Jazzin.lv ir elektroniskais džeza mūzikas koncertu un notikumu ceļvedis Latvijā, kuram ikviens var pievienot arī savu pasākumu. Šis ir WiseMusicSociety apvienības izveidotais interneta resurss, un tā mērķis ir džeza mūzikas attīstība un popularizēšana Latvijā.

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2017. gada 26. aprīļa līdz 26. maijam

27. aprīlī
DAD cafe Miera iela 17, Riga
DAD cafe jam sessions #1: Alaska Dreamers Mūzikai vajag elpot, kustēties, tā grib būt, smaržot, pacelt mūs, sapurināt mūs, mainīt mūs. Dziedināt un izaicināt.

Tai vajag balsis, rokas, kājas un sirdis, kuras iemājot. Un prātus, pa kuriem klīst un pieņemties spēkā, caur kuriem atdzimt jaunos veidolos.

DAD cafe jam sessions ir vieta, kur mūziķiem satikties un caur mūziku dalīties ar savu stāstu un iedvesmu. Vieta, kur plaukt radošajam garam mūsu vidū. Vieta, kur iezīmēt jaunas muzikālas sarunvalodas un kāpt pāri ierastajiem mūzikas žanru rāmjiem. Vieta, kur satiekties dziesminiekiem un džezmeņiem, rīmju skaitītājiem - dzejniekiem, popmūziķiem, rokeriem un bītu taisītājiem, klasiķiem un nepieradinātajiem, visiem, kas mīl un ciena mūziku. Vieta, kur mūzika var elpot un mūs visus iedvesmot radīt, muzicēt un dzīvot arvien patiesāk.

Aicināti visi muzicēt, dziedāt, dejot, skaitīt, veidot, klausīties gribētāji. Nāciet ar savu (sev iemīļotu) mūziku, tekstiem, vai atvērtu prātu improvizācijai.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija Kr. Barona iela 1, Riga
Starptautiskā Džeza Diena - JOAN REINDERS MEISTARKLAŠU KONCERTS, City Jazz Bigband 27. Aprīlī JVLMA Akmens Zālē notiks Joan Reinders meistarklašu koncerts.
Joan Reinders ir spēlējis TV un Radio orķestros Nīderlandē 80.to gadu laikā. Kopš 90-jiem viņš darbojas ar savu big bendu, Millenium Jazz Orchestra, kas ir kļuvis par vienu no vadošajiem Nīderlandes džeza orķestriem. Joan komponē mūziku arī citiem orķestriem, tādiem kā WDR Big Band, Metropole Orchestra, Orchestra of the Royal Dutch Air Force un Royal Military Band “Johan Willem Friso”.

Koncertā piedalīsies JVLMA studenti un maģistranti
Biļešu pārdošana stundu pirms koncerta norises vietā.
Biļetes cena € 4, pensionāriem, studentiem, skolēniem - 3 €

Ieeja no Raiņa bulv. 23
Sākums: 18:00 Cena: no 3€ līdz 4€

Vienības nama koncertzāle Rīgas iela 22a, Daugavpils
JAZZ JOY SPRING 18.00 - Klausies. Слушай. Listen.
Spoken word ir mākslinieciska lasīšana vai deklamēšana, poēzija ar mūziku, jauns neordinārais žanrs, ko bieži saista ar postmodernisma kultūru, monologu un džezu. Klausies. Слушай. Listen. projekts spoken word žanrā radies Rīgā 2015. gada beigās, uz skatuves apvienojot trīs džeza mūziķus ar bagātu starptautisku pieredzi, un dzejnieci, kas raksta un lasa tekstus krievu, latviešu un angļu valodā.
Projekta nosaukums ir vienkāršs aicinājums ieklausīties: poēzijā, mūzikā, maģijā, kas rodas improvizācionālo daudzdimensiju uzstāšanos laikā.
19.00 - Papanosh
Ar ievērojamu vietu, veltītu grūvam, ritmiskai grupas improvizācijai un džeza valodas vēsturei, Papanosh mūziķi pieliek svaiguma elpu Iedomātā Folklora jēdzienam. Papanosh skaņa un etoss ir radušies no Art Emsemble of Chikago. Papanosh piedāvā mūziku, kas ir saskaņota koncepcijā un sprādziens rezultātā: mūzika, pilna ar iztēles prieku, improvizēto risku, smaidiem un skaņas ekstāzi. Ludovic Florin, Jazzman.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

28. aprīlī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Jazz Day Latvia: Krists Saržants Quartet +JAM Session Krista Saržanta kvartets apvieno dažādus Latvijas džeza izpildītājus ar savu individuālo skatījumu uz mūziku, savu pieeju un idejām, kuras tiek realizētas šajā projektā, papildinot viena otru.

Sastāvs:
Dāvis Jurka – saksofons
Janis Rubiks – kontrabass
Andris Buikis – bungas
Krists Saržants – klavieres
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Matiss Čudars & Joao Hasselberg Duo Divi kolosāli mūziķi. Intīmā gaisotnē. Matīss Čudars un Joao Hasselberg duo. Joao ir viens no vadošajiem portugāļu basistiem. Šobrīd dzīvo Kopenhagenā. Melodiskums un liriskums raksturo viņa spēli. Matīss Čudars ir viens no visatzītākajiem ģitaristiem viņa paaudzē! Šis būs fantastitsks piedzīvojums, improvizētā gaisotnē! Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem (5€)

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Deniss Pashkevich Birthday Celebration Atzīmējot starptautisko džeza dienu un izcila džeza mūziķa - Deniss Pashkevich dzimšanas dienu, aicinām jūs uz Pashkevich Jazz Club ieskandināšanas pasākumiem.

28/04 plkst. 21.00
Deniss Pashkevich Birthday Celebration.
Ieeja tikai ar ielūgumiem.

28/04 plkst. 23.00
Deniss Pashkevich Birthday Celebration Jam Session.
Ieeja brīva.
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Vienības nama koncertzāle Rīgas iela 22a, Daugavpils
JAZZ JOY SPRING 18.00 - Distances (LV/DE/BG/IT)
Distances ir džeza kvartets ar pamatdarbību Minhenē un Venēcijā, kas spēlē mūsdienu melodisko džezu ar ekspresīvo saksofonu, dinamiskām klavierēm un pulsējošo ritma sekciju, fokusējoties uz kolektīvās improvizācijas. Dalībnieku dažāda ģeogrāfiskā izcelsme ļauj mūziķiem ātrāk pārvārēt ģeogrāfiskas un mūzikas robežas, veidojot homogēno Eiropas džeza skaņu.
Sastāvs: Marco Ponchiroli (kompoziciju autors, pianists), Jan Grinbert (saksofonists), Georg Kolb (basģitārists, vairāku vācu kinofilmu mūzikas autors, pasniedzējs), Nevyan Lenkov (bundzinieks).
19.00 - PPIO Daugava
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava” ir dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā. No 2008. gada to vada diriģents Arnolds Grīnberts. Pūtēju orķestri „Daugava” veido profesionāli mūziķi, kuri ar daudzveidīgām koncertprogrammām papildina visdažādākos pasākumus.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

29. aprīlī
Dzintaru koncertzāle Turaidas iela 1, Jurmala
Jūrmala Jazz. Cyrille Aimee. "Satriecoši radoša... ar izcilu skanējumu, svaigām idejām un nevainojamu ritmu, viņa godā tradīciju, neieslīgstot pagātnes valgos.”
/The Wall Street Journal/

“Emē ir atklāsme”
/The New York Times/

Sirila Emē (Cyrille Aimée) ir franču−dominikāņu izcelsmes dziedātāja, kura lielāko daļu savas dzīves ir pavadījusi Francijā. 2007. gadā viņa Montrē (Montreux) Džeza festivāla dziedātāju konkursā ieguva pirmo vietu. 2010. gadā iekļuva leģendārā Teloniusa Monka (Thelonious Monk) Starptautiskā džeza vokālistu konkursa finālā, un 2012. gadā Emē jau plūca laurus Sāras Vonas (Sarah Vaughan) Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā ASV.

Vairāk info: http://dzintarukoncertzale.lv/events/view/1042
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)

WISE Alejas 9, Liepāja
Grupas EZERI pavasara koncertsērija Grupa Ezeri pavasarī dosies Latvijas koncerttūrē, kurā klausītājiem būs iespēja dzirdēt gan grupas debijas albuma Ogle skaņdarbus, gan vēl neierakstītu materiālu.

Ezeru debijas albums Ogle ir viens no lielākajiem pārsteigumiem, ko atzinīgi novērtējuši gan žurnāla Mūzikas saule recenzenti, gan arī ievērojusi Latvijas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofona žūrija. Albums Ogle nominēta kategorijā Gada Debija. Ogle ir viens no retajiem Latvijas populārās mūzikas albumiem, kas pilnā garumā atskaņots Latvijas radio Klasika raidījumā Neakadēmiskā pusstunda.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Starptautiskā Džeza Diena - Iveta Gaile Retro Jazz Trio Mūsdienās džeza mūzikas plašumi un dziļumi ir neizmērāmi. Svinot vispasaules džeza dienu, mēs esam izvēlējušies to vieglo, koķeto, svinga pielieto un humora dzirkstīm bagāto džeza šķautni, kas aizvedīs Jūs atpakaļ 20.gs. vidū, kad pasauli priecēja Pegija Lī un Ella Ficdžeralda
Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem (3€)

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
United Jazz Collective feat. Olivier Ker Ourio line up:
United Jazz Collective
Deniss Pashkevich /LV/ saxophone
Andrei Kondakov /RU/ piano
Rickard Malmsten /SWE/ bass
Tanel Ruben /EST/ drums

feat. one of the world's leading jazz harmonica players Olivier Ker Ourio from France

special guests of the night:
Jolanta G Pashkevich /LV/ vocal
Neff Irizarry /USA/ guitar
Sākums: 20:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Ungurmuiža Pārgaujas novads, Raiskuma pagasts, Ungurmuiža, Cēsis
Ata Andersona Kvartets Ata Andersona kvartetā ir apvienojušies Latvijā zināmi džeza mūziķi, kurus vieno līdzīgs skatījums uz džeza mūzikas izpildījumu, kompozīciju un mūziku kopumā. Mākslinieki koncertā atskaņos kanādiešu trompetista/komponista Kenny Wheeler oriģinālmūziku.

K. Wheeler mūzika izceļas ar liriskām melodijām, kuras klausītājam ir viegli uztveramas, bet māksliniekiem sarežģīti izpildāmas netradicionālā harmoniskā plāna dēļ. Liela daļa K.Wheeler darbu ir saņēmuši augstu atzinību un iemantojuši džeza standartu statusu, tiekot iekļauti dažādās džeza tēmu nošu grāmatās. K.Wheeler mūzikai piemīt unikāls skanējums un krāsa, kuras interpretāciju vienā no retajām reizēm būs iespēja dzirdēt Latvijā Džeza dienas ietvaros.

Sastāvā:
Atis Andersons – klavieres
Toms Rudzinskis – saksofons
Toms Lipskis – kontrabass
Jānis Jaunalksnis – sitaminstrumenti
Sākums: 18:00 Cena: 20€ (E-biļetes)

Tukuma kultūras nams Lielā Skolas iela 6, Tukums
Starptautiskā Džeza Diena - Nacionālo bruņoto spēku bigbenda koncerts TAUTASDZIESMA Mūsu tautas gara spēks ir rodams latviešu tautasdziesmās, kurās mūsu senči ir atraduši veidu kā daudzināt Latvijas dabas skaistumu, skumjos brīžos paskumt vai arī vienkārši priecāties par dzīvi caur vienkāršām un ātri lipīgām melodijām.

Nacionālo bruņoto spēku bigbends vēlējās saviem klausītājiem parādīt, ka mūsu pašu tautasdziesmas var skanēt arī pilnīgi savādākos un nedzirdētos ritmos. Tāpēc ir radusies jaunā koncertprogramma “Tautasdziesma”, kuru speciāli NBS bigbendam veidojis viens no vadošajiem lietuviešu džeza mūzikas aranžētājiem Rimantas Giedraitis. “Auga, auga rūžeņa”, “Seši mazi bundzinieki”, “Saulīt vēlu vakarā(i)”, “Caur sidraba birzi gāju”, “Pūt vējiņi” un citas labi pazīstamas latviešu tautas dziesmas kļuva par pamatu jaunajai koncertprogrammai, kas Starptautiskajā džeza mūzikas dienā izskanēs Kalnu kultūras nama zālē.
Sākums: 17:00 Ieeja brīva

30. aprīlī
Vinotēka Fiesta Ģertrūdes iela 19/21, Riga
Starptautiskā Džeza diena Fiestā, FunCOOLio koncerts In 2011 UNESCO officially designated April 30 as International Jazz Day in order to highlight jazz and its diplomatic role of uniting people in all corners of the globe. Nowadays Latvian musical environment offers wide range of possibilities for developing qualitative product and bringing it to the world market. There are many high level jazz genre professionals and enthusiasts, jazz community is evolving. The aim of the International Jazz Day Latvia is to show the rich variety and colors of jazz genre in the country as well as give the country and musicians an opportunity to become a part of the international jazz movement.

“FunCOOLio” ir instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijām funk/fusion stilā ar džeza elementiem.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

RigaTV 24 Blaumaņa iela 32, Riga
“Very Cool People” jaunā albuma prezentācijas ballīte “Very Cool People” jaunā albuma "Heya Some Kind of Fish! (We don't know the name of this fish in English, but in Latvian it is Vimbas)", prezentācijas ballīte notiks šā gada 30. aprīlī, Starptautiskajā džeza dienā. Prezentācijas koncertā būs dzirdams grupas jaunā albuma skanējumus, kurā samiksēti funk, surf, jazz, klezmer un rock mūzikas stili, nekautrējoties no austrumeiropiska šarma un Latvijai raksturīgā dažādu kultūru sajaukuma.

Šajā koncertā kopā ar pašu grupu uz skatuves kāps lieliski mūziķi un grupas draugi, ar daudziem no kuriem puiši kādreiz kopā uzstājušies:
Toms Rudzinskis - sax, Kaspars Grigalis - drums, percuussions, Kārlis Vanags - sax, Edijs Šimiņš - drums, percuussions, Uldis Ziediņš - Trombone, Jānis Rubiks - bass, Ritvars Garoza - keyboard un dsudzi citi!

Pirms un pēc uzstāšanās par jauku atmosfēru rūpēsies fantastiskais vinyl pavēlnieks Mareks Ameriks! Sākums 19:00.
Sākums: 18:30 Ieeja brīva

Vidzemes koncertzāle “Cēsis” Raunas iela 12-1, Cēsis
JAZZ LOUNGE ar Denisu Paškeviču un Olivier Ker Ourio /ermoņikas,Francija/ Turpinot koncertzāles Jazz Lounge sēriju, Starptautiskajā džeza dienā piedāvājam koncertu kopā ar Denisu Paškeviču, viņa domubiedru apvienību un īpašo viesi - Olivier Ker Ourio.

Olivier Ker Orio ir viens no vadošajiem pasaules džeza ermoņiku spēlētājiem. Viņa mūzika apvieno liriskas melodijas un dziļu, dvēselisku skanējumu, kas sakņojas dziļi džeza mūzikā.

Astoņu gadu vecumā viņš dāvanā no tēva saņēma savas pirmās mutes ermoņikas un bērnības rotaļlieta galu galā kļuva par viņa dzīves kaislību.

Kondakov, Paskevich, Malmsten, Ruben ir četru lielisku mūziķu un komponistu apvienība. Katrs savā valstī ir iemantojis atpazīstamību un cieņu uz džeza mūzikas skatuves. Mākslinieki sevi mēdz dēvēt arī par “Baltic neighbours”. Mijoties viņu etniskajai un personīgajai pieredzei, muzikālais baudījums ir krāšņs un daudzveidīgs. Mūzika runā pati par sevi – tā ir rotaļīga un iztēli rosinoša. Medijos kvartets vairākkārt ir ticis atzīts par vienu no aizraujošākajiem un mūsdienīgākajiem.

Sākums: 18:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

Wise Music Society piedāvā
Zirgu Ielas Koncertzāle Kaļķu 11a, Rīga
Jazz Day Latvia: Distances (LV/DE/BG/IT) Distances ir džeza kvartets ar pamatdarbību Minhenē un Venēcijā, kas spēlē mūsdienu melodisko džezu ar ekspresīvo saksofonu, dinamiskām klavierēm un pulsējošo ritma sekciju, fokusējoties uz kolektīvās improvizācijas. Dalībnieku dažāda ģeogrāfiskā izcelsme ļauj mūziķiem ātrāk pārvārēt ģeogrāfiskas un mūzikas robežas, veidojot homogēno Eiropas džeza skaņu.

Sastāvs:
Marco Ponchiroli – taustiņi
Jan Grinbert – saksofons
Georg Kolb – basģitāra
Nevyan Lenkov – bungas

Starptautisko Džeza dienu Latvijā organizē Wise Music Society.
Vairāk informācijas:
www.jazzday.lv
www.distances.eu
Sākums: 17:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

Mūzikas nams Daile Krišjāņa Barona iela 31, Riga
Dailes džeza vakars / Daumanta Kalniņa kvinteta koncerts džeza dienā Starptautiskajā Džeza dienā - 30. aprīlī plkst. 19.oo Mūzikas namā Daile notiks Daumanta Kalniņa Džeza kvinteta koncerts. Tas būs jau trešais Mūzikas nama Daile jaundibinātās tradīcijas “Dailes Džeza vakars” koncerts. Koncerta programmā skanēs grupas līdera Daumanta Kalniņa, pianista Kristapa Vanadziņa un ģitārista Mārča Auziņa orģinālkompozīcijas un aranžijas.
Daumanta Kalniņa Džeza Kvintets pastāv kopš 2008. gada. Tas kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Pēdējo gadu laikā kvintets ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot līdzīgo, kā arī tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot pilnveidot savu unikālo skanējumu, kvintets par nozīmīgu vērtību uzstāda oriģinalitāti, tāpēc koncertā tiks atskaņota kvinteta mūziķu līdz šim radīto oriģinālkompozīciju izlase.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 15€ (E-biļetes)

Fontaine Palace Dzirnavu iela 4, Liepaja
Demchenko Quartet Demchenko Quartet ir četru mūziķu sastāvs, kura līderis un vadītājs ir ukraiņu izcelsmes trompetists, jau ilgus gadus liepājnieks, Oleksijs Demčenko — aktīvs Liepājas džeza mūzikas dzīves kūrētājs un mūziķis Liepājas Simfoniskajā orķestrī.

Demchenko Quartet programmā saklausīsiet gan oriģinālkompozīcijas, gan lielu daļu skaņdarbu, kurus noteikti jau būsiet dzirdējuši — gan džeza klasiku, gan labi zināmas dziesmas pavisam neierastā skanējumā.
Sākums: 23:00 Ieeja brīva

Siguldas Koncertzāle Baltais flīģelis Šveices ielā 19, Sigulda
Starptautiskā džeza diena / Tree stones quartet un Kristīne Prauliņa Tree Stones Quartet tika izveidots 2012. gadā, kad labākie Baltijas valstu džeza mūziķi no 3 dažādām valstīm — Kęstutis Vaiginis – saksofons (LT), Dmitrij Golovanov – taustiņi (LT), Peedu Kass – kontrabass (ET), Kaspars Kurdeko – bungas (LV) — apvienojās, lai radītu mūziku kopā. Grupas koncepts ir oriģinālskaņdarbu izveide, kas veido īpatnēju mūzikas valodu un vārdnīcu ar unikālu skaņu paleti.
Kristīne Prauliņa ir rīdziniece, kas dziedāšanai nopietni pievērsusies 12 gadu vecumā, sākot dziedāt Rīgas gospelkorī. Šobrīd kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospelkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. Muzikāli galvenokārt ietekmējusies no gospel mūzikas, taču iedvesma gūta, klausoties arī soula, r&b, fanka, džeza un blūza izpildītājus. Šobrīd pārsvarā izpilda r&b, džezu, popmūziku, soul, blūzu. 2014. gadā guva Grand Prix konkursā “Riga Jazz Stage” nominācijā džeza vokāls.
Sākums: 17:00 Cena: no 10€ līdz 15€ (E-biļetes)