Jazzin.lv ir elektroniskais džeza mūzikas koncertu un notikumu ceļvedis Latvijā, kuram ikviens var pievienot arī savu pasākumu. Šis ir WiseMusicSociety apvienības izveidotais interneta resurss, un tā mērķis ir džeza mūzikas attīstība un popularizēšana Latvijā.

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2017. gada 18. augusta līdz 18. septembrim

18. augustā
Ventspils Rātslaukums Rātslaukums , Ventspils
Ventspils Groove 2017: Arta Jēkabsone / FunCOOLio FunCOOLio ir instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijām funk/fusion stilā ar džeza elementiem. Dibināta 2007. gadā, Rīgā. Nosaukums “FunCOOLio” veidojas no diviem vārdiem: “funk” (stila nosaukums) un “Coolio” – R`n`B izpildītājs, ļoti populārs 90 – tajos gados. Sacerot dziesmas, „FunCOOLio” izmanto elektroniskās mūzikas kompozīcijas struktūru, kā arī unikālo Hammond ērģeļu skaņu. „FunCOOLio” spēlē pašsacerēto mūziku un cenšas savu daiļradi pasniegt viegli uztveramā un saprotamā veidā. FunCOOLio debijas albums «VOL.1» tika izlaists 2014. gada 9. augustā un pirmo reizi tika publiski prezentēts Polijas džeza festivālā “Jazz in The Ruins 2014” Glivices pilsētā (Gliwice, Poland).

Sastavs:
Georgijs Panfilovs – ģitāra
Deniss Gradaļevs – basģitāra
Jurijs Osipovičs – bungas
Igor Smolin – Hammond ērģeles un taustiņinstrumenti
Vladimirs Tuzovs - Hammond ērģeles
Raivo Stašans - saksofons
Lauris Amantovs – trombons
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Monta Tupčijenko trio Monta Tupčijenko Trio sastāvā ir Roterdamā studējoši mūziķi - Kaspar Uljas (akordeons, bandoneons), Martin-Eero Kõressaar (kontrabass) un Monta Tupcijenko (klavieres, balss).
Lai arī šādā sastāvā mūziķi sāka muzicēt 2016. gadā, viņu skatuves pieredze ir uzkrāta uzstājoties daudzviet Igaunijā, Latvijā, Nīderlandē, Dānijā u.c.
Monta Tupčijenko Trio veidotā mūzika ietver ne tikai oriģinālmūziku, bet arī džeza standartus un dziesmu kaverversijas, aptverot tādus žanrus, kā džezu, roku un popmūziku.

montatupcijenko.com
facebook.com/monta.tupcijenko.music/
soundcloud.com/monta-tupcijenko
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Arutjunjana Trio / Jazzatomy / Miera ielas džeza nedēļa Piektdienas, 18.augusta vakarā aicinām svinēt Miera ielas džeza nedēļu ar dubultkoncertu!

Pirmajā daļā plkst. 19:30 -

IVARA ARUTJUNJANA TRIO

Sastaavs:
Toms Rudzinskis (saksofoni)
Rūdolfs Dankfelds (bungas)
Ivars Arutyunyan (bungas)

Otrajā daļā plkst. 21:00
grupa "JAZZATOMY"

Sastaavs:
Krišjānis Bremšs - bungas
Staņislavs Judins - kontrabass
Artjoms Sarvi - klavieres
Toms Rudzinskis - saksofons, flauta
Dmitrijs Šaligins (PM2THEAM) - turntable mākslinieks
Evilena Protektore - vokāls
Sākums: 19:30 Cena: 5€

19. augustā
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Evilena Protektore/ Arta Jēkabsone Arta Jēkabsone un Evilena Protektor - vokāls
Edgars Cīrulis - klavieres
Janis Rubiks - kontrabass
Bungas - t. b. a.

Koncertā skanēs Kenny Wheeler, Fred Hersch un citu autoru kompozīcijas kuriem slavenā džeza dziedātāja Norma Winstone rakstīja dzeju.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Kristapa Vanadziņa trio / Miera ielas džeza nedēļa Kristaps Vanadziņš ir bijis klāt DAD cafe džeza ēras pašos pirmsākumos, tādēļ vēl jo lielāks prieks un gods noslēgt Miera ielas džeza nedēļu 2017 tieši ar viņa veidoto un vadīto trio.

Šajā trio mūzikā saplūduši vairāki žanri, un tā spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes. Trio dibināts 2008. gadā, un tā sastāvu veido džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Edvīns Ozols un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Laikam ejot, mainījies gan mūziķu sastāvs, gan arī mūzikas virzieni, taču nemainīga palikusi paša Kristapa Vanadziņa oriģinālmūzika, kas veido trio repertuāra pamatu. Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās. 2009. gadā tika ierakstīts albums The New Trio, kas aizceļojis arī uz Zviedrijas mūzikas veikalu plauktiem. Savukārt 2012. gadā klajā nācis arī otrais albums ar nosaukumu “Himalaj”.

19.augusta sastāvs:

Kristaps Vanadziņš - piano
Toms Poišs - kontrabass
Rūdolfs Dankfelds - bungas
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Riču-Raču / Čudars & Ruņģis / Miera ielas džeza nedēļa Miera ielas džeza nedēļu slepeni noskanīgajā iekšpagalmā noslēgs draugi un izcili mūziķi - Jānis Ruņģis un Matīss Čudars.

"Riču Raču" ir divu savdabīgu latviešu mūziķu savienojums vienā skaņu plūsmā. (Jānis Ruņģis / Matīss Čudars). Dueta mūzika top brīvas improvizācijas procesā, kurā abi mūziķi uz vietas komponē un attīsta dažādas kompozīcijas: melodiskas, harmoniskas dziesmas; minimālistiskas, spektrālas, "Riču Raču" ir divu savdabīgu latviešu mūziķu savienojums vienā skaņu plūsmā. (Jānis Ruņģis / Matīss Čudars). Dueta mūzika top brīvas improvizācijas procesā, kurā abi mūziķi uz vietas komponē un attīsta dažādas kompozīcijas: melodiskas, harmoniskas dziesmas; minimālistiskas, spektrālas, sapņainas skaņu telpas; asociatīvas un klausītāja iztēli izraisošas skaņu saspēles; enerģētiskus un ekspresīvus momentus. Jānis Ruņģis – ģitāra, balss, Matīss Čudars – ģitāra, balss.
Sākums: 20:30 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Julie Silvera (USA) / Miera ielas džeza nedēļa Ar lielu prieku ziņojam, ka Miera ielas džeza nedēļas noslēguma koncertā 19.augustā plkst. 20:00 pie mums viesosies lieliskā džeza dziedātāja Džulija Silvera.

Amerikāņu džeza dziedātājas Džulija Silvera (Julie Silvera) dziedājumā liela nozīme ir melodijai un dziesmu tekstiem, kas ietver daudzpusīgas emocijas un publikai rada īstas sajūtu gleznas. Džūlijas Silveras dziedājums spēj aizkustināt līdz asarām un piepildīt sirdi ar prieku. Savas karjeras laikā džeza mūziķe daudz iespaidojusies no tādām izcilām džeza dziedātājām kā Ella Ficdžeralda (Ella Fitzgerald), Nensija Vilsone (Nancy Wilson) un Nina Saimona (Nina Simone). Jaunajā koncerptogrammā “From Arlen to Mingus” būs iespējams dzirdēt gan populārus džeza mūzikas standartus, gan plašākai publikai vēl nezināmiem “dārgakmeņiem”, sākot ar Harolda Ārlena (Harold Arlen) lūdz pat Čārlzam Mingusam (Charles Mingus).
www.juliesilvera.com

Julie Silvera Jazz / vokāls
Toms Mikals / taustiņinstrumenti
Toms Lipskis / kontrabass
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kalnciema Kvartāls Kalnciema Iela 39, Riga
Ņūorleānas džeza dārznieki Kalnciema kvartālā „Streetview Dixieclub” ir astoņu mūziķu grupa no Austrijas, kura ar tikai džezam raksturīgo humoru un jokiem katru savu priekšnesumu pārvērš par baudāmu pilnmetrāžas izklaidi. Kā saka paši mūziķi, ikviens koncerttūres „One Night in New Orleans“ klausītājs varēs uzzināt „tikai patiesus stāstus” par Bourbon Street, Basin Street un Franču Quarter, satikt „Hello Dolly“ un rūgti saldo „Sweet Georgia Brown“, saņemt kaut ko no „Ice cream“ und „Heartaches“.
Koncerta laikā ģimenēm ar bērniem radoši izglītojošā darbnīcā „20.gadsimta autentiskie dārzi” būs iespēja iepazīt vēsturisko pilsētas pagalmu, dārzu un Rīgas parku praktisko valdzinājumu un piedalīties mūsdienu zaļākas pilsētvides plānošanā.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Čudars & Mockūnas / Miera ielas džeza nedēļa Matīss Čudars Latvijā pazīstams kā eklektiķis, starp-žanru mākslinieks. Darbojas dažādos muzikālajos grupējumos. Studējis un muzicējis Amsterdamā un Berlīnē, Matīsa mūzikā ir elementi no šo pilsētu mūzikas estētikām, kā arī elementi no blue-grass, džeza, noise un laikmetīgās avangarda mūzikas. "Riga Jazz Stage 2017" 1.vietas ieguvējs kategorijā "Džeza ģitāra".
Liudas Mockūnas ir viens no pieprasītākajiem un atpazīstamākajiem lietuviešu improvizācijas mūzikas pārstāvjiem, spēlē saksofonus (soprāna, tenora un basa) un klarnetes; mācījies un dzīvojis Kopenhāgenā, ir attīstījis savu unikālu skaņu un muzikālo valodu, tajā apvienojot brīvā džeza elementus, lirisku un ekspresīvu melodisko spēli, viņa dziļo izpratni par multifonikām un dažādām nekonvencionālajām saksofona spēles manierēm. Liudas arīdzan ir pieprasīts kā solists modernajā klasiskajā mūzikā un viņa zināšanas klasiskajā kompozīcijā un struktūrā padara viņa improvizācijas stipras un viegli saprotamas jebkurai ausij.
Sākums: 19:30 Ieeja brīva

Ventspils Rātslaukums Rātslaukums , Ventspils
Ventspils Groove 2017 / Galā koncerts ar Very Big Bigband Uzstājas festivāla “Very Big Bigband” – apvienotājs, paplašinātais bigbends kur dalību ņems Ventspils Bigband, Liepājas Bigbends un pieaicinātie profesionāļi no Latvijas Radio bigbenda, kā arī meistarklašu pasniedzēji. Koncertu ievdīs konkursa "Competition Ventspils Groove" uzvarētāji - grupa no Rīgas Doma kora skolas. Sākums: 19:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Toma Rudzinska kvartets / Miera ielas džeza nedēļa Miera ielas 17 nama iekšpagalmā

Sastāvs:
Toms Rudzinskis – saksofons, kompozīcijas
Matīss Čudars – ģitāra
Lennart Heyndels – bass
Ivars Arutjunjans – bungas

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi un ir viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem, kurš ir atradis savu unikālo skanējumu ne tikai kā saksofonists, bet arī komponists. Nozīmīgu konkursu laureāts – ieguvis Grand Prix Dutch Jazz (2014), Burghausen Jazz Competition (2013), Keep an Eye (2012) konkursos un 2012. gadā izvēlēts par starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncerzāles Bimhuis džeza vēstnieku. 2015. gadā Toma Rudzinska debijas albums “ABRA” tika nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” divās kategorijās – labākā debija un labākais džeza albums. Ieguvis maģistra grādu prestižajā Amsterdamas konservatorijā (Conservatorium van Amsterdam), dažādos izpildītāju sastāvos koncertē un ieraksta mūziku visā Eiropā un ārpus tās.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

Ventspils Rātslaukums Rātslaukums , Ventspils
Ventspils Groove 2017 / meistarklašu audzēkņu koncerts Uzstājas festivāla "Ventspils groove 2017" meistarklāšu audzēkņi. Visu nedēļu tie čakli gatavojuši koncertprogrammu starptautiskas pasniedzēju komandas vadībā: Stephane Escoms, Daniel Čačija, Eran Har Even, Gerhard Ornig, Uldis Vītols, Renars Lacis, Kaspars Kurdeko un Inga Berzina. Sākums: 15:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Meistarklase bērniem "Iepazīsti džezu" Andra Jezika vadībā Sestdien, 19.augustā noslēgsim Miera ielas džeza nedēļu.
Plkst. 15:00 aicinām pievienoties uz aktīvi interaktīvu meistarklasi-darbošanos mazākos dalībniekus, lai kopā ar atraktīvo mūziķi un pedagogu Andri Jeziku iepazītu un izpētītu mūzikas iespaidus.

ieeja - par brīvu

laba laika gadījumā pasākums notiek Miera ielas 17 nama iekšpagalmā, sekot norādēm no DAD cafe
Sākums: 15:00 Ieeja brīva

20. augustā
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Sebris/ Vilsons duo Artūrs Sebris - saksofons
Svens Vilsons - ģitāra
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Svētdienas Brunch Trompetē Muzicēs Artūrs Kutepovs - ģitāra Sākums: 12:00 Ieeja brīva

31. augustā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Rūtas Dūdumas kvartets & Tomasz Wendt (POL) Vēl nesen kā iepazinušies Moldovas Džeza festivālā, Rūta Dūduma (vokāls, Latvija) un Tomasz Wendt (saksofons, Polija) nolēma veidot kopēju muzikālu projektu un pirmatskaņot to tieši šeit, Rīgā. Programmā izskanēs gan Tomasz Wendt oriģinālkompozīcijas no viņa debijas albuma, kas ieskaņots kopā ar mūziķa trio un Atom String Quartet (Polija), gan latviešu un poļu tautasdziesmas džeza apdarēs, neizpaliks arī džeza mūzikas skaistākās pērles, kas sildīs klausītāju sirdis.
Kopā ar Rūtu un Tomasz uz skatuves muzicēs lieliski Latvijas džeza mūziķi - Jānis Rubiks (kontrabass), Jānis Ķirsis (taustiņinstrumenti) un Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti).
Sākums: 21:00 Cena: 7€