Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 23. janvāra līdz 23. februārim

23. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Klausies.Слушай.Listen + Jam Session Spoken word ir mākslinieciska lasīšana vai deklamēšana, dzeja ar mūziku, jauns žanrs, ko bieži asociē ar postmodernisma kultūru, monologu un džezu. Klausies Слушай Listen uz skatuves apvieno džeza mūziķus ar bagātu starptautisku pieredzi un dzejnieci, kas raksta tekstus krievu, latviešu un angļu valodā. Projekta nosaukums ir vienkāršs aicinājums ieklausīties: dzejā, mūzikā, maģijā, kas rodas improvizācijas daudzdimensiju koncertu laikā. Šīs programmas ietvaros būs klausāms improvizētais džezs un teksti par reāliem un iztēles ceļojumiem, pasaules izzināšanu, mīlestību un, protams, mūziku.

sastāvs:
Aleksandra Line - spoken word
Dominykas Vyšniauskas - pūšaminstrumenti
Toms Mikals - taustiņinstrumenti
Artis Orubs - sitaminstrumenti

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem — brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Sveču vakars ar Evilenu Protektori Jau 23.janvārī Trompetē īpašs vakars, kad izslēgsim gaismas un baudīsim gada romantiskāko laiku sveču gaismā!
Šoreiz šefpavārs Chef Arnis Ansons ir parūpējies par 3 kārtu vakariņām, lai Jums šis vakars ir vēl neaizmirstamāks!
Rezervējiet galdiņu 2 personām , zvanot uz +371 25745299, un Jums vakariņas tikai 25EUR no personas!
Kā arī visām rezervācijām pārsteigumi no Trompetes!
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

24. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Evilena Protektore Jam Session: a night of George Gershwin Evilena Protektor ir džeza dziedātāja, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, 2016. gadā saņēma Nika Gotema (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzika un dzīvē. Viņa ir grupas Pienenu Vins vokāliste, komponiste un līdere, Jazzatomy komponiste un vokāliste.

Gan koncerta daļa, gan jam session šoreiz būs tematiski: tajos dzirdēsim visu laiku mīļākos Džordža Geršvina (George Gershwin) skaņdarbus. Pievienojies, lai klausītos tos un improvizētu kopā ar:
Evilena Protektor - balss
Krists Saržants - taustiņi
Krišjānis Bremšs - bungas
Stanislav Yudin - bass

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem 3 EUR). Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: no 3€ līdz 5€

DAD cafe Miera iela 17, Riga
Kalnejas @DAD cafe Vokāls un Kontrabass/ģitāra
Mīlestība pret balsi un mīlestība pret kontrabasu. Tās ir mazas pastaigas pa taciņām. Mazie skaņu darbi rodas no mūsos esošajām taciņām strap kalniem un lejām, kuros mums visiem laikā starplaiku patīk paklīst. Paši nejauši priekš sevis esam to nosaukuši par kalnu mūziku. Iespējams, dēļ plašuma, kas rodas no minimālā skaņas daudzuma, jeb mazuma. Kā arī tāpēc ka šis konkrētais radošums izpaužas garam esot kopā ar kalnu garu. Skaņdarbos izmantojam tautas mūzikas motīvus un motīvus no mūsu katra Lielās Pieredzes Grāmatas, vārdus no latviešu tautas dziesmām un pašu rakstītus. Pašā gada sākuma esam ierakstījuši arī trīs dziesmas no mūsu repertuāra, kas gaidamas jau tuvakajā laikā. Pagaidām gan jānāk klausīties koncerti un mūsu klātienes izpildījums, lai tvertu mūsu jaunradi.

vokāls - Marija Broča
kontrabass/ģitāra - Toms Valmiers
Sākums: 20:00 Ieeja par ziedojumiem (3€)

25. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Organic City Ja Jums kāds reiz dotu uzdevumu vienam nospēlēt sava mīļāko skaņdarbu, apvienojot gan basu, pavadījuma un melodijas/solo funkciju, kāda būtu Jūsu atbilde? Uzdevums nav neiespējams un ir ar nelielu viltību pat ļoti labi paveicams. Šo viltību Latvijas džeza pasaulē vēlas ierādīt arī Ata Andersona vadītais projekts Organic City, kurš balstās uz pasaulē labi zināmajām “Hammond” ērģelēm (Hammond organ).

Tradicionāli džezā šis mūzikas instruments ir atbildīgs par un iekļauj nepārtrauktu basa līniju, uz kuras tiek būvēts viss parējais – harmonija, melodija un improvizācija. Sadzirdot šī instrumenta unikālo enerģiski un tembrāli piesātināto skanējumu un saskatot tā milzīgo potenciālu, projekta ietvaros mākslinieki dalīsies pieredzē ar saviem klausītājiem. Koncertā tiks atskaņotas Ata Andersona, Jimmy McGriff, Lou Donaldson, Rusty Bryant un citu autoru kompozīcijas groove/boogaloo/funk/jazz rock žanros.
Sākums: 20:00 Cena: 7€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Lauris Amantovs quartet Lauris Amantovs - trombons
Viktors Ritovs - klaivieres
Andris Grunte - kontrabass
Artis Orubs - bungas

Pēc koncerta, kā jau ik ceturtdienu - Jam Session, uz kuru ir aicināts pievienoties ikviens spēlēt gribētājs.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Vienības nama koncertzāle Rīgas iela 22a, Daugavpils
Džeza teātris “Pēc pusnakts / After Midnight” Šovā piedalās izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo, kura ar savu dziesmu “Intoxicating Caramel” februārī piedalīsies konkursā “Supernova” 2018 un cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Portugālē, horeogrāfe un modernā džeza dejotāja Gabija Bīriņa un viens no spožākajiem Latvijas jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem Elvijs Endelis. Iestudējuma video mākslinieks ir Jānis Romanovskis.

Biļetes varēs iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē no 15. janvāra.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

26. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Latvian Blues Band 2000. gada sākums, kad kopā ar Latvian Blues Band savu albumu Rīgā ierakstīja kanādiešu blūza autoritāte Johnny V, pēc kā sekoja vērienīga koncertūre Kanādā, kas sniedzās no Toronto līdz pat Kalgarī. Šis laiks arī uzskatāms par grupas darbības sākumu. Šajā laikā Latvian Blues Band ir koncertējuši Polijā, Horvātijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Norvēģijā, Holandē, Krievijā, kā arī ASV un Ēģiptē, piedalījušies lielākajos Eiropas blūza festivālos, kā Euro Jazz 2004, Atēnās, Sierre Blues 2011, Šveicē, Narcao Blues 2014, Sardīnijā, kā arī neskaitāmos citos.

2005. gadā LBB saņēma Thropees France Blues nomināciju Eiropas labāko blūza grupu kategorijā. Īpaši pagodinošs bija uzaicinājums uzstāties “Chicago Blues Festival 2005”, kur LBB bija pirmā Eiropā bāzētā grupa festivālā vēsturē. 2010. gada aprīlī LBB noslēdz līgumu ar Čikāgas ierakstu kompāniju “Blue Skunk Music” par LBB mūzikas izplatīšanu ASV un visā pasulē.
Sākums: 21:00 Cena: 10€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Lounge acoustic band Vokāls - Elizabete Zagorska
Taustiņi- Artem Sarvi
Bungas- Janis Pitens
Kontabass- Stanislav Yudin
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // The Coco'nuts Grupa The Coco'nuts rada un izpilda oriģinālmūziku alternatīvā džeza un blūzroka noskaņās kopš 2012.gada. Aizgājušajā vasarā tika izveidota jauna koncertprogramma ar skaņdarbiem, kas krasi atšķiras no ierastā The Coco’nuts skanējuma. Jau pavisam drīz jaunais albums tiks nodots klausītājiem, taču līdz tam aicinām visus uz koncertu, lai aptvertu jaunās skaņas kontrastā ar jau pazīstamajiem skaņdarbiem. Grupa ik pa laikam dzirdama tuvāk un tālāk, taču nu muzikālais ceļojums atvedis atpakaļ uz Kaņepes Kultūras centra skatuvi.

Grupas sastāvā muzicē:
Marija Broča – līdervokāls
Pēteris Narubins – ģitāra, mandolīna, vokāls
Jāzeps Podnieks – flauta, mutes ermoņikas
Inese Bērziņa – taustiņi, daiļvokāls
Toms Valmiers – kontrabass
Monta Kurme – daiļvokāls
Artūrs Strautmanis – bungas
Sākums: 21:00 Cena: 3€

ROOF Bar-B-Q & MUSIC Jomas iela 37, Jūrmala
Very Cool People at ROOF Bar-B-Q & MUSIC Elvijs Grafcovs - guitar;
Māris Jēkabsons - tenor sax;
Kristaps Lubovs - bariton sax;
Laura Rozenberga - trombone;
Oskars Ozoliņš - Trumpet;
Māris Vitkus - keyboards;
Valters Sprūdžs - bass;
Andris Buiķis - drums.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejs Palasta iela 4, Rīga
Friday Night JAZZ 2018 26. janvārī plkst. 19:00, Rīgā uzstāsies lieliskā lielbritāņu džeza pianiste un komponiste Katja Surikova ar pasaulē pazīstamo čellistu Ruslanu Viļenski un kontrabasistu Simonu Baueru (Vācija).

Par Surikovas mūziku žurnāls “All about Jazz” rakstījis: "Skaista, liriska un niansēta mūzika, kura kustas brīvi un organiski, savienojot amerikāņu un Eiropas džeza tradīcijas”. Viņas spēle guvusi plašu starptautisku atzinību gan no klausītājiem, gan kritiķiem. Surikovas mūzika apvieno džeza, klasiskās mūzikas, tautas mūzikas un pasaules mūzikas tradīcijas. Viņas klavieru skanējums ir bagāts ar kontrastiem un dinamiku - no melanholijas līdz spēcīgai enerģijai. Surikova strādājusi ar starptautiski atzīto saksofonistu Kurtisu Makdonaldu (Curtis Mcdonald), slaveno amerikāņu džeza pianisti Merlīnu Krispelu (Merilyn Crispell), Deivu Duglasu (Dave Douglas) u.c.

Rīgā skanēs kompozīcijas gan no mākslinieces pēdējā albuma “Ivan’s Dream”, gan mūzika no multimediāla projekta „Queen Maud Land”.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 22€ (E-biļetes)

27. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Sofia Rubina-Hunter Band ft. Jason Hunter (EE) "Klasiski skolotā džeza mūziķe, Sofia Rubina lieliski pārvalda soul, jazz un house žanru mūziku, spēlējot klausītājiem ASV, Eiropā un Austrumāzijā, no veciem klubiem līdz intīmām vakariņām, no slaveniem festivāliem līdz operai un televīzijai. Lai nu kāds būtu mūzikas žanrs, viņa veido mūziku, kas pieskaras sirdij, liek kustēties ķermenim un mierina dvēseli".

Sofia Rubina-Hunter ir igauņu izcelsmes dziedātāja, kura piedalījās vairākos džeza festivālos un konkursos Eiropā, mācījās ASV Berklijas mūzikas koledžā un tika pieņemta Berklee Global Jazz Institute programmā, kas ļāva viņai uzstāties visā pasaulē, to starpā - vēsturiskajos džeza klubos, piemēram, Ņūjorkas Blue Note. "Daļa no maniem koncertiem ir improvizācija. Man patīk spēlēties uz skatuves, un es vienmēr vēlos pārsteigt klausītājus" - Sofia Rubina-Hunter.

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 12€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Atis Andersons organ trio Atis Andersons - hammond ērģeles
Aris Ozols - ģitāra
Kaspars Kurdeko - bungas
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Valmieras Kultūras Centrs Rīgas iela 10, Valmiera
Džeza teātra izrāde PĒC PUSNAKTS / AFTER MIDNIGHT Izrādē “Pēc pusnakts / After Midnight” stāstīts par zemapziņas spēlēm, kuras sapņos nepakļaujas saprāta kontrolei. Maigas, emocionālas, romantiskas, bet tai pat laikā draiskas, koķetas un izaicinošas būtnes klejojumi savās fantāzijās par divām dažādām pasaulēm tiek atklāti caur Amerikas mūzikas zelta laikmeta kompozīcijām. Šova radošā komanda – pianists Andrejs Osokins, dziedātāja Katrīna Gupalo, horeogrāfe un modernā džeza dejotāja Gabija Bīriņa, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis – rada nakts piedzīvojumu, netveramu vīziju un sapņu atmosfēru, skanot slavenajām Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Gēršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmām un melodijām.
Sākums: 19:00 Cena: no 8€ līdz 15€ (E-biļetes)

28. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Cosy Jazz Brunch: Rūta Dūduma and Dmitrijs Tarasovs Aicinām uz mājīgu Džeza Branču: kopīgi baudīsim svētdienas rītu, gardi ēdīsim, dzersim un klausīsimies īpašu koncertprogrammu. Ar šo turpināsim laisko, mūzikas, gardumu un pārsteigumu pilno svētdienas rītu tradīciju!

Koncertprogrammas viesi šoreiz ir Rūta Dūduma (vokāls) un Dmitrijs Tarasovs (ak.ģitāra), kuri iepazinās Saulkrasti Jazz nometnē, un kopš tā laika mūzikā ir saskanīgs tandēms. Duets spēlē sev tuvus džeza standartus, pop, indie un fusion mūzikas stilu sajaukumu. Šī būs atkalredzēšanās un kopā muzicēšana. Padarot svētdienas rītu par omulīgu un sirsnīgu kopā sanākšanu, branču vadīs dziedātājs, koncertu vadītājs un radio balss Raitis Zapackis.
https://youtu.be/0Ym1quYbVug

Branča cena: 19 EUR: koncerts, gards zviedru galds un viens dzēriens (tēja, kafija vai Prosecco) iekļauts cenā. Galdiņus ieteicams rezervēt iepriekš: +371 25642429
Sākums: 11:00 Cena: 19€

29. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
RDKS Jazz Night: combo concert and jam session Turpinot labu tradīciju, pie mums atkal notiks NMV Rīgas Doma kora skolas džeza koncerts un jam session. Piedalās RDKS 3. un 4. kursa džeza programmas audzēkņu kombo.

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem ieeja bez maksas). Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

30. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Funk Night with FunCOOLio FunCOOLio ir instrumentālās mūzikas apvienība, kas uzstājas ar kompozīcijam funk/fusion stilā ar džeza elementiem. Nosaukums “FunCOOLio” veidojas no diviem vārdiem: “funk” (stila nosaukums) un “Coolio” – R`n`B izpildītājs, ļoti populārs 90 – tajos gados. Grupas daiļrade apvieno 70to gadu “funk” mūziku ar mūsdienu mūzikas populāraijem elementiem, kurus parasti izmanto dīdžeji un elektroniskās mūzikas producenti: čirkstēšana (scratch), cilpas (loops). Sacerot dziesmas, „FunCOOLio” izmanto elektroniskās mūzikas kompozīcijas struktūru, kā arī unikālo Hammond ērģeļu skaņu. „FunCOOLio” spēlē pašsacerēto mūziku un cenšas savu daiļradi pasniegt viegli uztveramā un saprotamā veidā.

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 7€

31. janvārī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Deniss Pashkevich' Hard Bop Legacy Jam Session Deniss Pashkevich (www.denisspashkevich.com) ir mūziķis, saksofonists, komponists un pasniedzējs. Denisa māksliniecisko ieguldījumu džeza žanrā Hard Bop Legacy novertē gan džeza eksperti, gan ierindas klausītāji. Tas ir 50., 60. gadu džezs, kurš, atšķirībā no citiem džeza stiliem, mudina dejot un ‘’svingot’’ šai mūzikai līdzi. Apvienojumā ar lielisku saksofona spēli un Denisa entuziasmu Hard Bop Legacy atmirdz pavisam jaunā džeza skanējumā.

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem - 3 EUR). Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: no 3€ līdz 5€

02. februārī
Lielā Ģilde Amatu iela 6, Rīga
IMANTA KALNIŅA CETURTĀ UN SIMFONISKAIS DŽEZS Vein Trio brauc pie mums no Šveices un atgādina, ka klaviertrio mēdz uzskatīt par mazāko iespējamo orķestri. Šis mazākais orķestris nupat satiekas ar lielāko jeb LNSO, lai dzimtu simfoniskais bops, kā to nosaucis Vein Trio sitējs Florians Arbencs. Lokanība, neparedzamība un saspēle – lūk, kopdarba idejiskais trijkājis. Arī ImKa tiek pie sadarbības – viņa leģendārā Ceturtā šoreiz skan ar šveiciešu līdzdalību.

Pirms koncerta plkst. 18.18 Lielās ģildes Minsteres zālē notiks Pirmskoncerta sarunas, ko vadīs Orests Silabriedis. Ieeja bez maksas, uzrādot koncerta biļeti.
Sākums: 19:00 Cena: no 15€ līdz 40€ (E-biļetes)

Mākslas telpa Kungu iela 3, Rīga
Tenor Legacy: Walt Weiskoph /USA/ & Deniss Pashkevich /LV/ RIGA ROOM piedāvā:
Deniss Pashkevich's Saxophone Festival "JAZZ ROOM" sesiju "Tenor Legacy: Walt Weiskopf /USA/ & Deniss Pashkevich /LV/.

Amerikāņu saksofonists, komponists un pedagogs Walt Weiskopf ir dinamisks mūziķis ar milzīgu tehnisko veiklību. Viņšarī uzstājies kā grupas dalībnieks kopā ar daudziem ievērojamiem izpildītājiem, piemēram, Frank Sinatra, Michael McDonald, grupu Steely Dan u.c. māksliniekiem.

Deniss PashkevicH ir viens no vadošajiem latviešu džeza mūziķiem. Saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā, savos mūzikas pamatos izglītots gan akadēmiskās, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos .

Kopā ar izcilajiem saksofonistiem uzstāsies šobrīd viena no šobrīd pieprasītākajām ritma sekcijām Eiropā - dāņu mūziķu trio pianista Carl Winther vadībā, kura sastāvā muzicēs arī kontrabasists Andreas Lang un bundzinieks Anders Mogensen.

Sākums: 19:30 Cena: 10€ (E-biļetes)