Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu Latvijas džeza notikumu elektronisko afišu, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi.
Lasi jauno numuru!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2022. gada 15. augusta līdz 15. septembrim

17. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Alise Kante Dziedātāja Alise Kante ar savu pavadošo mūziķu sastāvu Āri Ozolu (ģitāra), Mareku Loginu (bungas), Pēteri Liepiņu (bass), ielūdz ieklausīties krāšņajās melodijās, programmā iekļaujot gan pašu iecienītākos džeza klasikas skaņdarbus, atksaņojot pasaules populāro mūziku ar mūziķiem raksturīgo „džeza odziņu”, gan atklājot savu iekšējo pasauli caur oriģinālmūziku.
Alise atklāj, ka pārmaiņu laiks arvien vairāk vedinājis novērtēt to kas dots, atgriežoties pie daudz skandinātā, nedaudz banālā, bet tik svarīgā „Šeit un tagad”. Tas iedvesmojis arī pāris jaunām kompozīcijām, kurām ļauties koncertvakarā.
Koncerts ir pieejams restorāna “Andalūzijas suns” un vīna bāra “Garage” viesiem ar galdu rezervāciju. Mūziķi uzstāšanos sāks pulksten 19.00. Par galdiņu rezervēšanu vīna bārā “Garage” jāzvana 26628833, bet restorānā “Andalūzijas suns” – 67288418.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
JAZZ JAM SESSION XXXIII Izcilais Kārlis Vanags. Latvijas Radio Big Bend vadītājs! Fantastiska iespēja nākt klausīties un kopā jamot!
Kārlis Vanags (ten sax)
Edvīns Ozols (bass)
Artis Orubs (bungas)
Kārlis Vanags – saksofonists, komponists, aranžētājs, bigbendu vadītājs, mūzikas pedagogs, Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs.
Kā bigbenda vadītājs savu darbību uzsāk 2007. gadā, izveidodams bigbendu “City Jazz Big Band”. 2012. gadā izdots bigbenda debijas albums “Introducing The Band”, par kuru saņemta Latvijas Ierakstu Gada Balva mūzikā nominācijā “Labākais džeza albums”.
Sākums: 21:00 Cena: 6€ (E-biļetes)

Klubs “Biedrība” Merķeļa 13, Rīga
Kalva|Dmitrijevs|Pastars|Timofejevs Biedrības Džeza vilnis nr.1 Trešdien 17. augustā plkst.21.00 dzirdēsiet skaistākās džeza mūzikas melodijas, to aranžējumus un pārlikumus kvartetam, kurā darbojās četri Latvijas jaunās paaudzes mūziķi, kas ārpus mūzikas, ikdienā, ir arī labi draugi.
Šim džeza mūzikas kvartetam raksturīgs pusakustisks, tomēr, ne mazāk enerģētisks skanējums.

Kristians Kalva - Trompete
Vadims Dmitrijevs - Trombons J
ānis Pastars - Ģitāra
Toms Timofejevs - Bass
Biļetes 10.00 | pie ieejas
Galdiņu rezervācijas +371 25727804
Sākums: 21:00 Cena: 10€

18. augustā
Kultūras pils «Ziemeļblāzma» Ziemeļblāzmas iela 36, Riga
VEF JAZZ CLUB | Artūrs Sebris un Fried Bananas | FunCOOLio | Very Cool People Katra mēneša vidū, ceturdienas vakarā trīs izcilu džeza mūziķu grupas pulcēsies Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā, lai atskaņotu savas oriģinālprogrammas nesteidzīgā vasaras vakara gaisotnē. Tā būs kolorīta Latvijas pieredzējušāko džeza izpildītājmākslinieku parāde – 18. augustā klausītāji varēs baudīt tādu izcilu grupu kā 𝐀𝐑𝐓Ū𝐑𝐒 𝐒𝐄𝐁𝐑𝐈𝐒 𝐔𝐍 𝐅𝐑𝐈𝐄𝐃 𝐁𝐀𝐍𝐀𝐍𝐀𝐒, 𝐅𝐮𝐧𝐂𝐎𝐎𝐋𝐢𝐨 𝐮𝐧 𝐕𝐄𝐑𝐘 𝐂𝐎𝐎𝐋 𝐏𝐄𝐎𝐏𝐋𝐄 sniegumu.
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Mazās Ģildes dārzs Amatu iela 3, Rīga
Koncertcikls "Džezs Vecrīgā - Mazās ģildes dārzā" RINALDA MAKSIMOVA TRIO.
Rinalds Maksimovs sava trio sastāvā ir apkopojis spožākos Latvijas un Lietuvas mūziķus, kuri mūs visus priecēs gan ar džeza melodijām, gan ar Rinalda oriģinālkompozīcijām.
Rinalds Maksimovs pēc Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas absolvēšanas ir pavadījis 5 gadus Zviedrijā un Dānijā, kur dziļāk izkopis savu izpratni par dažādiem mūzikas žanriem un improvizāciju mūzikā. 2018. gadā atgriezies Latvijā, lai veidotu jaunas sadarbības.
Mazās ģildes dārza koncertos piedalīsies arī saksofonists Kārlis Auziņš, ar kuru Rinalds ir izveidojis jau dziļāku draudzību un muzikālo saspēli, studējot Kopenhāgenas Ritmiskās Mūzikas Konservatorijā. Koncertos piedalīsies arī trompetists Dominikas Višņauskas, kontrabasists Edvīns Ozols kā arī kontrabasists Jānis Rubiks.
Sākums: 17:00 Ieeja brīva

Klubs “Biedrība” Merķeļa 13, Rīga
Dvīnes Rozes @Klubs Biedrība Dvīņu māsas Sanita un Sanija Rozes atpazīstamas kā “Dvīnes Rozes” šovā X-faktors 2019.
Katra uzstāšanās māsām ir skaists piedzīvojums, kas piepildīts ar patiesām emocijām.
Māsas ir dziedājušas ne tikai ar grupu, big band un orķestra sastāvu, bet arī “Insomnia” accappella grupas sastāvā.
"Šogad, absolvējot Rīgas Doma Kora skolu, esam aizvadījušas četrus intensīvus studiju gadus, kuru laikā izkopām savu dziedāšanas stilu. Un esam laimīgas dalīties arī ar Jums- Klausītājiem!"
Izveidota krāsaina programma. Vedīsim jūs cauri dažādām stilistikām R&B, Pop, Jazz un Rap. Sagaidāmas gan enerģiskas, gan maigas melodijas.
Galdiņu rezervācijas +371 5727804
Sākums: 21:00 Cena: 10€

19. augustā
M/Darbnīca Aristida Briāna iela 9, Rīga
LĪVA DUMPE / KVINTETS Līva Dumpe ir vokāliste, pianiste un komponiste. Pēdējos piecus gadus mūziķe ir pavadījusi studējot Amsterdamā.
Jaunās komponistes daiļrade ir emocionālu notikumu sakopojums muzikālās formās. Mazu, iekšēju pārdzīvojumu un globālu problēmu sintēze. Vienkāršas melodijas un teksti latviešu valodā kontrastē bravūrīgus un brīžiem izaicinošus elementus gan angliski, gan improvizētā valodā.
Koncertā pievienosies pieci izcili jaunās paaudzes džeza un improvizētas mūzikas mākslinieki no Itālijas, Izraēlas, Nīderlandes un Latvijas, kompozīcijās rodot balansu starp kamermūzikas skanējumu, izmantojot flautu, balsi, kontrabasu, un piesātinātiem, ritmiskiem bungu un elektriskās ģitāras motīviem.

Līva Dumpe - balss, klavieres
Ketija Ringa-Karahona - flauta
Massimo Imperatore - ģitāra
Omer Govreen - kontrabass
Ilia Rayskin – bungas
Īpašais viesis:
Kristīne Cīrule - balss
Sākums: 21:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

Siguldas Pils kvartāls Pils iela 18, Sigulda
The Coco'nuts | Pils paviljons The Coco’nuts sastāvā muzicē sešas radošas personības, kuras vieno draudzība un mīlestība pret mūziku. Grupas daiļradē tiek variēts ar fanka, indī, blūzroka un alternatīvā džeza mūzikas žanriem. The Coco’nuts piedēvē gan psihedēliskā džezroka, gan nepiemērota formāta apzīmējumus, jo grupai raksturīgo skanējumu nav iespējams ielikt ierastajos mūzikas žanru rāmjos.
Muzikālās gaitas grupa The Coco’nuts uzsāka 2012. gadā, un līdz šim izdots viens EP un divi studijas albumi. Šī gada rudenī tiks izdots The Coco'nuts trešais studijas albums “Forward Back”.
Līdzšinējā grupas darbībā muzicēts ne mazums vietējos, kā arī ārvalstu festivālos un pasākumos, UN grupas īstā maģija slēpjas dzīvajos koncertos, kas ir radošu eksploziju un improvizācijas pārpildīti, padarot katru uzstāšanos atšķirīgu no iepriekšējās.
Sākums: 20:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

Sporta pils dārzi Krišjāņa Barona iela 75, Rīga
Vasaras koncerts Sporta pils dārzos Koncerta pirmajā daļā plkst. 19.30 uz skatuves satiksies klavesīniste Ieva Saliete un ģitārists Matīss Čudars. Programmā Johana Sebastiana Baha mūzika sabalsosies ar džeza mūzikas improvizāciju, parādot, ka starp tik dažādajiem mūzikas stiliem pastāv cieša un dzīva saikne. Tā būs saruna skaņās pāri laikmetiem un robežām, dažkārt raisot izbrīnu par Baha drosmīgajiem un pārsteidzoši brīvajiem muzikālās domas izteiksmes meklējumiem, kas nereti visai tieši saskan ar mūslaiku cilvēka garīgajām alkām pēc pārlaicīgi skaistā un netveramā. Ievas Salietes spēlēto Baha prelūdiju un fantāziju iedvesmotas, 21. gadsimta stīginstrumentu karalienes ģitāras skaņās dzims Matīsa Čudara apceres par Bahu.

Koncerta otrajā daļā plkst. 21.00 uzstāsies “Magnetic Bach”, kurā apvienojušies Šveicē dzīvojošā čelliste Ilze Grudule, Šveices zvanu un elektronikas meistars Žoslēns Rafanels (Jocelyn Raphanel), kā arī Latvijā dzīvojošā vokāliste Aija Veismane un komponists, instrumentālists Uģis Prauliņš.
Sākums: 19:30 Ieeja brīva

20. augustā
Latgales vēstniecība GORS Pils iela 4, Rēzekne
LĪVA DUMPE / KVINTETS ATMOSFĒRAS. VASARA. Līva Dumpe un kvintets

Līva Dumpe - balss, klavieres
Ketija Ringa-Karahona - flauta
Massimo Imperatore - ģitāra
Omer Govreen - kontrabass
Ilia Rayskin – bungas
Īpašais viesis:
Kristīne Cīrule - balss
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Brīvdabas iela 21, Rīga
Pasaules mūzikas festivāls PORTA Klausītāji festivālā varēs jaunā gaismā atklāt somu apvienība “Wimme & Rinne”, kas savu mūziku ietērps neparastās skaņās, sāmu joikēšanas stilu savijot ar elektronisko un eksperimentālo džezu. Savukārt seši vīri no franču-itāļu grupas “Lalala Napoli” ļaus iejusties gan tarantellas ritmos, gan dvēseliskos mūzikas stāstos, ar nevaldāmu enerģiju un muzikālu dāsnumu ieraujot klausītājus draudzības un dzīves svinēšanas pilnos svētkos.
Vasarai pienākas jaudīguma garša, tāpēc Pasaules mūzikas festivāls “PORTA” piedāvās vēl bagātīgāku programmu ar māksliniekiem no Latvijas un citām valstīm. Baudīsim jaunas satikšanās, aizraujošas sadarbības un pirmatskaņojumus!
Sākums: 16:00 Ieeja brīva

21. augustā
Siltumnīca "Kalnkengi", Beverina, Valmiera
LĪVA DUMPE / KVINTETS Līva Dumpe - balss, klavieres
Ketija Ringa-Karahona - flauta
Massimo Imperatore - ģitāra
Omer Govreen - kontrabass
Ilia Rayskin – bungas
Īpašais viesis:
Kristīne Cīrule - balss
Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem

22. augustā
Kultūras nams Wiktorija Graudu iela 34, Liepāja
LĪVA DUMPE / KVINTETS Līva Dumpe ir vokāliste, pianiste un komponiste. Pēdējos piecus gadus mūziķe ir pavadījusi studējot Amsterdamā.
Jaunās komponistes daiļrade ir emocionālu notikumu sakopojums muzikālās formās. Mazu, iekšēju pārdzīvojumu un globālu problēmu sintēze. Vienkāršas melodijas un teksti latviešu valodā kontrastē bravūrīgus un brīžiem izaicinošus elementus gan angliski, gan improvizētā valodā.
Koncertā pievienosies pieci izcili jaunās paaudzes džeza un improvizētas mūzikas mākslinieki no Itālijas, Izraēlas, Nīderlandes un Latvijas, kompozīcijās rodot balansu starp kamermūzikas skanējumu, izmantojot flautu, balsi, kontrabasu, un piesātinātiem, ritmiskiem bungu un elektriskās ģitāras motīviem.

Līva Dumpe - balss, klavieres
Ketija Ringa-Karahona - flauta
Massimo Imperatore - ģitāra
Omer Govreen - kontrabass
Ilia Rayskin – bungas
Īpašais viesis:
Kristīne Cīrule - balss
Sākums: 20:00 Cena: no 7.5€ līdz 10€

31. augustā
ONLINE #paliecmājās, Ainaži
TIEŠSAISTES koncerts. Latviešu džeza melodijas NB! Koncerta biļeti var iegādāties neatkarīgi no datuma un laika un noskatīties to jebkurā ērtajā laikā attiecīgi.

“Jauno džeza profesionāļu atgriešanos pie saknēm” – tā šo koncertprogrammu nodēvēja mūziķi – Beāte Zviedre (soprāns), Jānis Rubiks (kontrabass), Jānis Bērziņš (ģitāra), Rūdolfs Dankfelds (bungas) un Artjoms Sarvi (klavieres). Uzkrājuši pieredzi plašā un daudzveidīgā ārzemju mūzikas laukā un viņi veldzējās latviskajā, vienlaikus atgādinot par to, cik gan dažādi mēdz būt latvieši un latviskais.

Iegādājoties biļeti, saņemsiet pieejas saiti un kodu, ar kuru varēsiet noskatīties koncertu no jebkuras vietas pasaulē, jebkurā ērtā brīdī 5 dienu laikā no koda aktivācijas mirkļa. Kodu vienlaicīgi iespējams izmantot tikai vienā viedierīcē.
Sākums: 13:00 Cena: 7€ (E-biļetes)

11. septembrī
Kultūras pils «Ziemeļblāzma» Ziemeļblāzmas iela 36, Riga
Projekts KLAUSIES dzejas un džeza programmā NE/SATIKTIE KLAUSIES ir spoken word jeb runātās dzejas (latviešu, krievu un angļu valodā) un improvizētās mūzikas projekts, kuram 2021. gadā iznācis jau otrais albums ar nosaukumu “9” izdevniecības “Jersika Records” paspārnē. Projekta sastāvā ir dzejniece Aleksandra Line, pianists Edgars Cīrulis un vibrofonists Ēriks Miezis.

Programmā “ne/satiktie” skan mūzikā un dzejā ietērptie stāsti par cilvēkiem, kurus mēs esam vai neesam kādos dzīves brīžos satikuši. Tie ir mūsu draugi, kaimiņi, kolēģi vai paziņas, kāds nejaušais telefonsarunas adresāts, bērnības elks vai jaunības kļūda. Pavisam iespējams, kādu no šo stāstu varoņiem esam tikai nosapņojuši, un pavisam iespējams, kāds no viņiem ir tikai rēgs, kura klātbūtne ir teju fiziski jūtama mūsu ikdienas gaitās. Kāds no dzīvē satiktajiem cilvēkiem turpina dzīties mums pakaļ fantāzijās, bet kādu no nesatiktajiem tik izmisīgi gribās beidzot iepazīt un paturēt blakus. Reizēm tie satiekas vienā laikā un telpā – un reizēm tie vienkārši esam mēs paši.
Sākums: 17:00 Cena: 7€ (E-biļetes)