Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2019. gada 21. maija līdz 21. jūnijam

21. maijā
Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
City Jazz Riga Bigbends Bigbendu skola ir apmācību programma gan džeza mūzikas iesācējiem, gan brīvā laika mūziķiem, gan topošajiem un esošajiem profesionāļiem.
Koncertā būs klausāma bigbendu mūzikas klasika Count Basie, Duke Ellington, Thad Jones u.c., kā arī improvizācija un pozitīvas emocijas!

Bigbenda vadītāji - Kārlis Vanags, Dāvis Jurka
http://www.cityjazzriga.lv/
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

23. maijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Michael Vitali Quartet + Jam Session Ņujorkas mūziķi - bundzinieks Michael Vitali (Šveice) un pianists Tuomo Uusitalo (Somija) - abi, dodoties tūrē pa Baltijas valstīm, izvēlējās uzstāties Trompetē. Abiem mūziķiem pievienosies mūsu pašu saksofonists Toms Rudzinskis un basists Janis Rubiks. Koncerta laikā būs iespēja baudīt amerikāņu skaņdarbu improvizāciju.

Sastāvā:
Michael Vitali - bungas
Tuomo Uusitalo - taustiņi
Toms Rudzinskis Music - saksofons
Janis Rubiks Music - bass

Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Deniss Pashkevich & Arkady Gotesman Avangarda duets ar programmu “Dialogs”: tā ir saruna starp diviem izciliem mūziķiem un auditoriju mūzikālā un teātrālā formā. Viens no vadošajiem latviešu saksofonistiem Deniss Pashkevich Music un leģendārais lietuviešu perkusionists Arkady Gotesman veidos oriģinālu, improvizētu mūziku, kas būs piesatināta ar dramatiskām saksofona skaņām, mūsdienu elektroniskajiem efektiem, spēcīgu bungu ritmu vairāku perkusiju aranžējumā un filozofisku vīriešu balss stāstījumu.

Sastāvs:
Deniss Pashkevich (saksofons / elektronika ) / Latvija
Arkady Gotesman ( perkusijas / sitaminstrumenti ) / Lietuva

Biļetes: 3 EUR Bezrindas.lv, 5 EUR pie ieejas.
Sākums: 20:00 Cena: no 3€ līdz 5€ (E-biļetes)

24. maijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
The List of Evergreens Mūziķu apvienība "The List of Evergreens" ir ansamblis, kas tika speciāli radīts priekš Trompete Taproom. Tie ir vīri ar savām vājībām - citam patīk alus, citam tapas, cits klejo apkārt pa pasauli. Bet, tai pat laikā, tie ir pieredzējuši mūziķi, kas profesionāli spēlē džezu, ko jums būs iespēja te noklausīties.
Šim vakaram piedāvājumā būs džeza standarti hameleona Laimja Rācenāja izpildījumā ar sentimentālu noslieci uz Bossa Novas ritmiem.

Sastāvā:
Laimis Racenajs - vokāls
Artūrs Kutepovs – ģitāra
Andris Buikis – bungas
Andris Grunte – kontrabass

Aicinām rezervēt galdiņu pa tālruni +371 25745299.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Koncertzāle “Valmiera” Leona Paegles 10, Valmiera
BUR MANI koncertsērija "TĀLU TĀLU" PIRMO REIZI LATVIJĀ – KONCERTS AR BEZVADU AUSTIŅĀM KATRAM KLAUSĪTĀJAM.
Elza Rozentāle un grupa BUR MANI aicina klausītājus izbaudīt šo mūsdienīgo muzikāli tehnoloģisko piedzīvojumu maijā Valmierā un Rīgā.

Būs iespēja aizmirsties un pilnībā iegrimt grupas radītajā skaņu pasaulē bez koncertos ierastiem ārējiem skaņu traucējumiem, kā arī sadzirdēt vissmalkākās un visintīmākās mūzikas nianses, kuras tradicionāla apskaņošana izbaudīt neļautu.
Bezvadu austiņas tiks izdalītas pirms ieiešanas koncertzālē, katram individuāli tiks izstāstīts, kura poga ir skaļuma regulētājs vai, piemēram, frekvenču pārslēdzējs. Koncertā mākslinieki izpildījs savas oriģinālkompozīcijas no nesen iznākušā albuma “TĀLU TĀLU”, kā arī singlu “Dzelžu cilvēciņš”, kura videoklipu prezentēja gada sākumā. Klausītāji varējs dzirdēt arī populāras latviešu dziesmu kaverversijas. Koncerta apmeklētāji baudīs audiālu piedzīvojumu, ko nodrošinās lielās Brumo bezvadu austiņas.
Sākums: 19:00 Cena: no 12€ līdz 18€ (E-biļetes)

25. maijā
Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Dižais / Miezis / Rugājs trio Šī trio pamatā galvenais ir komunikācija starp mūziķiem gan dzīvē, gan mūzikā. Trio izpildīs standartus un oriģinālkompozīcijas

Sigvards Dižais (Bungas) - Pašlaik mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedrā un pilnveido sevi gan kā bundzinieks, gan kā komponists, aranžētājs.

Ēriks Miezis (Vibrafons) - Absolvējis Jazzcampus atgriezies Latvijā, lai spēlētu un dotu savas iegūtās zināšanas citiem. Spēlējis un guvis zināšanas no tādiem cilvēkiem kā Malcolm Braff, Larry Grenadier, Mark Turner, Jorge Rossy u.c.

Edgars Rugajs (Ģitāra) - Pašlaik mācās Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā džeza nodaļa un ir arī spēlējis un attīstījies ārpus Baltijas robežām.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Ķīpsalas halle Ķīpsalas iela 8, Rīga
Rīgas Doma kora skolai – 25! RĪGAS DOMA KORA SKOLAI – 25! JUBILEJAS KONCERTS
2019. gada 25. maijs plkst. 19.00 Ķīpsalas halle

Koncertā piedalās: Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris un diriģents Jurģis Cābulis, Rīgas Doma kora skolas 1.-2. klašu koris un diriģente Ilona Poikāne, Rīgas Doma kora skolas gospeļkoris un diriģente Una Stade, JVLMA & RDKS Bigbends un diriģents Dāvis Jurka, Rīgas Doma kora skolas solisti, ansambļi, instrumentālisti, džeza ansamblis, Rīga Doma kora skolas absolventu koris, grupas - “Framest”, “Latvian Voices”, dziedātāji - Daumants Kalniņš, Jānis Šipkēvics, diriģenti - Jānis Liepiņš, Jānis Ozols, Kaspars Ādamsons, komponisti - Jēkabs Jančevskis, Jānis Ķirsis, Zigmars Liepiņš, Uģis Prauliņš
Sākums: 19:00 Cena: no 7€ līdz 25€ (E-biļetes)

Promenāde Ūdens iela 2, Kandava
DZIEDĀTĀJA PAULA SAIJA un grupa „GOOD FEELIN BAND” Kursabiedri un draugi no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 3.kursa. Dažreiz, pēc sajutām, izvēlas spēlēt zem grupas nosaukuma "Good Feelin Band", sniedzot klausītājiem pozitīvas un siltas emocijas. Ikdienā lielākoties atskaņo džeza mūziku, bet paši neizvēlas sev piedēvēt kādu konkrētu žanru. Izbauda to, ka klausītajam var sniegt gan mūziku, pie kuras sirsnīgi izdejoties, gan arī mūziku dvēseles atslodzei. Mazam ieskatam, koncertā varēsiet sagaidīt gan kādu smeldzīgu blūza balādi, gan kādu zināmāku džeza standartu, gan arī dziesmas no Stīvija Vondera un Maikla Džeksona zelta izlasēm. Sastāvā: Vokāls - Paula Saija, Taustiņi - Matīss Žilinskis, Bass - Beāte Meirāne, Sitaminstrumenti - Dāvids Dāvis Eglītis Sākums: 15:30 Ieeja brīva

28. maijā
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
VEF rūpnīcai 100! VEF Jazz Club | Organic City Par leģendāro Valsts elektrotehnisko fabriku jeb VEF mēdz teikt, ka tur ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām. Tomēr ļoti reti kāds zina, ka VEF būvēti arī mūzikas instrumenti, tostarp Hamonda elektriskās ērģeles! VEF vēsturē tā ir tik intriģējoša epizode, ka šogad, leģendārās VEF rūpnīcas 100 – gadē, šim faktam veltīts koncerts VEF JAZZ CLUB ietvaros.

Projekts Organic City savu nosaukumu aizguvis no vārda organ, kas nozīmē ērģeles. Koncertā Organic City Atis Andersons spēlēs uz slavenākā Hammond ērģeļu modeļa – B - 3, vienlaikus koncerta apmeklētājiem plānots demonstrēt arī vēsturiskās, VEF rūpnīcā ražotās ērģeles.

Koncertā piedalās: Alise Kante (vokāls), Kestutis Vaiginis (saksofons, Lietuva), Āris Ozols (ģitāra), Janis Jaunalksnis (bungas), Atis Andersons (Hammond ērģeles).
Sākums: 19:00 Cena: no 8€ līdz 12€ (E-biļetes)

04. jūnijā
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Rīgas festivāls. Concertgebouw džeza orķestris un Latvijas Radio bigbends Kas kopīgs Nīderlandes un Latvijas džezam? Vai kas padara tos savstarpēji atšķirīgus? Un kur gan slēpjas to unikālais skanējums vai vienojoši līdzīgais? Atbildes varētu būt rodamas, vienā koncertprogrammā sastopoties ar diviem pasaules līmeņa kolektīviem: Concertgebouw džeza orķestri un Latvijas Radio bigbendu. Pašmāju meistari ieskandina “Latviešu džeza svītu” ar Latvijas Radio bigbenda mūziķu oriģinālkompozīcijām un aranžējumiem, un viesi, kuru mājvieta jau vairāk nekā 20 gadus ir leģendārā koncertzāle Concertgebouw, iepazīstina ar kompozīcijām no viņu jaunākā albuma Crossroads. Sākums: 20:00 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)

05. jūnijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Berga Bazāra Vasaras Festivāla 5. koncertsezonas atklāšana Grimbergen Vasaras Festivāls Berga bazārā vēsturiskajā pagalmā zem kastaņkoka atklāj jau piekto sezonu, kas priecēs ar 12 brīvdabas koncertiem visā vasaras garumā Berga Bazāra pagalmā! Katru mēnesi veltīsim kādam mūzikas žanram: jūnijs kļūs par starpžanru mūzikas, jūlijs – džeza mūzikas un augusts – pasaules mūzikas mēnesi.

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)

Festivāla atklāšanas pasākumā dzirdēsim Berga Bazāra džeza kvartetu, kas atskaņos pazīstamu amerikāņu džeza mūziķu skaņdarbus, kopā ar vokālistēm Evilenu Protektori, Beāti Zviedri, Alisi Kanti un Aiju Vītoliņu. Plkst. 19.00 koncertu iesilda NMV Rīgas Doma kora skolas džeza studentu ansamblis.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

08. jūnijā
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Electro Deluxe. Funky Jazz Electro Deluxe - franču džeza, fanka, hip hopa un soula grupa - sevi dēvē par vilkiem jēra ādā. Ar dinamītam līdzīgu jaudu viņi iekarojuši pasaules koncertzāļu lielākās skatuves - Ķīnā, Indijā, Kanādā, Meksikā, Turcijā, Eiropā. Ar saviem ekspresīvajiem un emocijām piesātinātajiem priekšnesumiem Electro Deluxe kļuvusi par vienu no pieprasītākajām mūzikas grupām Eiropas lielākajos džeza un popmūzikas festivālos - Jazz a Marciac, Montréal Jazz Festival, North Sea Jazz, Jazz à Vienne, Cervantino, Solidays. Pēdējie trīs no viņu sešiem studijas albumiem iekarojuši Francijas džeza mūzikas topu virsotnes, savukārt popmūzikas reitingos grupa ierindojusies “top desmitniekā”. Grupas mūzika ir dzirdama arī filmās un televīzijas pārraidēs, tai skaitā, ASV skatītākajā seriālā The Good Wife (“Labā sieva”). 2017. gadā Electro Deluxe tika apbalvota kā gada labākā grupa, saņemot franču ekvivalentu Grammy balvai - džeza mūzikas balvu Victoire de la Musique. Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 20€ (E-biļetes)

19. jūnijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Vasaras festivāla starpžanru jūnijs: Brīnuma Trio Ivara Brīnuma Trio ir muzikāls projekts, kurā satikušies trīs jauni un talantīgi mūziķi. Vijolnieks Ivars Brīnums un kontrabasists Viktors Stankevičs ir pabeiguši Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru un šobrīd strādā kamerorķestrī “Sinfonietta Riga”. Paralēli šim darbam viņi ir pieprasīti dažādos akadēmiskās mūzikas projektos Latvijā un ārpus tās. Pianists Artjoms Sarvi ir pabeidzis Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, un ir viens no talantīgākajiem jaunajiem džeza pianistiem. Trio repertuāra ir džeza un tango mūzika,kā arī oriģinālskaņdarbi.

Programmā:
19.00 duets "Kalnejas" (Marija Broča un Toms Valmiers)
20.00 Ivara Brīnuma Trio

Lai baudītu koncertu kādā no trīs Berga Bazāra restorānu terasēm, ir ieteicams veikt rezervāciju:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva