Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2023. gada 03. oktobra līdz 03. novembrim

04. oktobrī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
JAZZ JAM SESSION | Vadims Dmitrijevs quartet M/Darbnīcas 3 gadu dzimšanas dienas nedēļu iesāks mūsu draugs un fantastisks mūziķis Vadims Dmitrijevs, kas uz Latviju atvedis savus mūzikas domu biedrus no Hamburgas.
Vadims Dmitrijevs- trombons
Karl M Pennar- ģitāra
Alex Petratos- bungas
Yuriy Natsvishvili- bass
Vadims Dmitrijevs ir džeza trombonists no Rīgas. Savas īsās karjeras laikā Vadims Dmitrijevs jau ir iemantojis slavu Baltijas džeza skatuvē, uzstājoties kopā ar slavenām Latvijas grupām un mūziķiem, kā arī muzicējot tādos prestižos džeza orķestros kā Latvijas Radio bigbends un Euroradio jazz orchestra. Vadims sevi apliecina arī kā lielisku komponistu. Viņa debijas albums Chapter I ir saņēmis Latvijas mūzikas kritiķu un klausītāju atzinīgus vārdus. Viņa kopdarbi ar vairākām dziedātājām, piemēram, Paulu Saiju (LV) un Cleo (DE), vienmēr tiek labi uzņemti klausītāju vidū.
Sākums: 21:00 Cena: 11€ (E-biļetes)

Blues House Jura Alunāna iela 2, Rīga
Santa Šillere Quintet - "Other Ways" Aicinām ikvienu pievienoties džeza dziedātājas Santas Šilleres debijas albuma "Other Ways" svinībām un būt daļai no albuma publiskā pirmatskaņojuma 🎶Vakara pirmajā daļā izskanēs debijas albuma "Other Ways" kompozīcijas, savukārt otrajā daļā pasaulē iemīļotākās džeza melodijas jaunā skanējumā. Esiet mīļi gaidīti!
Kopā ar Santu uzstāsies viņas džeza kvintets no Polijas:
Franciszek Raczkowski - klavieres
Jakub Mizeracki - ģitāra
Paweł Zwierzyński-Pióro - kontrabass
Stefan Raczkowski - bungas
Tiekamies 04.10. plkst. 20.00 (🎫15€ – cenā iekļauts muzikālais vakars)
☎️ Veiciet rezervāciju pa tālruni 24553797 vai e-pastu blueshouseriga@gmail.com
Sākums: 20:00 Cena: 15€

07. oktobrī
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
M/Darbnīca 3! Dāmas un kungi, mākslas baudītāji. Laipni lūgti Kultūras telpas M/darbnīca triumfālajos trīs gadu pastāvēšanas svētkos! 🎉
20:00 M/Darbnīcas džeza houseband koncerts un atvērtais džems ar mūsmāju mūziķiem- Tomu Rudzinski pie saksofona, Tomu Mikālu pie taustiņiem, Kasparu Kurdeku pie bungām un Juriju Natsvlishvili pie basa.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Jūrmalas Kultūras centrs Jomas iela 35, Jūrmala
Aicina Jūrmalas Džeza klubs! Marka Viļenska džeza trio koncertprogramma "Moon, Jazz, Romance". Slavenu džeza standartu aranžijas balsij, klavierēm, čellam, kontrabasam un bungām. Marks Viļenskis (čells, klavieres, vokāls), Toms Timofejevs (kontrabass) un Rihards Jakuško (bungas)
Mūziķis Marks Viļenskis uzstāsies ar jauno tradicionālās džeza mūzikas programmu. Varēs dzirdēt pazīstamas svinga ēras amerikāņu dziesmas, izsmalcināti izaranžētas trio sastāvam!
Koncertā skanēs arī dziesmas no šogad tapušā Marka pirmā džeza mūzikas albuma!
Ieejas maksa EUR 15, pensionāriem EUR 10,00, ar Jūrmalas iedzīvotāja karti EUR 8. Biļešu iepriekšpārdošana klātienē no 18.septembra pirmdienās, trešdienās plkst. 13.00 – 18.00, sestdienās plkst. 12.00 – 14.00, pasākuma dienā – pirms pasākuma. Uzziņas pa tālr. 67762403
Sākums: 18:00 Cena: no 8€ līdz 15€

Restorāns AKUSTIKA Diakonāta iela 6, Valmiera
KRISTAPS VANADZIŅŠ Akustikas kultūrtelpā Esiet gatavi piedzīvot unikālu ceļojumu mūzikā cauri emocijām un melodijām! Pianists Kristaps Vanadziņš priecājas paziņot par savu jauno projektu – solo tūri "Portreti". Šī tūre sola būt ne tikai muzikāls baudījums, bet arī personiska un interaktīva pieredze ikkatram klausītājam!

Koncerta aptuvenais ilgums, 1h 20min

Norises vieta ir restorāna “Akustika” jaunizveidotā kultūrtelpa, kas atrodas ēkas otrajā stāvā.

Pirms vai pēc pasākuma, “Akustikas” pirmajā stāvā ir iespēja nobaudīt restorāna piedāvājumu, iepriekš rezervējot galdiņu pa tālruni +371 26660202
Sākums: 18:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

10. oktobrī
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Jam Session ar Kristiana Kalvas kvartetu Otrdien, 10. oktobrī, koncertzāles "Lielais dzintars" 2. stāva publiskajā zonā pulksten 19.00 norisināsies tradicionālais Liepājas džeza mūzikas pasākums – Jam Session. Šajā reizē koncerta īpašie viesi - viens no Latvijas spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza trompetistiem Kristians Kalva kopā ar savu kvartetu.

Mūziķu sastāvs:
- Kristians Kalva | trompete
- Nikolas Tsangaris | bungas
- Emīls Bogdonovičs | bass
- Valsts Lasmanis | ģitāra

Muzikālo pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs". Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA "Lielais dzintars".
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

11. oktobrī
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF JAZZ CLUB | CHARACTERS ON A WALL “Šis projekts ir turpinājums manai ilgstošai sadarbībai ar mākslinieku Ernestu Piņjonu – Ernestu. Es sacerēju astoņas melodijas, balstoties uz astoņiem viņa darbiem - Pasolini kolāžas Romā, Mahmuda Darviša portrets Palestīnā un viņa mobilās instalācijas par lielajiem mistiķiem… Kad es komponēju, es nedomāju vai tas ir vai nav džezs, bet cenšos atrast labāko veidu, kā izpaust savu iedvesmu, tāpēc dažreiz klasiskās mūzikas pasaule šķiet piemērotāka…..Šis jaunais darbs arī ļauj man turpināt stāstu par savu kvartetu, kas aizsākās 2015. gadā ar projektu Loin dans les terres…” stāsta komponists Luiss Sklāviss. Sākums: 19:00 Cena: no 12€ līdz 15€ (E-biļetes)

13. oktobrī
Latvijas Radio 1. studija Doma laukums 8, Riga
Lorenzo De Finti Quintet Koncertsēriju "Art of Riga Jazz 2023" 13. oktobrī uzsāks izcilu tehniku un spožu māksliniecisko izteiksmi apvienojošais itāļu pianists Lorenzo De Finti, kuram pievienosies kontrabasists Stefano Dall'Ora, trompetists Alberto Mandarini un bundzinieks Marco Castiglioni. Lorenco specializējies džezā un mūsdienu mūzikā, atspoguļojot ietekmes, ko guvis ceļojot un koncertējot Eiropā un ASV. Viņš ir arī pasniedzējs un džeza radio raidījumu vadītājs, kurš rīko seminārus un meistarklases par klavieru un taustiņinstrumentu izpildījumu un tehniskajiem aspektiem. Kā teikts dāņu džeza žurnālā “Jazz Special”, “tas ir augstas klases dvēselisks kamerdžezs, kas spēlēts ar iedvesmu no “Ziemeļu toņa”, ko mēs zinām no ECM ierakstiem ar Kītu Džaretu vai Janu Garbareku. Džeza un jaunās skolas kompozicionālās mūzikas sajaukums”. Sākums: 19:00 Cena: 35€ (E-biļetes)

20. oktobrī
Latvijas Radio 1. studija Doma laukums 8, Riga
Satoyama 20. oktobrī koncertsērijā "Art of Riga jazz 2023" Latvijas Radio 1. studijā būs iespējams ar dzirdīgām ausīm un atvērtu sirdi ienirt neparastas itāļu apvienības radītajā mūzikā. “Satoyama” ir četru zinātkāru un drosmīgu itāļu mūziķu grupa, kas vienmēr ir ceļojumā uz laikmetīgās mūzikas robežām. Šogad viņi atzīmē šī ceļa desmito gadadienu un ir gatavi aicināt uz jubilejas ballīti arī Latvijas publiku. “Satoyama” mūzikā ievītas Ziemeļeiropas džeza ietekmes, kas sajauktas kopā ar eksperimentiem gan akustiskajā, gan elektroniskajā laukā. Britu džeza portālā “JazzViews” par trompetista Luca Benedetto, ģitārista Christian Russano, kontrabasista Marco Bellafiore un bundzinieka Gabriele Luttino mūziku teikts: “Šī sirreālo skaņu upe liek aizdomāties un, neskatoties uz tās smagnējo skarbumu, tajā joprojām ir elementārs sīrupiskums, optimisma smarža, kas līdzsvaro trompetes melanholiju un sentimentu.” Sākums: 19:00 Cena: 35€ (E-biļetes)

28. oktobrī
Latvijas Radio 1. studija Doma laukums 8, Riga
Emmet Cohen Trio 28. oktobrī koncertsērijā "Art of Riga Jazz 2023" būs iespējams izbaudīt augstākās raudzes amerikāņu džezu, jo tad Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies pianists Emmet Cohen kopā ar kontrabasistu Joey Ranieri un bundzinieku Joe Farnsworth. Džeza pianists un komponists Emets Koens ir savas paaudzes mūzikas attīstības avangardā. Būdams atzīts brīnumbērns, Koens jau trīs gadu vecumā sāka mācīties klavierspēli un ātri kļuva par muzikalitāti, tehniku un nobriedušu koncepciju piedāvājošu jauno mākslinieku. Emeta mūzikā pagātne vienmēr ir klātesoša, un viņa trio dzīvo un spēlē saskaņā ar pārliecību – visa mūzika un māksla ir mūsdienīga, jo mirklī radītais dzīvo līdzās māksliniekam. Leģendārajā amerikāņu džeza žurnālā “DownBeat” teikts, ka “Koens un viņa trio spēj radīt virtuozu, elpu aizraujošu mūziku bezrūpīgi un izklaidējoši, kas ir nepietiekami novērtēts, tomēr dziļi pamatots agrīnā džeza izcilības pierādījums”. Sākums: 19:00 Cena: 35€ (E-biļetes)