Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 23. jūnija līdz 23. jūlijam

26. jūnijā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Klausies.Слушай.Listen + Jam Session Projekts Klausies Слушай Listen ir dzeja improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi. Projekta nosaukums ir ass un vienkāršs aicinājums ieklausīties — gan dzejā, gan mūzikā, tekstos, kas ir oriģināli rakstīti trijās valodās.

1. maijā grupai oficiāli iznāca albums “17”. Šis nosaukums ir vienlaicīgi arī paša pirmā ierakstītā skaņdarba teksta nosaukums: pirmais teksts sākas ar vārdiem “17 sekundes līdz maijam”, vēstot
par pavasara gaidām, gaišuma priekšnojautu, mīlestības un pasaules izzināšanas ceļojuma priecīgo sākumu. Skaistajā koncertā džez klubā izskanēs daži no albuma skaņdarbiem jaunā skanējumā, kā arī vairāki citi jaunāki stāsti.

Aleksandra Line - dzeja, spoken word
Artis Orubs - sitaminstrumenti, perkusijas
Toms Mikals - taustiņinstrumenti, efekti
Dominykas Vyšniauskas (LT) - pūšaminstrumenti
Sākums: 21:00 Cena: 5€

27. jūnijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Funk jūnijs ar The Coco’nuts / Vasaras Festivāls Berga Bazārā Grupa The Coco'nuts rada mūziku un uzstājas kopš 2012. gada. Izpildītajai mūzikai nav noteikta žanra, to nevar ielikt vienā šaurā taciņā, taču galvenokārt tiek spēlētas variācijas ap tādiem stiliem kā indie, fanks, blūzroks un alternatīvais džezs. 2014. gada pavasarī The Coco’nuts izdeva savu pirmo ierakstu "Appetizer", savukārt pērnā gada pavasarī izdeva grupas otro studijas ierakstu "Amid Opposites". 2016.gada izskaņā tika prezentēts jaunais materiāls un pirmais videoklips. Grupa savā muzikālajā ceļojumā uzstājusies daudzās koncertzālēs un starptautiskos festivālos, tajā skaitā festivālā "Riga Funk Fest", Siguldas blūza festivālā, festivālā "Positivus", Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā, Viļņas pilsētas svētkos, Tartu indie mūzikas festivālā un citur. Grupas sastāvā muzicē un dzied aizrautīgi mūziķi, kuri iegulda savos instrumentos gan spēku, gan draudzības garu, fizisko prātu un arī neprātu.

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Paviljons Ziedoņdārzs A. Čaka iela 100, Rīga
Pilnīgs džezs ar Rūtu Dūdumu Ziedoņdārzā 27. jūnijā Rūta Dūduma un Dmitrijs Tarasovs
Rūta Dūduma (vokāls) un Dmitrijs Tarasovs (ak.ģitāra) 27.jūnija vakarā Ziedoņdārzā – Paviljons atskaņos džeza standartus, pop, indie un fusion mūzikas stilu sajaukumu perfektai noskaņai.
Rūta Dūduma – vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST soliste, muzikālās apvienības „Vintāža’’ soliste. Savas spējas Rūta pierādījusi, iegūstot 1.vietu džeza vokālistu konkursā „Nomme Jazz” Igaunijā (2013), iekļūstot Riga Jazz Stage finālā (2014), piedaloties televīzijas šovos „Latvijas Talants-2” (2008), Koru Kari-2 (2009), Dziedošās Ģimenes-2 (2010), „Mana Zelta Dziesma” (2011), Eirovīzija 2012. un 2013. gadā, kā arī uzstājoties prestižos festivālos - Kaunas Jazz (Lietuva), Turku Jazz (Somija), Juu Jaab (Igaunija), Rīgas Ritmi (Latvija) u.c.
Pasākuma norises laiks 20:30 – 22:30
Sākums: 18:30 Ieeja brīva

Rīgas Ritmi piedāvā
VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
Hejira | Adam Ben Ezra Sam Beste - vocals, guitar, Rahel Debebe-Dessalegne - vocals, bass, Alex Reeve - lead guitar, Alexis Nunez - drums

Hejira are a four-piece London band partly named after Joni Mitchell's 1976 album, and partly after the Arabic word for "flight or journey to a more desirable place".
None of this gives too much away about the music, which roughly - or should we say smoothly - blends folk, jazz and classical techniques with a certain postrock attention to timbre and texture and a prog-ish virtuosity, although despite loving Pink Floyd and Dutch proggers Focus they recoil from what they call the "scarier musician-overload stuff" purveyed by Yes and ELP.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

28. jūnijā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Artūra Sebra JazzTet Artūrs Sebris - saksofonists, kurš tikko absolvējis JVLMA džeza mūzikas katedru. Jau vairākus gadus spēlē Jelgavas Big Band, kā arī aktīvi muzicē ar zināmiem Latvijas džeza mūziķiem. Šoreiz sagatavota programma kopā ar kolēģiem, kuriem daudzus gadus kopā spēlēts ar Jelgavas Big Band. Koncertā varēs dzirdēt Dekstera Gordona, Džo Hendersona, Billijas Holidejas, Artjoma Sarvi u.c. autoru kompozīcijas Artūra Sebra aranžējumos.

Koncertā piedalās:
Artūrs Sebris - saksofons
Valters Šmits - saksofons
Artem Sarvi - klavieres
Pēteris Liepiņš - bass
Krišjānis Bremšs - bungas

Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 8€

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Džezs tuvplānā // Atis Andersons - klavieres Atis Andersons savas gaitas džeza mūzikā aizsāka Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguva bakalaura grādu London College of Music (University of West London) kopā ar Mona Blackman balvu (2014). Pēc studijām Anglijā, Atis pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Rīgā un 2017. gadā ieguva maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Atis ir mācījies klavierspēli no tādiem izciliem holandiešu džeza mūziķiem kā Robs van Bāvels (Amsterdamas Mūzikas konservatorijā) un džeza ērģeļspēli no Boba Vijnena.

Atis regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās un ir uzstājies kopā ar izciliem māksliniekiem - Seamus Blake, Rick Margitza, Robert Anchipolovsky, Eran har Even, Beppe di Benedetto, Jason Hunter, Gianni Gagliardi, Deniss Pashkevich, Villu Veski un citiem.
Koncertā kopā ar Tomu Lipski (kontrabass) un Jāni Jaunalksni (sitaminstrumenti), tiks atskaņoti džeza standarti un Ata Andersona oriģinālskaņdarbi klavieru trio sastāvā.
Sākums: 20:00 Cena: 3€

Rīgas Ritmi piedāvā
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Shenel Jonhs & Latvian Radio Big Band | Adam Ben Ezra Shenel Johns - balss, Latvijas Radio bigbends

Shenel Johns zvaigzne iemirdzējās, kad viņai bija 14 gadi. Pa šo laiku viņa ir kāpusi uz vienas skatuves kopā ar Curtis Fuller, Hank Jones, Dionne Warwick, Sheila Jordan un daudziem citiem slaveniem mūziķiem, kā arī ir uzstājusies džeza leģendām – Billie Holiday, Ella Fitzgerald un Lena Horne – veltītās programmās.

ADAM BEN EZRA
Adam Ben Ezra - kontrabass

Kontrabasa fenomens, multiinstrumentālists un online sensācija Adam Ben Ezra ir mūziķis, kura misija, šķiet, ir izvirzīt savu instrumentu pelnītajā priekšplānā.
Sākums: 19:00 Cena: no 20€ līdz 50€ (E-biļetes)

29. jūnijā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Richard Galliano Acoustic Trio Project Smalks vīns, Eifeļa tornis, āra kafejnīcas, Monmartra, ziedi... ko vēl mēs asociējam ar Parīzi un Franciju? Protams, arī mūziku un akordeona skanējumu. Rišars Galjāno ir viens no atpazīstāmākajiem akordeona balsīm Francijā un viscaur pasaulei. Nebeidzamas kompozīciju kolekcijas autors, virtuozs, inovators un improvizācijas balss. Šis projekts ir ceļojums franču akordeonista virtuozajā pasaulē, ko piedāvā atpazīstami Lietuvas džeza mūziķi.

Sastāvs:
Eugenijus Kanevičius - kontrabass
Martin Majorov - ģitāra
Nerijus Bakula - akordeons

Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 12€

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Dock in Absolute Dock In Absolute ir fantastiks džeza trio no Luksemburgas. Tie ir trīs jauni mūziķi, kas ir pamanījušies ienest jaunas vēsmas mūzikas nozarē. Absolvējuši tādas skolas kā Berklee College of Music Boston, Codarts University of Arts Rotterdam, Hochschule für Musik Saarbrücken, ar kopīgu mīlestību pret džeza mūziku, viņi apvieno tādus mūzikas stilus kā progresīvais džezs, klasiskā mūzika un roks, un kopā ir izveidojuši savu unikālo skanējumu jau no 2012. gada. Dock In Absolute mūzika raksturojama, kā dzirkstoša, mainīga, spēcīga, bagāta ar pagriezieniem un izmaiņām noskaņā - no liriskas līdz nevaldāmai, no mežonīgas līdz graciozai. Izpildītajā mūzikā vērojama nebeidzama dažādība, kas nereti ir hipnotiska, bet tajā pašā laikā arī dinamiska.
Dock In Absolute pierāda, ka caur džezu iespējams pastāstīt neskaitāmus stāstus, tāpēc tam nekad nevajadzētu būt ierobežotam.

Taustiņi - Jean-Philippe Koch
Bass - David Kintziger
Bungas - Nate Wong
Sākums: 20:00 Cena: 3€

Rīgas Ritmi piedāvā
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Beady Belle | Alfredo Rodriguez Trio Beate S. Lech - vocal, Marius Reksjø - bass, David Wallumrød - keys, Bjørn Sæther - drums
Beady Belle is famous for having fantastic live performances. You could never say that two Beady Belle concerts in a row are the same. The way the music is being processed on their live shows is absolutely amazing. The music is melodic, groovy, powerful and vibrant! Each song is a mix of genres - jazz, pop, soul and R & B - simply Beady Belle!

Alfredo Rodriguez - piano, Munir Hossn - bass, Michael Oliveira - drums

"Elegant yet explosive technique and command for an array of musical idioms."-The Los Angeles Times

Discovered at the 2006 Montreux Jazz Festival by Quincy Jones, Cuban-born Alfredo Rodriguez has distinguished himself as the definition of jazz and improvisation without boundaries.
Sākums: 19:00 Cena: no 20€ līdz 50€ (E-biļetes)

Rīgas Ritmi piedāvā
Latvijas Nacionālā bibliotēka Mūkusalas iela 3, Rīga
MACATS / HASSELBERG / MOFJELL + VERNERI POHJOLA ÖVERDRIVEN "Överdriven" Verneri
Verneri Pohjola - trompete un elektronikas, Matīss Čudars - ģitāra, Eero Tikkanen - bass, Tatu Rönkkö - bungas

Savā projektā "Överdriven" Verneri atklāj mums vēl līdz šim nepieredzētu savas muzikalitātes pusi, kas izpaužas viņa kaislē pret rokmūziku. Šim sastāvam rakstītā mūzika ir roķīga un rituālistiski ritmiska. Māksliniekiem, kopā muzicējot, rodas visdažādākās melodijas, kuras tiek attīstītas kolektīvas improvizācijas laikā.

Macats/ Hasselberg/ Mofjell
Rūdolfs Macats - klavieres, Joao Hasselberg - bass, Ole Mofjell - bungas
Talantīgais pašmāju komponists Rūdolfs Macats uzstāsies kopā ar kontrabasa virtuozu Joao Hasselberg no Portugāles un kontrastaino bundzinieku Ole Mofjell no Norvēģijas.
Sākums: 18:00 Cena: no 5€ līdz 20€ (E-biļetes)

30. jūnijā
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Džezroka trio Dock in Absolute / Pasaule Lielajā dzintarā Dock In Absolute ir zvaigžņots trio no Luksemburgas, ko veido Žans Filips Kočs (Jean-Philippe Koch, klavieres), Deivids Kintzigers (David Kintziger, basģitāra) un Neits Vongs (Nate Wong, bungas). Prasmes apgūstot Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, Kodartas Mākslas universitātē Roterdamā un Zārbrikenes Mūzikas universitātē, mūziķi skaņdarbos iedveš jaunu dzīvības elpu.


2012. gadā dibinātā trio repertuārā ir grupas pianista oriģinālkompozījas, kurās mūziķi savieno dažādus progresīvā džeza novirzienus, viegli sintezējot klasisko un rokmūziku, radot paši savu, unikālu džeza skanējumu.
Sākums: 20:00 Cena: no 7€ līdz 18€ (E-biļetes)

05. jūlijā
Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Rahu the Fool Muzikālā specvienība Rahu the Fool, tagadnē aicina jūs, nākotnē, 05.07.2018., pievienoties ceļojumam pagātnē: dziedāt, priecāties, klausīties stāstus par to, cik sarežģīti ir dejot, kad biksēs skudras, par to, kā Minna apēda ermoņikas, par trīs mazām puniņām un citas patiesības par patieso
pasaules gravitācijas ietekmes spēka īsteno metafiziski proporcionāli aspekta stāvokļa rediģēto taisnību. Būs prieki, būs dziesmas, būs neprātīga dancošana - ai rillasā ai rallasā ai drit vai rūdi rallallā!
Sākums: 20:00 Cena: 3€

11. jūlijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
World music jūlijs ar Tango Sin Quinto / Vasaras Festivāls BB Grupa Tango Sin Quinto 10 gadu pastāvēšanas laikā, izpildot dažādu valstu un kultūru mūziku, šobrīd vēlas uzrunāt savus klausītājus latviešu valodā. Šo gadu laikā piedzīvotajs tiek izspēlēts oriģinālos jaunā albuma “Klusums” skaņu stāstos. Klusums ir balta gaisma, kas nāk no saules un ir visu gaismas krāsu sākums. Klusumā ir visas skaņkārtas, emocijas, stāsti un tajā var sadzirdēt vistālāko planētu – sevi un savu iekšējo pasauli.

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.

Ieeja uz pasākumu brīva, festivāla viesi varēs izvēlēties baudīt koncertu kādā no trīs restorānu terasēm:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

18. jūlijā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
World music jūlijs ar Stanislav Yudin & Asnate Rancāne / VFBB “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” ir pašmāju etno minimālistiskās mūzikas duets, kurā sadarbojušies kontrabasists Stanislav Yudin un dziedātāja Asnate Rancane. Staņislavs Judins smēlies iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate Rancāne – improvizācijā. Duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares.

Koncerta sastāvs:
Stanislav Yudin - kontrabass, tausiņinstrumenti
Asnate Rancane - vokāls, stabules
Aurēlija Rancāne - vokāls, perkusijas, kokle
Martins Milevskis - perkusijas, ģitāra

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

21. jūlijā
Mālpils muiža Pils iela 6, Mālpils
Džezs & Kokteiļi kopā ar Ievu Kerēvicu Atpūtas vakars „DŽEZS UN KOKTEIĻI” kopā ar Ievu Kerēvicu un pavadošu džeza grupu Mālpils muižas parkā.

Mālpils muižas parkā jau ceturto reizi notiks ikgadējais pasākums “Džezs un kokteiļi”. Klausītājus priecēs Ieva Kerēvica ar pavadošu džeza grupu. 'Vakara gaitā skanēs pasaules džeza mūzikas melodijas un skaistākās latviešu mūzikas pērles, mākslinieku radītajās aranžijās. To visu baudīt aicinām, malkojotgardus kokteiļus, pēc īpaši šim vakaram izveidotas Kokteiļu kartes.

Biļešu cenas:
€ 15,00 / sēdvietai
€ 20,00 / sēdvieta pie galdiņa

RESTORĀNS | Mālpils muižas restorāns pasākuma dienā darbosies no 14.00 līdz plkst.17:00. No plkst. 19:00 restorāns pieejams atpūtas vakara apmeklētājiem, piedāvājot vakara īpašo ēdienkarti un kokteiļa bāru uz terases.
Sākums: 19:00 Cena: no 15€ līdz 20€ (E-biļetes)

22. jūlijā
Lūznavas muiža Pils 8, Lūznava
Mākslas pikniks Lūznavas muižā Lūznavas muiža aicina jau uz trešo Mākslas pikniku – mākslu un garšu festivālu, kurā vienuviet aicināti pulcēties mākslas baudītāji, sajūtu gardēži un īpašo mirkļu kolekcionāri, lai ar mūzikas, mākslas, dejas, garšu un citām baudām piedzīvotu mākslas radīšanas brīdi. Par skanīgajām baudām rūpēsies “Pērkons”, Bez PVN, Rahu The Fool, “Žvūrgzdyni”, Evilena Protektor džeza kvartets, Tangoriginales, Baltic Guitar Quartet no Lietuvas, Silver Sepp no Igaunijas un citi. Muzikālo garšu programma mīsies ar citām baudām – būs skatāmas laikmetīgās dejas, cirka, leļļu izrādes lieliem un maziem, vērojama mākslas plenēra norise un iespēja pašiem radīt mākslas darbus, keramikas cepļa kurināšana un izņemšana, kino, žonglēšanas, burbuļu šovs, mākslas un ēdienu meistarklases, mirkļa restorāns un citas norises. Sākums: 13:00 Cena: 3€ (E-biļetes)