Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jaunu numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2020. gada 27. februāra līdz 27. martam

27. februārī
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Lauris Amantovs Jazz Quartet + Jam Session Šajā ansamblī apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. Programmā gan zināmu džeza standartu aranžējumi, gan autorkompozīcijas kvarteta dalībnieku apdarēs. Repertuārā skaņdarbi bībopa, blūza, svinga, džezroka stilā. Koncerta gaitā klausītāji var baudīt jauku džeza ansambļa saspēli un iepazīt katra kvarteta mūziķa kā spilgtas muzikālas personības individuālo sniegumu.

Sastāvā:
Lauris Amantovs - trombons
Viktors Ritovs - klavieres
Andris Grunte - kontrabass
Artis Orubs - bungas


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Bur Mani Latviešu dainas, moderna mūzika un džezs. Tā sevi pāris vārdos raksturo grupa Bur Mani, kuri nebaidās ielūkoties dainu skapī un tur atrasto apdarināt ar mūsdienīgām muzikālām vēsmām.

Grupas sastāvā ir četri spēcīgi un jau savu auditoriju iekarojuši mūziķi - dziedātāja Elza Rozentāle, bundzinieks Kaspars Kurdeko, basists Toms Poišs un ģitārists Kaspars Vizulis.

Mūziķi kopā izstrādā kvarteta koncertprogrammu - komponē oriģinālmūziku un aranžē tautasdzesmas, radot paši savu skanējumu, bagātinot latviešu folkloru ar jaunām, mūsdienīgām skaņām. "Bur Mani" repertuārā latviešu tautas gudrības iegūst mūsdienīgu veidolu, mūzikāli radot siltu un meditatīvu atmosfēru.

🎶 https://www.youtube.com/playlist?list=PLJOoxjtfgLdL_zB5ANUFqvtW8G8hLRP32

Pie ieejas: 6 EUR
Sākums: 21:00 Cena: no 4€ līdz 6€ (E-biļetes)

Mākslas telpa Mala Lielā Skolas iela 4, Cēsis
Džeza koncerts // Sitting Horns [NL] "Sitting Horns" ir Hāgā (NL) atrodama džeza grupa, kura pamatā izpilda rūpīgi attīstītu, bet viegli klausāmu un ar humoru piepildītu
oriģinālmūziku. Sastāva būtība ir baudīt skaņdarbus un saspēli bez pienākuma kaut ko pierādīt vai kādu par kaut ko pārliecināt. Gluži kā vairumam sastāvu. Tikai šeit tā, pa īstam. Nopietni. Nu, godīgi. 2019.gada pavasarī SH izdeva savu pirmo albumu, bet šīs koncerttūres ietvaros atskaņos arī pavisam nesen tapušus skaņdarbus un idejas, kas kādu dienu visdrīzāk uzpeldēs grupas nākošajā albumā, tātad vakars gan jau būs piedzīvojums visiem klātesošajiem.

Sastāvs:
Kasper Moliin (DK) - alta saksofons / kompozīcijas
Magnuss Bauģis (LV) - trompete / balss
Ukko Heinonen (FI) - tenora saksofons
Simon Kalker (NL) - bass
Kobe Gregoir (BE) - bungas

Spotify: spoti.fi/2INcSZg
Facebook: https://www.facebook.com/sittinghorns/
Instagram: https://www.instagram.com/sittinghorns/
Sākums: 20:00 Cena: 5€

Madonas Kultūras Nams Raiņa iela 12, Madona
Džeza mūzikas vakars 27. februārī plkst. 19.00 Madonas pilsētas kultūras namā Džeza mūzikas vakarā uzstāsies Jérémie Piazza & Journal Intime (Francija) ar koncertprogrammu PLAYTIME un Deniss Pashkevich Quartet (Latvija) ar oriģinālmūzikas un pasaules slavenu džeza standartu programmu.

Jérémie Piazza – bungas
Frédéric Gastard – basa saksofons
Matthias Mahler – trombons
Sylvain Bardiau – trompete
Sākums: 19:00 Cena: no 5€ līdz 7€ (E-biļetes)

28. februārī
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Sitting Horns (NL) "Sitting Horns" ir Hāgā (NL) atrodama džeza grupa, kura pamatā izpilda rūpīgi attīstītu, bet viegli klausāmu un ar humoru piepildītu oriģinālmūziku. Sastāva būtība ir baudīt skaņdarbus un saspēli bez pienākuma kaut ko pierādīt vai kādu par kaut ko pārliecināt.
2019.gada pavasarī SH izdeva savu pirmo albumu, bet šīs koncerttūres ietvaros atskaņos arī pavisam nesen tapušus skaņdarbus un idejas, kas kādu dienu visdrīzāk uzpeldēs grupas nākošajā albumā, tātad vakars gan jau būs piedzīvojums visiem klātesošajiem.

Sastāvs:
Kasper Moliin (DK) - alta saksofons / kompozīcijas
Magnuss Bauģis (LV) - trompete / balss
Ukko Heinonen (FI) - tenora saksofons
Simon Kalker (NL) - bass
Kobe Gregoir (BE) - bungas


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Robert’s Books Dzirnavu iela 51, Rīga
Tree of Dawn Ar vienīgo koncertu Rīgā šoziem ciemosies Latvijas - Kipras sadarbības projekts “Tree of Dawn.” Pievienojies muzikālajam ceļojumam stundas garumā , kurā grupa atskaņos skaņdarbus no sava pavasarī gaidāmā otrā albuma “Electric Tree.”

Eksperimentālais projekts “Tree of Dawn” savā mūzikā vieno elementus no elektroniskās mūzikas un džeza pasaulēm. Par iedvesmas avotu projekta jaunajam repertuāram kalpojuši analogie semi-modulārie sintezatori un to skaņas. Tos grupas dalībnieki izmanto kā papildinājumus saviem intrumentiem- balsij un klavierēm.

Vakara gaitā dzirdēsiet gan analogo sintezatoru cilpas, gan konceptuālas melodijas, pop dziesmu formas un džeza iespaidotas improvizācijas.
Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem

Fontaine Palace Dzirnavu iela 4, Liepaja
Funk It Up! S&T Syndicate + DJ Armands Sausiņš #FontainePalace pēc ilga laika atgriežas #funk - kopā ar vieniem no retajiem šī žanra pārstāvjiem Latvijā.

S&T Syndicate (lv - funk)
DJ Armands Sausiņš
----------------------------------------------------
Ieeja no 23:00; koncerta sākums 00:00
Ieejas maksa - 3 eiro
Bārs atvērts 24/7
Sākums: 23:00 Cena: 3€

Daugavpils Latviešu kultūras centrs Rīgas iela 22a, Daugavpils
Jérémie Piazza & Journal Intime "Playtime" 28. februārī plkst. 18.30 Vienības nama kafejnīcā “Akordeona krodziņš” uzstāsies Žeremī Piacca (Jérémie Piazza), sitaminstrumenti un pūšaminstrumentu trio “Journal Intime” no Francijas ar koncertprogrammu PLAYTIME.
Kad virtuozais pūtēju trio Journal Intime satiekas ar dvēselisko bundzinieku Jérémie Piazza – ir laiks spēlēt! Viņu fantāzijas lidojumā Djūks Elingtons satiekas plecu pie pleca ar Džimiju Hendriksu, brīvi cirkulējošas skaņas un neparastie toņi plūst cauri visai koncertprogrammai. Līksms, melodisks un brīžiem psihodēlisks, dziļš saknēs un augsts mākoņos – tāds ir jauns, apburošs džeza piedāvājums no Francijas!

Dalībnieki:
Frederiks Gastārs (Frédéric Gastard), basa saksofons
Matiass Mālers (Matthias Mahler), trombons
Silvēns Bardjo (Sylvain Bardiau), trompete
Žeremī Piacca (Jérémie Piazza), sitaminstrumenti

Koncerta norisi atbalsta Francijas institūts Latvijā.
Sākums: 18:30 Cena: no 2€ līdz 3€

29. februārī
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Vilnis Kundrāts Quartet Saksofonista Vilnis Kundrāts kvartetā muzicē Latvijā labi pazīstami džeza mūziķi Artūrs Kutepovs (ģitāra), Zigmunds Žukovskis (bass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti). Koncerta programmu veido dažādu stilu un daudzveidīgas dinamikas skaņdarbi no kvarteta jaunā ierakstu albūma “Antropology”. Šajā vakarā katrs kvarteta dalībnieks ikvienam klausītājam atklās savu improvizācijas manieri un muzikālas tēlainības amplitūdu.


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Minox Cocktailbar Gustava Zemgala gatve 74, Rīga
Minox Jazz sessions #8 Kokteiļbārs Minox turpinām dzīvās mūzikas vakarus - Minox Music Jazz Sessions! Tropiskais Art Deco interjerā un kokteiļos lieliski sader ar grūvīgiem džeza ritmiem Tavās ausīs.
Lielisks džeza zvaigžņu sniegums nepiespiestā gaisotnē ar labāko skatu uz Rīgu!

Minox Music Jazz Sessions Nr. 8 dzirdēsiet džeza kompozīcijas mūsdienīgā skanējumā, mijoties ar oriģinālkompozīcijām, iedvesmojoties no neo-soul, r&b, skanējuma, kā arī laikmetīgā džeza "vārdiem" Gretchen Parlato, Robert Glasper, Ben Wendel, Taylor Eigsti un citiem.

Rezervācijām raksti tepat vai zvani +371 2577 4444
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Ventspils koncertzāle LATVIJA Lielais laukums 1, Ventspils
Eli Keszler | Koncertcikls 'Ma' Ilajs Kešlers ir Ņujorkas Īstvilidžā (East Village) dzīvojošs mākslinieks. Ņujorkietis, pilsētnieks caur un cauri. Arī mūzikā, kur viņš citu vidū izceļas ar savdabīgu, sarežģītu un pat nedaudz juceklīgu bungošanas stilu. Muzicēšanu uz sev tuvā akustiskā instrumenta, kā arī Kešlera kompozīcijas vispār papildina pilsētas trokšņi vai to imitācija. Talkā tiek ņemti gan tā dēvētie “lauka ieraksti” (no ‘field recordings’ angļu valodā) pilsētvidē, gan izmantotas, piemēram, klavieru stīgas un dažādi mehānismi, lai klausītāju aizvestu tur, kur savā mūzikā atrodas pats Ilajs – lielpilsētā, vienā no dzīvelīgākajām vietām uz planētas, “vārāmkatlā”, kur saplūst pasaule. Ilaja Kešlera uzstāšanos kāds kritiķis trāpīgi nodēvējis par “nesastingušu” jeb “nemirušu arhitektūru”, tā mazliet rotaļīgi apspēlējot Gētes daudz citēto izteikumu. Šo mākslinieka radīto “nesastingušo arhitektūru” iedvesmojušas frīdžezam raksturīgās improvizācijas, harcore punk un eksperimentālā trokšņu mūzika. Kešlera perkusiju spē Sākums: 19:00 Cena: 13€ (E-biļetes)

Lielā Ģilde Amatu iela 6, Rīga
Dominic Miller Band. Absinthe Apmēram 2 h ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt jaunus, unikālus skaņdarbus no Dominika jaunā albuma „Absinthe”, kas kārtējo reizi mūs pārsteigs, jo viņa albumi nekad neatkārtojas. Katrs ir pilnīgi savādāks. Nemainīga paliek tikai viņa nepārspējamā meistarība, spēlējot uz klasiskās vai akustiskās vai elektriskās ģitāras, komponējot vai aranžējot. Sākums: 19:00 Cena: no 18€ līdz 45€ (E-biļetes)

Preiļu novada kultūras centrs Raiņa bulvāris 28, Preiļi
Džeza mūzikas grupas Jeremie Piazza & Journal Intime PLAYTIME (Francija) koncerts Kad virtuozais pūtēju trio Journal Intime satiekas ar dvēselisko bundzinieku Jérémie Piazza – ir laiks spēlēt! Viņu fantāzijas lidojumā Djūks Elingtons satiekas plecu pie pleca ar Džimiju Hendriksu, brīvi cirkulējošas skaņas un neparastie toņi plūst cauri visai koncertprogrammai. Līksms, melodisks un brīžiem psihodēlisks, dziļš saknēs un augsts mākoņos – tāds ir jauns, apburošs džeza piedāvājums no Francijas!

Dalībnieki:
Frederiks Gastārs (Frédéric Gastard), basa saksofons
Matiass Mālers (Matthias Mahler), trombons
Silvēns Bardjo (Sylvain Bardiau), trompete
Žeremī Piacca (Jérémie Piazza), sitaminstrumenti

Koncerta norisi atbalsta Francijas institūts Latvijā.
Sākums: 17:00 Cena: no 5€ līdz 8€ (E-biļetes)

05. martā
Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Jūrmala Jazz. Michael Kaeshammer Ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Eiropas tūres ietvaros uzstāsies neskaitāmus apbalvojumus saņēmušais džeza dziedātājs un pianists Maikls Kaešamers ar trio – unikāls talants un spēcīga personība, kura koncerti klausītājiem ir neatkārtojams piedzīvojums.
Maikla radītajā mūzikā var dzirdēt gan viņa kaislību pret savu sirdslietu, gan nebijušu muzikālās labskanības bagātību, kas tiecas pāri džeza, blūza, boogie-woogie un pedantiskas detalizētības robežām. Maikls Kaešamers nebaidās mērķēt augstu un izmantot dažādas ietekmes sfēras, lai savus klausītājus vestu aizvien tālākos muzikālos, neaizmirstamu skaņu ceļojumos.

Piedalās:
Maikls Kaešamers (klavieres, vokāls)
Konrāds Herbolchaimers (kontrabass)
Štefans Dāms (bungas)
Sākums: 19:30 Cena: 20€ (E-biļetes)

Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Svens Vilsons Trio + Jam Session Šajā trio spēlē draugi, kam patīk kopā muzicēt un labi pavadīt laiku gan pašiem, gan sniegt priekpilnus brīžus visiem klausītājiem. Šajā vakarā būs iespēja dzirdēt mūziķu oriģinālkompozīcijas un citu komponistu mūziku, bet vēlāk uz skatuves aicināts ikviens spēlēt gribētājs. Džema sesijas ir ne tikai džeza mūzikas laboratorija, bet arī lieliska iespēja iepazīties un veidot jaunas sadarbības, tāpēc neaizmirsti savu instrumentu un drosmi, tiekamies mūzikā!

Sastāvā:
Svens Vilsons - Ģitāra
Andris Grunte - Kontrabass
Kalvis Sležis - Bungas


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

06. martā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Jauns Kvartets Sastāvs izveidojies Ventspilī 2016.gada rudenī un tajā apvienojušies četri mūziķi - ģitārists un komponists Ģirts Celmiņš, soprāna, alta un tenora saksofonists Renārs Lācis, kontrabasists Artis Patriks Mazalis, bundzinieks un perkusionists Sanijs Bondars.
Kolektīvs izpilda Ģirta Celmiņa orģinālmūziku, kurā saklausāmas dažādu mūzikas virzienu iezīmes - džezs, blūzs, roks, jazz-fusion, world music u.c.


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

07. martā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Sigvards Dižais HardBop Collective Sigvards Dižais ir džeza bundzinieks, komponists un aranžētājs. 2017. gadā viņš absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas džeza nodaļu un šobrīd turpina studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un papildinājis savas zināšānas gan bungu spēlē, gan kompozīcijā pie Dré Pallemaerts un Lieven Venken. Viņš ir sadarbojies gan ar Latvijas džeza mūziķiem tādiem kā Deniss Paškevičš, Vilnis Kundrāts, Dāvis Jurka, Stanislav Yudins, Andris Grunte, Miķelis Dzenuška, Ēriks Miezis u.c, gan ar ārzemju mūziķiem- Matas Ričkus, Lukas Pocius, Oleg Golovetsky, Nicolai Kjærgaard u.c.

Sastāvā:
Artūrs Sebris - Saksofons (tenors)
Rūdolfs P. Rubenis - Saksofons (baritons)
Vadim Dmitrijev - Trombons
Miks Jukumsons - Jukumnieks - Trompete
Anna Wibe - Klavieres
Toms Kursītis - Kontrabass
Sigvards Dižais Music - Bungas


Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva