Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 22. jūlija līdz 22. augustam

21. jūlijā
Minhauzena Unda Ainažu iela 74, Saulkrasti
Saulkrasti Jazz Festival 19.00 Jazzatomy /Latvija/
20.00 Laboratorium /Polija/
21.00 Armēnijas Valsts džeza orķestris /Armēnija/
Sākums: 19:00 Cena: 25€ (E-biļetes)

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Oleg Golovetsky band OLEG. Lead by saxophonist Oleg Golovetsky and accompanied by a powerhouse rhythm section, brings a modern and innovative sound, rooted with an authentic jazz tradition. OLEG envelopes its audience, reaching deep for a soulful expression in a self-seeking world.

Frontman Oleg Golovetsky, studied jazz at the Royal Academy of Music on the junior jazz course. Since then, he has begun studying his bachelor’s degree at Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance. Sigvards Dižais (d) holding an extreme talent, sustaining the beating heart of the band; Ugis Immers (b), the anchor of the quartet, who holds the music together, providing direction and fluent rhythm; Edgars Cīrulis (p), who sets the musical atmosphere, holding great responsibility on delivering the mood of each piece.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

22. jūlijā
Lūznavas muiža Pils 8, Lūznava
Mākslas pikniks Lūznavas muižā Lūznavas muiža aicina jau uz trešo Mākslas pikniku – mākslu un garšu festivālu, kurā vienuviet aicināti pulcēties mākslas baudītāji, sajūtu gardēži un īpašo mirkļu kolekcionāri, lai ar mūzikas, mākslas, dejas, garšu un citām baudām piedzīvotu mākslas radīšanas brīdi. Par skanīgajām baudām rūpēsies “Pērkons”, Bez PVN, Rahu The Fool, “Žvūrgzdyni”, Evilena Protektor džeza kvartets, Tangoriginales, Baltic Guitar Quartet no Lietuvas, Silver Sepp no Igaunijas un citi. Muzikālo garšu programma mīsies ar citām baudām – būs skatāmas laikmetīgās dejas, cirka, leļļu izrādes lieliem un maziem, vērojama mākslas plenēra norise un iespēja pašiem radīt mākslas darbus, keramikas cepļa kurināšana un izņemšana, kino, žonglēšanas, burbuļu šovs, mākslas un ēdienu meistarklases, mirkļa restorāns un citas norises. Sākums: 13:00 Cena: 3€ (E-biļetes)

Ungurmuiža Pārgaujas novads, Raiskuma pagasts, Ungurmuiža, Cēsis
Krista Saržanta kvintets Ungurmuižā Krists Saržants – klavieres
Ieva Kerēvica – vokāls
Dāvis Jurka – saksofons
Stanislav Yudin – bass
Kaspars Kurdeko – bungas


Īpašs piedāvājums visiem džeza mūzikas mīļotājiem! Nakšņošanai Ungurmuižā 20% atlaide!
Sākums: 18:00 Cena: no 10€ līdz 12€ (E-biļetes)

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Santa Šillere & Jānis Pastars duo Svētdienas vakars ģitāras un balss pavadībā džeza notīs.

Santa Šillere - vokāls
Jānis Pastars - ģitāra
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

25. jūlijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
World music jūlijs ar Trimanos / Vasaras Festivāls Berga Bazā Čīles saknes, Brazīļu mūzikas garšas, visam pa virsu izkaisot džeza harmonijas un notis: šoreiz piektdienā gaidīsim mūsu iemīļotos džeza un etno mūziķus uz programmu, kas sastāvēs no Latīņamerikas mūzikas un džeza. Būs saulaini!

Sastāvs:
Miguel Andres Hernandez Giraldi (Čīle) - perkusijas, balss
Rodrigo Manfrinatti (Brazīlija) - ģitāra, cavaquinho, balss
Artem Sarvi (Latvija) - taustiņi

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.

Ieeja uz pasākumu brīva, festivāla viesi varēs izvēlēties baudīt koncertu kādā no trīs restorānu terasēm:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

26. jūlijā
Kino Splendid Palace Elizabetes 61, Riga
Anna Maria Jopek and Tony Momrelle - World Jazz Festival 2018 Momrels paspēja pastrādāt kopā ar tādām zvaigznēm, kā Uitniju Hjustonu, Eltonu Džonu, Take That, Šade un daudziem citiem.

Annai Marijai nepātīk, kad viņu sauc par džeza mākslinieci. Visa viņas bernība pagāja sēno poļu tautas dziesmu apkārtnē. Visdažādākā mūzika – sākot ar klasiku un beidzot ar avangardu. Tas viss ietekmēja uz Jopekas stīlu. Bet tieši džezs ietekmēja ar harmoniju, brīvību un laika sajūtu.
Sākums: 19:00 Cena: no 25€ līdz 150€ (E-biļetes)

Brick bar / Riga Ganību dambis 30, Rīga
The Coco'nuts / Ezeri / The Bad Tones Brick bārā THE COCO’NUTS
Grupas sastāva dažādie pasaules redzējumi apkopoti vienotā skanējumā, nereti skaņdarbam apvienojot pat sešus dažādus žanrus. Grupas daiļradi RadioNABA raidījuma “Partitūra” vadītājs Ģirts Rozentāls ieteica dēvēt par psihedēlisko džezroku, mūzikas kritiķis Uldis Rudaks uzsver tikai viņiem raksturīgo skanējumu, savukārt paši mūziķi to vienkāršojuši līdz apzīmējumam “nepiemērots formāts”.

EZERI
Viņu mūzika ir enerģiska un meklējoša, tā pieiet popmūzikas filozofijai no neparasta leņķa, izveidojot savstarpēji atšķirīgas dziesmu formas un eklektisku skanējumu.

THE BAD TONES
Ansambļa The Bad Tones, kas iepriekš bijis pazīstams ar nosaukumu The Pink Elephant, dalībnieki – Edvards Broders, Rūdolfs Ozols, Alberts Levics un Kalvis Sležis – šobrīd nododas mūzikas studijām Nīderlandē un Latvijā.
Sākums: 19:00 Cena: 6€ (E-biļetes)

27. jūlijā
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Candy Dulfer in Riga | WJF 2018 27. jūlijā piektajā jubilējas džeza festivāla „World Jazz Festival” ietvaros Rīgā uzstāsies nīderlandiešu saksofoniste Kendija Dalfere (Candy Dulfer). Koncerts notiks uz Kongresu Nama skatuves.
Harizmātiskā saksofoniste pasaules slavu ieguvusi 20 gadu vecumā, kopā ar Deivu Stjuartu izpildot populāro melodiju "Lily Was Here".
Koncertā skanēs gan saksofonistes visu laiku labākās kompozīcijas, gan dziesmas no jaunā albuma "Together".
Sākums: 19:00 Cena: no 18€ līdz 120€ (E-biļetes)

28. jūlijā
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Michelle Legrand - World Jazz Festival 2018 Mišels Legrāns (1932) radījis skaņu celiņus vairāk nekā 200 kinolentēm, īpašu atpazīstamību guvis ar kinofilmu "Šerbūras lietussargi" ("The Umbrellas of Cherbourg", 1964) un "Tomasa Krauna afēra" (Crown Affair, 1968) mūziku. Legrāns saņēmis augstāko novērtējumu kino industrijā – 13 nominācijas un sešas "Oskara" balvas, kā arī vairākus citus apbalvojumus. Sākums: 19:00 Cena: no 18€ līdz 120€ (E-biļetes)

29. jūlijā
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Blūza & fanka karalis Bonijs Fīldss / Pasaule Lielajā dzintarā Savā mūzikā Fīldss prasmīgi apvieno fanku un blūzu - abas Great Black Music sastāvdaļas, – kas pašā vasaras karstumā Liepājas koncertzāles apmeklētājiem radīs īpaši enerģisku un pacilātu noskaņojumu.

„Nekas nespēj pārspēt to sajūtu, kad uzstājies pūļa priekšā kopā ar saviem grupas biedriem, un jūs kopā radāt mūziku,” teicis Bonijs.
Raitis Kalniņš - bungas
Roberts Romānovs - bass
Oskars Stolse - Semerovs – vokāls, mutes ermoņikas
Rihards Bērziņš – klavieres, ērģeles

Īpašais viesis:
Igors "REBEL" Novikovs – ģitāra, vokāls
Sākums: 20:00 Cena: no 5€ līdz 18€ (E-biļetes)

31. jūlijā
Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Terases koncerts // Klausies Слушай Listen Projekts Klausies.Слушай.Listen. ir dzeja improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi. Projekta nosaukums ir ass un vienkāršs aicinājums ieklausīties — gan dzejā, gan mūzikā, tekstos, kas ir oriģināli rakstīti trijās valodās.

1. maijā grupai oficiāli iznāca albums “17”. Šis nosaukums ir vienlaicīgi arī paša pirmā ierakstītā skaņdarba teksta nosaukums: pirmais teksts sākas ar vārdiem “17 sekundes līdz maijam”, vēstot par pavasara gaidām, gaišuma priekšnojautu, mīlestības un pasaules izzināšanas ceļojuma priecīgo sākumu. Skaistajā vasaras koncertā Kaņepes Kultūras centrā izskanēs daži no albuma skaņdarbiem jaunā skanējumā, kā arī vairāki citi jaunāki stāsti.

Aleksandra Line: dzeja, spoken word
Artis Orubs: sitaminstrumenti, perkusijas
Toms Mikāls: taustiņinstrumenti, efekti
Dominykas Vyšniauskas (LT): pūšaminstrumenti
Sākums: 20:00 Cena: 2€

01. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Blues augusts ar Coolmans Report / Vasaras Festivāls BB Coolmans Report ir Blues-Fusion grupa no Latvijas. Tās sastāvā spēlē četri “Berklee College of Music” (ASV) audzēkņi. Grupas dalībnieku vidējais vecums neapārsniedz 21 gadu, taču grupa jau ir koncertējusi Eiropas lielākajos festivālos: “Skoda Jazz Festival”(BE), “Sierra Blues Festival”(CH), “Positivus”(LV), “Bliuzo Naktys”(LT) un sniegusi koncertus Anglijā, Belģijā, Šveice, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā.

Rihards Kolmanis – ģitāra, balss
Elvis Artūrs Lintiņš – taustiņinstrumenti
Sintija Grigorjeva – bass, balss
Peteris Zile – sitaminstrumenti

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

02. augustā
Ungurmuiža Pārgaujas novads, Raiskuma pagasts, Ungurmuiža, Cēsis
Klausies.Слушай.Listen Projekts Klausies.Слушай.Listen. ir dzeja improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi. Projekta nosaukums ir ass un vienkāršs aicinājums ieklausīties — gan dzejā, gan mūzikā, tekstos, kas ir oriģināli rakstīti trijās valodās. 1. maijā grupai oficiāli iznāca albums “17”. Šis nosaukums ir vienlaicīgi arī paša pirmā ierakstītā skaņdarba teksta nosaukums: pirmais teksts sākas ar vārdiem “17 sekundes līdz maijam”, vēstot par pavasara gaidām, gaišuma priekšnojautu, mīlestības un pasaules izzināšanas ceļojuma priecīgo sākumu. Skaistajā vasaras koncertā Ungurmuižā izskanēs daži no albuma skaņdarbiem jaunā skanējumā, kā arī vairāki citi jaunāki stāsti.

Aleksandra Line: dzeja, spoken word
Artis Orubs: sitaminstrumenti, perkusijas
Toms Mikāls: taustiņinstrumenti, efekti
Dominykas Vyšniauskas (LT): pūšaminstrumenti

Biļetes 12,00 EUR (10,00 EUR Cēsu Drauga kartes īpašniekiem) Biļešu paradīzes kasēs
Sākums: 18:00 Cena: 12€ (E-biļetes)

08. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Blues augusts ar RMO Trio / Vasaras Festivāls Berga Bazārā RMO TRIO ir grupa, vai precīzāk — projekts, kas ir radies vien pāris gadus atpakaļ, apvienojoties seniem ex.bbb grupas biedriem, un pieaicinot klāt jaunu dalībnieku — interesentu. Vārdu sakot — tika apvienotas trīs radnieciskas dvēseles, kas nav vienaldzīgas pret šāda stila mūziku, un veidu kā tas tiek izpildīts. Kaut arī uz skatuves viņi ir tikai trīs, tomēr rodas sajūta, ka uz skatuves atrodas pilnvērtīga grupa ar bungām un basu.

Sastāvs:
Rihards Lībietis - ģitāra
Marcis Vasilevskis - ģitāra
Oskars Stolse-Semerovs - harmonikas / vokāls

19.00 pasākumu iesildīs jauna pianiste un komponiste Dženifere Rumpāne ar solo programmu.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

15. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Jazz augusts ar Artas Jēkabsones kvintetu / Vasaras Festivāls BB Komponiste, aranžētāja un dziedātāja Arta Jēkabsone šobrīd studē Ņujorkas New School for Jazz and Contemporary Music. Ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu, 2016. gadā dabūja pirmo vietu slavenajā Šveices konkursā Montreux Shure Jazz Voice Competition un otro vietu Mid-Atlantic Jazz Voice competition 2017. gadā. Savas profesionālās darbības laikā ir piedalījusies tādos projektos ka «Bunch of Gentlemen» un «Lady Jazz Trio», kā arī ar starptautiski atzītajiem māksliniekiem — Sheila Ray Charles, Kurt Rosenwinkel, Marcus Miller un t.t. Beidzot 2017. gadā Arta iepriecināja savus pielūdzējus un draugus ar debijas albumu.
www.artajekabsone.com

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva