klausītājs būtu kādā veco laiku ballē, mudinot klātesošos iesaistīties un dzīvot līdzi ar mums”. Šādu dzīvās zaļumballes sajūtu grupa radīs arī 19. jūlijā uz GORS Jumta terases.
Sākums: 19:30 Cena: 10€ (E-biļetes)

Rīgas Doms Herdera laukums 6, Rīga
Džeza noskaņās/ Air of Jazz 32. Ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms 2019
PIEKTDIEN, 19. JŪLIJĀ, pl. 19.00

Aigars Reinis, ērģeles
Aigars Raumanis, saksofons
Ernests Medins, perkusijas
Programmā: Dž. Gēršvins, F. Vūds, J. Laukviks
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)

20. jūlijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
CieL Experience (ASV) CieL Experience savā izpildījumā apvieno R & B, svinga, hip-hop un tradicionālās Haiti mūzikas stilus, kas sakņojas amerikāņu džeza tradīciju harmonijās un improvizācijā. Saksofonists un grupas līderis Claudens F. Louis ar neizsīkstošu interesi un entuziasmu pēta šo žanru bezgalīgās iespējas, iepazīstinot savu plašo klausītāju loku ar jaunām kompozīcijām un aranžijām. Katrs skaņdarbs ir kā paša Klaudensa dvēseles lidojums plašumā. Lai kāda būtu Jūsu muzikālā gaume, lai ko Jūs ikdienā klausītos, ir droši teikt, ka CieL Experience sniegtais muzikālais baudījums atbalsosies krietni ilgāk par pēdējo tā izpildīto noti.

Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Minhauzena Unda Ainažu iela 74, Saulkrasti
Saulkrasti Jazz 2019 /20.07. Sestdiena/ Starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls ir zināms džeza mūzikas interesentiem un mūziķiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem.
Festivāls notiek katru gadu jūlija mēnesī, kopš 1997.gada un, kā vienmēr, piedāvā izcilu džeza mūziķu koncertus un jauno mūziķu meistarklases.

Programmā:
EHUD ETTUN TRIO ft. RAFAL SARNECKI & BOGNA KICINSKA /IZRAĒLA/ – SHOB /FRANCIJA/ – MOSHULU /ASV/

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā : www.saulkrastijazz.lv
Sākums: 19:00 Cena: 30€ (E-biļetes)

Brīvdabas atpūtas parks «Egle» Tirgoņu un Kaļķu ielu krustcelēs, Rīga
Interfak Big Band (Beļģija) Interfak BigBand (Lēvene, Beļģija)
Soliste: Jelena Stupaka
Bigbends izveidojās 1984. gadā no Lēvenes Katoļu universitātes (KU Leuven) inženierzinātņu studentu ansambļa. Drīz pēc tam tas piesaistīja mūziķus no visām universitātes fakultātēm, no kā arī radās nosaukums Interfak BigBand.
Interfak Big Band spēlē plašu repertuāru - no „klasiskā” bigbenda (Count Basie, Duke Ellington, Woody Herman, Glenn Miller) un džeza standartiem (Miles Davis, Dizzie Gillespie, Charlie Parker, Horace Silver), līdz mūsdienu mūzikai ((Randy Brecker, Henri Mancini, Jaco Pastorius, Tower of Power, Josef Zaniwul, Gordon Goodwin). Big Band repertuārā ir arī kompozīcijas, kuru autori ir bigbenda dalībnieki – Bob Grietens, Karel Goddaer un Nele Ghijs.
Sākums: 16:00 Ieeja brīva

24. jūlijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Vasaras festivāla džeza jūlijs: Krists Saržants Quintet Krists Saržants ir latviešu komponists, kurš smeļas iedvesmu no klasiskās, džeza un kino mūzikas. Mācījies klasiskās un džeza klavieres un kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Andra Dzenīša un Søren Møller. 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gotema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un dzīvē, kā arī pārstāvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju starptautiskajā IASJ (International Assosiation of Schools of Jazz) džeza mūzikas konferencē Vīlandē, Igaunijā. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, mūziķa kvinteta ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū “Jazzahead! 2017” un iekļauti oficiālajā kompilācijas albumā “Jazz in Latvia 2018”.

Programmā:
19.00 Vadim Dmitrijev & Jānis Pastars
20.00 Krists Saržants Quintet

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

25. jūlijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Vjačeslavs Mitrohins Trio + Jazz Jam Session Pusgadsimta jubileju atzīmēs komponists, aranžētājs, producents un izpildītājs Vjacheslav Mitrokhin, kuru savulaik par godināja par ģitārmūzikas bandītu. Mūziķis spēlē ārzemju populāro hitu kaverversijas, kā arī Latvijas komponistu mūziku.

Grupas sastavs:
Vjacheslav Mitrokhin Music – vokals, ģitāra
Igors Jekimovs – bungas
Jurijs Sirokovs – bass


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

26. jūlijā
Origo Summer Stage Stacijas laukums 2, Riga
FunCOOLio & Fred Hormain (France) “FunCOOLio” ir instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijam funk/fusion stilā ar džeza elementiem. Sacerot dziesmas, „FunCOOLio” izmanto unikālo Hammond ērģeļu skaņu. „FunCOOLio” spēlē pašsacerēto mūziku un cenšas savu daiļradi pasniegt viegli uztveramā un saprotamā veidā. FunCOOLio debijas albums «VOL.1» tika izlaists 2014. gada 9. augustā un pirmo reizi tika publiski prezentēts Polijas džeza festivālā “Jazz in The Ruins 2014” Glivices pilsētā (Gliwice, Poland).
«VOL.1» ir nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2014" kategorijā - labākais džeza albums. 2016. gada augustā FunCOOLio piedālijas “Kaliningrad City Jazz 2016”, kūr bija liels gods iesildīt slavēno RICHARD BONA & Mandekan Cubano.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Bone Night Nāc un izbaudi šo lielisko mūziķu sniegumu, kuri izpildīs dažādas populārās un nepopulārās džeza tēmas, no kurām daudzas būs cieši saistītas ar vairākiem pasaulē slaveniem džeza trombonistiem!

Kvarteta sastāvā:
Vadim Dmitrijev - trombons
Krists Saržants - klavieres
Toms Kursītis - Kontrabass
Pauls Ķierpe - Bungas


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

31. jūlijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Vasaras festivāla džeza jūlijs: Equanimity Trio Equanimity Trio /EQ3/ ir muzikāla vienība, kuru izveidojuši trīs līdzīgi domājoši mūziķi un draugi. Trio izpilda pašu komponētu oriģinālmūziku, kuras centrā ir vēlme kopīgi izpausties, radīt mirklī, pārkāpt iedomātas robežas un patiesi muzicēt. Viņu skanējums sevī ietver elementus no džeza, akadēmiskās, rokmūzikas un citiem žanriem. Lai saprastu šī ansambļa maģiju, tā ir jāpiedzīvo klātienē. Equanimity (no angļu val. - nosvērtība), nosvērts - tāds, kas ir līdzsvarots, mierīgs arī noteikts. Sastāvā ir pašlaik Dānijā dzīvojošais Edgars Cīrulis (klavieres), Janis Rubiks (kontrabass) un Rudolfs Dankfelds (bungas).

Programmā:
19.00 Roberts Martinovskis & Svens Vilsons
20.00 Equanimity Trio /EQ3/

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

02. augustā
Horna dārzs Jomas iela 35, Jūrmala
Vasaras koncerts Horna dārzā / Aleksandra Line & Klausies Klausies.Слушай.Listen - oriģināldzeja un improvizēta mūzika (džezs / ambient / fusion) – Aleksandra Line & Klausies (dzeja), Edgars Cīrulis (klavieres) un Albert Reinholdt Østergaard (Dānija, kontrabass).

Spoken word projekts Klausies. Слушай. Listen. ir oriģināldzeja latviešu, krievu un angļu valodā improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

07. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Vasaras festivāla pasaules augusts: Rihards Lībietis Orchestra Rihards Lībietis Orchestra ir kvintets, kas izpilda plašas dinamikas pasaules mūziku, savā skanējumā iekļaujot elementus no Āfrikas, Tuvo Austrumu folkmūzikas un džeza. Grupas sastāvā darbojas Rihards Lībietis (ģitāra), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas), Gints Smukais (ģitāra) un Lauma Kazaka (bass). Savas pastāvēšanas laikā sastāvs izdevis vairākus albumus, un aizvadījis veiksmīgus koncertus Baltijas valstu klubos, koncertvietās un festivālos.

Programmā:
19.00 Kaspars Niklasons
20.00 Rihards Lībietis Orchestra

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

10. augustā
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Šeina Stīla un Latvijas Radio bigbends Amerikāņu džeza dīva, dziedātāja, dziesmu autore un Brodvejas aktrise Šeina Stīla (Shayna Steele) apvienojusies ar pašmāju artistisko Latvian Radio Big Band, lai sniegtu savu pirmo kopīgo koncertu Liepājai!

Jau līdz ar sava pirmā soloalbuma I’ll be Anything iznākšanu Šeina Stīla kļuva par atzītu solomākslinieci. Klubi Losandželosā cīnījās par viņas priekšnesumiem, un Sanfrancisko, Ņujorkā, Milānā, Romā un Cīrihē Stīlu sagaidīja pārpildītas zāles un uzticīgs fanu loks. Desmit gadus pēc sava pirmā soloalbuma spēcīgā vokāla īpašniece ir nodēvēta par amerikāņu džeza dīvu, vienu no mūsu laika spožākajām dziedošajām sensācijām. Harizmātiska, apburoša un patiesi unikāla balss ar vulkāna izvirdumam līdzīgu spēku, izcila vokālā tehnika un komponistes prasmes. Sadarbojusies ar popmūzikas zvaigzni Riannu un amerikāņu elektroniskās mūzikas leģendu Mobiju, ierakstījusi vēl vienu spožu soloalbumu Rise.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 20€ (E-biļetes)

14. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Vasaras festivāla pasaules augusts: Ieva Kerēvica Mūzikas gaitas sākusi Madonas mūzikas skolā, vēlāk tās turpinājusi Cēsu un Jelgavas mūzikas vidusskolā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā – tāda ir dziedātājas Ievas Kerēvicas īsā biogrāfija. Pēdējos gados viņa intensīvi meklē savu balsi, savu izteiksmes veidu, dziedādama gan tautasdziesmas, gan džezu, gan estrādes klasiku. Ar kādu īpašu pasaules mūzikas programmu šogad arī Vasaras festivālā!

Programmā:
19.00 Kārlis Mangulsons
20.00 Ieva Kerevica

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva