Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 23. aprīļa līdz 23. maijam

23. aprīlī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Berta Moreno "Little Steps" 2017 Global Music Awards, 2016 Sidney Zolot (par izcilību mūzikā) un 2015 BMI/Evelyn Buckstein ieguvēja, džeza saksofoniste un komponiste Berta Moreno ir kļuvusi par vienu no interesantākām savas paaudzes tenorsaksofonistēm. Berta ir apceļojusi Eiropu ar savu kvartetu vairāk nekā 3 gadu garumā, guvusi 1. vietu Zoetermeer Jazz Competition un 2. publikas balvu Leidse Jazz Competition Nīderlandē 2013. gadā.

Jauns Bertas džeza albums "Little Steps" sastāv no 8 kompozīcijām, kas vēsta par sievietes ceļojumu uz sava sapņa sasniegšanu: kļūšanu par džeza mūziķi. Šis ir garš ceļojums, kas aizved klausītāju caur vairākām valstīm un kontinentiem, izaicinājumi, kas mudina augt joprojām neiedomātajos veidos, ceļojums, kas sastāv no vairākiem cilvēkiem, bet vairāk par visu — ceļojums sevī.

Sastāvs:
Berta Moreno Jazz (US/Spain) - tenorsaksofons
Maksim Perepelica (US/Latvia) - kontrabass
Leonardas Pilkauskas (Lithuania) - saksofons
Atis Andersons (Latvia) - taustiņi
Kaspars Kurdeko (Latvia) - bungas
Sākums: 20:00 Cena: 7€

24. aprīlī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
RDKS Jazz Night: combo concert and jam session Turpinot labu tradīciju, pie mums atkal notiks NMV Rīgas Doma kora skolas džeza koncerts un jam session. Piedalās RDKS džeza programmas audzēkņu kombo.

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem ieeja bez maksas). Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Jam Session ar Bertu Moreno Berta Moreno / saksofons, Maksim Perepelica / kontrabass, Ritvars Garoza / taustiņinstrumenti, Andris Buikis / sitaminstrumenti Sākums: 20:00 Ieeja brīva

25. aprīlī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Wednesday Blues Night (concert + blues jam session) Pirmo reizi mūsu kluba vēsturē trešdienas jam session būs tematiski veltīts blūza žanram! Šoreiz šo jam session vadīs Jāņa Vanadziņa kvartets.

Pēc ilgiem gadiem blūzā, jaunajā grupā Jānis Vanadziņš izvēlējies spēlēt mūziku ar blūza saknēm, bet nesekot nevienam hrestomātiskam blūza virzienam, drīzāk sekot savām un grupas jauno mūziķu sajūtām. Tā veidojies grupas pašreizējais eklektiskais skanējums un repertuārs - vairāk klausītāju priekam, mazāk mūzikas klasificētāju sarakstiem. Repertuāra pamatu nemainīgi veido blūza sakņu skaņdarbi, jo tos var spēlēt vienmēr un katru reizi savādāk. Šādā muzicēšanā vislabākie kompanjoni ir jauni mūziķi, kuri ir bez aizspriedumiem un stereotipiem un vienmēr var ienest skanējumā kaut ko jaunu un negaidītu. Grupas ģitāristi Jānis Vanadziņš un Miķelis Vanags ir pieredzējuši "džemotāji", kas būs priecīgi saspēlēties un sadziedāties arī ar citiem azartīgiem blūza un džeza mūziķiem.
Sākums: 20:00 Cena: 5€

26. aprīlī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Kristapa Vanadziņa Trio Kristapa Vanadziņa trio mūzikā saplūduši vairāki žanri, un apvienības spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes. Trio dibināts 2008.gadā, un tā sastāvu veido džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadzinsh, basists Janis Rubiks un bundzinieks Rudolfs Dankfelds. K.Vanadziņa Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārpus tās. 2009.gadā tika ierakstīts albums „The New Trio”, kas aizceļojis arī uz Zviedrijas mūzikas veikalu plauktiem. Savukārt 2012.gadā klajā nācis arī otrais albums ar nosaukumu „Himalaj”.

Šobrīd Kristaps strādā vairākos muzikālajos projektos, sadarbojoties ar Donu, Daumantu Kalniņu, Lindu Leen, Mārtiņu Braunu, Borisu Rezņiku un maestro Raimondu Paulu. Kristaps darbojas arī kā studijas mūziķis un komponists vairākos projektos. Uzstājies un sadarbojies ar Gunāru Rozenbergu, Intaru Busuli, Raimondu Tigulu, Esbjõrn Svennson, China Moses, David Kikoski, Marius Aleksa, Lauren Field un Fred Borey.
Sākums: 20:00 Cena: 7€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Thursday Jam Session House band: Atis Andersons - piano
Jānis Jaunalksnis - drums
T.b.a. - bass
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

VEF kultūras pils Ropažu iela 2, Rīga
Džeza dueta DREED koncerts Kristians Veidners (Vācija) un Džonatans Delazers (Itālija) kopā veido unikālu radošo dueta kombināciju, ko mūziķi nodēvējuši par DREED. Dueta mūzika satur pasaulīgā džeza skanējumu; tā ir atsvaidzināta ar īpašu muzikālo komunikāciju starp abiem māksliniekiem, kā arī rūpīgi veidotu, improvizētu enerģijas pārpilnību.

Dreed, izmantojot saksofonu un sitaminstrumentus, daudzina mūzikas patiesumu: cilvēka nepilnību, kas nemanāmi saplūst ar tiekšanos pēc ikdienišķā perfekcionisma. Duets ar savu mūziku klausītājam sniedz vēstījumu, ka dzīve jāuztver vieglāk.

Viegla humora pielietojums paver vārtus uz īpašu saikni ar koncerta apmeklētāju, kas ļaus izbaudīt vakaru brīvā gaisotnē.
Sākums: 19:00 Cena: 8€ (E-biļetes)

27. aprīlī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Trimanos: Borderless Čīles saknes, Brazīļu mūzikas garšas, visam pa virsu izkaisot džeza harmonijas un notis: šoreiz piektdienā gaidīsim mūsu iemīļotos džeza un etno mūziķus uz programmu, kas sastāvēs no Latīņamerikas mūzikas un džeza. Būs saulaini!

Sastāvs:
Miguel Andres Hernandez Giraldi - perkusijas, balss
Rodrigo Manfrinatti - ģitāra, cavaquinho, balss
Artem Sarvi - taustiņi

Ieejas maksa: 10 EUR. Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 10€

Wise Music Society piedāvā
Rīgas Centrālā Stacija Stacijas Laukums 1, Rīga
Intl Jazz Day Latvia Jazz Train: Duo ArKa + Svens Vilsons Kārlis Mangulsons studējis džeza un klasisko ģitāru, kā arī džeza vokālu. Riga Jazz Stage konkursa finālists, ieguvis divas skatītāju balsojuma balvas. Mācījies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Polijas Academy of Music in Katowice pie profesora Wojciech Myrczek. Uzstājies NOSPR, Katovices Filharmonijā, Jazz Place, Čenstohovskas Filharmonijā, Latvijā. Kārlis arī komponē savu mūziku un raksta vārdus, aranžē dažādiem sastāviem, sākot no duetiem līdz bigbendam.

Artūrs Sebris pabeidzis Jelgavas Mūzikas vidusskolu, šobrīd mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā. Spēlē Jelgavas Big Band, kā arī M/A Vintāža.

Šis duo izveidojās, diviem domu biedriem satiekoties Mūzikas akadēmijā. Šajā pasākumā ar viņiem kopā muzicēs arī ģitārists Svens Vilsons. Šoreiz koncerts būs unikāls: vēl pirms Džeza dienas notikumiem klausīties duetu varēs, braucot līdzi AS Pasažieru vilciens Rīga-Jelgava-Rīga!
Sākums: 16:00 Cena: 1.9€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Kristaps Lubovs Cooltet Kristaps Lubovs - bari sax
Jānis Puķītis-alto sax
Laura Rozenberga-bone
Gatis Gorkuša-Trumpet
Jānis Rubiks-Bass
Jānis Jaunalksnis-Drums

Cooljazz manierē spēlējošs sastāvs,kas izpilda jazz standartus svaigos aranžējumos.
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

Siguldas Koncertzāle Baltais flīģelis Šveices ielā 19, Sigulda
Džeza trio Delbecq3 koncerts Siguldā Delbecq 3 ir internacionāls džeza trio, ko veido virtuozais franču pianists Benuā Delbeks, kanādiešu kontrabasists Mailss Pērkins un bundzinieks no Kongo Emils Biaijenda. Trio piedāvā stila, eksperimentu un improvizācijas talantu apveltītā un starptautiski pazīstamā mūziķa B. Delbeka krāšņās kompozīcijas. Delbecq 3 iedvesmu smeļas arī āfrikāņu ritmos, ar savu meistarīgo un saulaino mūziku liekot publikai doties iztēles ceļojumā. Sākums: 19:00 Cena: no 8€ līdz 15€ (E-biļetes)

28. aprīlī
Wise Music Society piedāvā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Jazz Day Latvia: Remi Rančys Quartet (LT/LV/RU) Remi Rančys Quartet (LT/LV/RU) piedāvā swing-jazz un oriģinālmūzikas programmu. Remigijus Rancys ir viens no aktīvākajiem jaunas paaudzes mūziķiem. Pabeidzis Rytmiske Hojskole Dānijā un Amsterdamas konservatoriju kā saksofonists un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju kā flautists un pasniedzējs, viņš spēlē arī taustiņus un perkusijas, komponē un aranžē, sadarbojas ar vairākiem mūziķiem un parādās izglītojošajos projektos bērniem.

Sastāvs:
Remigijus Rancys - saksofons, melodika, flauta
Andris Grunte - bass
Nikita Bratus - taustiņi
Janis Jaunalksnis - bungas

Ieejas maksa: 12 EUR. Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 12€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Dreed www.christianweidner.de

Christian Weidner spēlē alta saksofonu.
Jonathan Delazer spēlē bungas.
kopā viņi veido radošu kombo, ko sauc par "Dreed".

sastāvot no džeza pamatiezīmēm, dreed mūziku slīpē instrumentālās komunikācijas unikālās idejas un komponētās, improvizētās vai citādi izveidotās enerģijas. kamēr šis notiek uz skatuves, duets veido lielisku saskarsmi ar klausītāju. mūzika jūsu ausīm!

christian weidner loves and plays the alto saxophone.
jonathan delazer loves and plays the drum kit.
together they perform as the creative combo called "Dreed".

containing the soundglobe of jazz, dreeds music is freshened up with unique ideas of instrumental communication and composed, improvised or however created energies. while all this is happening, the duo develops a big touch with the listener. this is music for all your ears!
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

29. aprīlī
Wise Music Society piedāvā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Jazz Day Latvia: Mezcal Jazz Unit & Petras and Dominykas Vyšniauskas (FR/LT) Franču — lietuviešu projekts kopā ar slavenu saksofonistu Petras Vyšniauskas un viņa dēlu trompetistu Dominykas Vyšniauskas un Mezcal Jazz Unit, franču bendu no Vidusjūras reģiona, kas darbojas jau kopš 1986. gada. Šis koncerts ar jaunām kompozīcijām no Emmanuel de Gouvello iezīmē unikālās sadarbības sākumu, tradicionālām mūzikas īpatnībām tiekoties ar improvizāciju, Petras un Dominykas Vyšniauskas spēles pamatiezīmēm.
Mezcal Jazz Unit mūziku raksturo tā dalībnieku Vidusjūras temperaments, tradicionālo melodiju iezīmes, tieksme uz orientālo mākslu, rokmūzikai raksturīga enerģija un humora izjūta. Viņu mūzika svārstās no lēnās un refleksiju pilnas līdz dzīvespriecīgai un enerģiskai, ar īpašu pieeju tuvojoties klausītājam.

Sastāvs:
Petras Vyšniauskas - soprano saksofons
Dominykas Vyšniauskas - trompete & taure
Christophe Azema - alta saksofons
Jean-marie Frederic - ģitāra
Emmanuel de Gouvello - bezladu bass un kompozīcijas
Daniel Solia - bungas
Sākums: 20:00 Cena: 10€

Wise Music Society piedāvā
Ungurmuiža Pārgaujas novads, Raiskuma pagasts, Ungurmuiža, Cēsis
Jazz Day Latvia: Krista Saržanta kvintets Ungurmuižā Starptautiskās džeza dienas ietvaros - unikāla iespēja dzirdēt Krista Saržanta kvinteta skanējumu Ungurmuižā!

Jums spēlēs Latvijā labi pazīstami mūziķi:
Krists Saržants - klavieres
Rūta Dūduma - balss
Dāvis Jurka - saksofons
Stanislav Yudin - bass
Kaspars Kurdeko - bungas

Ieeja 15,00 EUR, Cēsu Drauga kartes īpašniekiem - 10,00 EUR
Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un , iepriekš rezervējot, muižā pirms koncerta.
Sākums: 18:00 Cena: no 10€ līdz 15€

Wise Music Society piedāvā
Zirgu Ielas Koncertzāle Kaļķu 11a, Rīga
Jazz Day Latvia: Atis Andersons / Nacionālo Bruņoto spēku bigbends “Tautasdziesma" Koncerta pirmajā daļā būs dzirdamas pianista un komponista Ata Andersona oriģinālkompozīcijas un kanādiešu trompetista, komponista Kenny Wheeler mūzika klavieru solo izpildījumā.

Otrajā daļā izskanēs koncertprogramma “Tautasdziesma”, kuru speciāli Nacionālo bruņoto spēku bigbendam veidojis viens no vadošajiem lietuviešu džeza mūzikas aranžētājiem Rimantas Giedraitis. “Auga, auga rūžeņa”, “Seši mazi bundzinieki”, “Saulīt vēlu vakarā(i)”, “Caur sidraba birzi gāju”, “Pūt vējiņi” un citas labi pazīstamas latviešu tautas dziesmas kļuva par pamatu koncertprogrammai.

Pasākumu vadīs dziedātājs, koncertu vadītājs un radio balss Raitis Zapackis.
Sākums: 18:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

30. aprīlī
Wise Music Society piedāvā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Jazz Day Latvia: 3 noderīgas lekcijas mūziķiem un interesentiem 14:00 Aleksandra Line: Kā sagatavot mūziķa promo materiālus, lai tiktu pamanītam
— Mūziķa vai grupas promo materiālu veidošanas padomi
— Vēstuļu sastādīšanas un komunikācijas ētika
— Kas vēl ir jāņem vērā, pirms piesakies spēlēt

15:00 Aiga Leitholde: Un kas man tagad jādara — mūzikas albuma production posmi
— Pre-production, production un post-production
— Promo kampaņas nozīme
— Juridiskie jautājumi

16:00 Evilena Protektor: Vokālā improvizācija džezā — aizmirsa vārdus, vai tomēr kaut kas tur ir?
Šajā lekcijā runāsim par:
— Ieskatu sketa dziedāšanas pirmsākumos un attīstībā
— Sketa dziedāšanas definīciju
— Sketa pamatprincipiem — zilbēm un paveidiem
Lekcija paredzēta gan mūziķiem, gan klausītājiem, gan arī ikvienam interesentam, arī bez muzikālās pieredzes.
Sākums: 14:00 Ieeja brīva

Wise Music Society piedāvā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Jazz Day Latvia: Krists Saržants Quintet ft. Rob Duguay (USA) + jam session Krista Saržanta kvintets radies 2017. gadā. Sākotnēji, lai ierakstītu promocijas disku, kas sastāvēja no četrām Krista oriģinālkompozīcijām un vienas latviešu tautas dziesmas aranžijas. Disks tika neoficiāli pašizdots vien 30 kopijās Jazzahead! gadatirgum. Vēl divās ierakstu sesijās kvintets turpināja darbu pie kompozīcijām, izveidojot debijas albumu, kura publicēšana paredzēta 2018. gadā. Šobrīd Krista Saržanta kvintets uzstājas dažādās Latvijas koncertvietās, izpildot Saržanta oriģinālmūziku, kā arī džeza standartu un latviešu tautas dziesmu aranžijas. Pēc koncerta — International Jazz Day Latvia oficiālais jam session, visi mūziķi aicināti pievienoties!

Sastāvs:
Krists Saržants - taustiņi
Evilena Protektor - vokāls
Dāvis Jurka - saksofons
Rob Duguay - kontrabass
Kaspars Kurdeko - bungas
Sākums: 20:00 Cena: 10€

Vinotēka Fiesta Ģertrūdes iela 19/21, Riga
Jazz Day Latvia: FunCOOLio (funk/fusion) feat. Fred Hormain (saxophone,France) 2011. gadā UNESCO oficiāli atzina 30. aprīli par starptautisku džeza dienu ar mērķi uzsvert džeza žanru un tā diplomātisku lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Šobrīd Latvijas mūzikas vide paver plašas iespējas kvalitatīva produkta izveidošanai un virzīšanai pasaules tirgū. Te pastāv un darbojas daudz augsta līmeņa džeza žanra profesionāļi un entuziasti, ir izveidojusies spēcīga un profesionāla džeza kopiena, kas vieno gan mūziķus, gan klausītājus. Starptautiskā Džeza diena tiek rīkota ar mērķi parādīt džeza žanra daudzveidību un daudzkrāsainumu valstī, kā arī sniegtu mūziķiem iespēju izvirzīties starptautiskajā arēnā. Pateicoties organizatoriem, Latvija ir jau oficiāli atzīta par UNESCO International Jazz Day pasaules kustības dalībnieci. Šim pasākumam FunCOOLio sagatavoja programmu ar īpašu viesu - saksofonists Fred Hormain (Francija).
Georģijs Panfilovs - ģitāra
Vladimirs Tuzovs - Hammonda ērģeles
Jurijs Osipovičs - bungas
Deniss Gradalevs - bass
Fred Hormain - sax
Sākums: 21:00 Ieeja par ziedojumiem

01. maijā
Wise Music Society piedāvā
Teātra bārs Lācplēša iela 26, Riga
Klausies.Слушай.Listen "17" debut CD presentation Klausies Слушай Listen ir dzeja latviešu, krievu un angļu valodā un improvizētais džezs. Projekta nosaukums ir vienkāršs aicinājums ieklausīties: dzejā, mūzikā, maģijā, kas rodas improvizācijas daudzdimensiju koncertu laikā.

Beidzot divu gadu skatuves darbībai sagaidīts arī taustāms rezultāts: 1. maija vakarā Starptautiskās Džeza dienas Latvijā ietvaros Teātra Bārs tiek prezentēts debijas albums "17" ar tajā iekļautām 15 kompozīcijām par reāliem un iztēles ceļojumiem, pasaules izzināšanu, mīlestību un, protams, mūziku.

koncerta sastāvs:
Aleksandra Line - dzeja, spoken word
Dominykas Vyšniauskas (LT) - pūšaminstrumenti
Toms Mikals - taustiņinstrumenti
Artis Orubs - sitaminstrumenti
Sākums: 20:00 Ieeja brīva