Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 23. maija līdz 23. jūnijam

23. maijā
Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Džezs tuvplānā // Konstantīns Jemeljanovs - trompete 23. maijā projekta "Džezs tuvplānā" koncertvakaru sēriju turpinām ar muzikāliem stāstiem un skaņām kopā ar ASV rezidējošo pašmāju trompetistu Konstantīnu Jemeljanovu.

Pēc studiju beigšanas Rīgas Doma Kora skolā, Ventspils Mūzikas skolā un prestižajā "Berklee College of Music" Bostonā Konstantīns pārcēlās dzīvot uz Losandželosu, kur turpināja džeza studijas "University of Southern California". Savās profesionālajās gaitās ir uzstājies ar pasaules klases sastāviem - Clare Fisher Big Band, Los Angeles Mambo All Stars, David Andel, Bill Holman un citiem Losandželosas big bendiem.

Šobrīd Konstantīns dzīvo Sanfrancisko un komponē mūziku savam albumam.

Koncertvakarā Kaņepes Kultūras centrā kopā ar domu biedriem - Ati Andersonu (klavieres), Edvīnu Ozolu (kontrabass) un Jāni Jaunalksni (bungas) - Konstantīns dalīsies personīgajos muzikālajos stāstos par trompeti džezā.

konstantinsjemeljanovs.com
Sākums: 20:30 Cena: 3€

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Nikita Bratus' Jam Session Maskavā dzimušais pianists ar absolūto dzirdi, vairāku gadu pieredzi estrādes un džeza kolektīvos Krievijā un ārpus tās un mīlestību pret džeza tradīciju un smooth jazz, Nikita Bratus vadīs jam session vakaru pie mums, spēlējot ar labākajiem Latvijas džezmeņiem. Pievienojies, lai improvizētu un klausītos!

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem - 3 EUR). Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

Autentika Bruņinieku iela 2, Rīga
Alise Kante & Āris Ozols Ziedošs gaiss saule novelk jaku, un sulīgais zaļais atver acis Šoreiz Alise Kante music /lakstīgalas balss/ un Āris Ozols / ģitāras virtuozs/ - Tev uzburs īsti vasarīgu noskaņu, pacels Tevi vēl dažus centimetrus augstāk virs zemes ar to, kas mūziķiem izdodas vislabāk - vieglu un skanīgu džeza mūziku, sambas, bossas, svinga un grūvīgam ritmam skanot. Neliela dzīvesprieka, iedvesmas un oriģinalitātes deva kā pelnīts desertiņš, darba dienu noslēdzot. Varēsi ļauties kam jaunam un nezināmam, un piesist papēdīti līdzi jau iemīļotām melodijām..

P.S. Jā, mums ir liela auto stāvvieta. Jā, esam suņiem draudzīgi. Jā, mēs Tevi gaidīsim!
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Hamlets, teātris-klubs Jāņa sēta 5, 2.stāvs, Vecrīga, Riga
JAZZ ROOM: Opening Jam Session Jau trešo gadu džeza un saksofonu mūzikas klausītājus aicina Deniss Pashkevich veidotais saksofonu festivāls “JAZZ ROOM”. Tas norisināsies no 23. līdz 26. maijam ar vairākiem interesantiem koncertiem. 23. maijā visi ir aicināti uz kopīgu festivāla atklāšanas džeza “džema” sesiju klubā "Hamlets". Sesijas vadītājs būs pats Deniss Paškevičs ar savu kvartetu ritma grupā, taču sesijā piedalīsies arī daļa no vadošajiem Latvijas saksofonistiem un festivāla koncertu dalībnieki. Aicināts piedalīties un radīt mūziku kopā ir ikviens “džemot” gribētājs!

Džems būs ne tikai enerģisks ievads festivālam, bet arī senas tradīcijas atjaunošana - klubs “Hamlets” ilgu gadu gaitā ir bijusi viena no nozīmīgākajām vietām džeza kultūras attīstībai Latvijā, iezīmējot nozīmīgu posmu džeza mūzikas vēsturē. Tiekamies “Hamletā” un atdzīvinām tradīciju atkal no jauna!

Sesijas dalībniekiem ieeja bez maksas.
Sākums: 19:30 Cena: 15€ (E-biļetes)

24. maijā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Krists Saržants Jazz Quintet ft. Konstantins Jemeljanovs (LV/US) KSJQ koncertā izpildīs gan Krista Saržanta oriģinālkompozīcijas un aranžijas jaunā skanējumā, gan arī zināmas un ne tik zināmas džeza kompozīcijas kopā ar latviešu trompetistu no Amerikas, Konstantīnu Jemeļjanovu.

Sastāvs:
Krists Saržants / klavieres
Konstantīns Jemeļjanovs / trompete
Evilena Protektore / balss
Toms Poišs / kontrabass
Rūdolfs Dankfelds / bungas
Sākums: 20:00 Cena: 8€

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Rubiks / Andersons/ Jaunalksnis; Jam Session Iknedēļas džeza Jam Session klubā Trompete.
House band: Jānis Rubiks - bass
Atis Andersons - piano
Jānis Jaunalksnis - drums
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Svendsen/Mofjell/Macats Scandinavian connections - SVENDSEN/MOFJELL/MACATS

Stils - Avant-garde
Christian Meaas Svendsen - kontrabass (Norvēģija)
Ole Mofjell - bungas (Norvēģija)
Rūdolfs Macats - klavieres/sintezatori (Latvija)

Tas ir Norvēģijas un Latvijas trakulīgs avant-garde mūzikas trio. Grupu raksturo spontāni, jauni skaņu kombinācijas meklējumi, garīgs mūzikas piepildījums un virzība pāri jebkādiem žanriskiem rāmjiem.

Christian Meaas Svedsen ir Norvēģu kontrabasists, kam pieder arī eksperimentālās mūzikas izdevniecība Nakama Records. Aktīvi sadarbojas arī ar Paal Nilssen-Love, Momentum, Duplex u.c.

Ole Mofjell ir Norvēģu avant-garde, free jazz bundzinieks, kas aktīvi darbojas jaunu mūzikas virzienu meklēšanā. Sadarbojas ar Thurston Moore, Natalie Sandtorv, Nypan u.c.

Rūdolfs Macats ir viens no novatoriskākajiem latviešu pianistiem.
Sākums: 20:30 Cena: 3€

Hamlets, teātris-klubs Jāņa sēta 5, 2.stāvs, Vecrīga, Riga
JAZZ ROOM: JD Walter, Andrei Kondakov & Deniss Pashkevich Denisa Paškeviča saksofona festivāls “JAZZ ROOM” aicina visus uz koncertu, kur satiksies trīs džeza grandi - krievu komponists un pianists Andrei Kondakov, amerikāņu džeza dziedātājs Jd Walter un latviešu komponists, saksofonists un pats “JAZZ ROOM” dibinātājs Deniss Pashkevich Music. Kopā ar šiem mūziķiem 24. maija vakars klubā “Hamlets ”būs tiešām pilns ar īstu, nesamākslotu džezu.
Sākums: 19:30 Cena: 20€ (E-biļetes)

One One Šarlotes iela 18a, Rīga
Ezeri • Evija Vēbere • Spāre EVIJA VĒBERE
"Evija eksperimentē ar dažādām elektroniskām un akustiskām skaņām, radot te sapņainas, te trauksmainas kompozīcijas. Taču visunikālākais viņas instruments un dārgakmens ir balss, kāda sastopama ārkārtīgi reti, - Evija izklausās pēc mazas un biklas, bet pasauli izzināt gatavas, un šī īpatnība var gan sajūsmināt, gan kaitināt."

EZERI
Viņu mūzika ir enerģiska un meklējoša, tā pieiet popmūzikas filosofijai no neparasta leņķa, izveidojot savstarpēji atšķirīgas dziesmu formas un eklektisku skanējumu. Iedvesmoti no visplašākā klāsta žanriem, sākot no eksperimentālas elektronikas līdz folkmūzikai, EZERI ir apņēmušies nenogurstoši meklēt jaunus muzikālus risinājumus un veidus.

SPĀRE
Spēlē un latviski dzied psihedēlisku roku. Grupas skanējumā var saklausīt ietekmes no laikmetīgās džeza mūzikas, fanka atsperīguma un avangarda inovatīvisma.
Sākums: 20:00 Cena: 5€

25. maijā
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
KRISTS SARŽANTS JAZZ QUINTET ft. KONSTANTĪNS JEMEĻJANOVS Krists Saržants ir latviešu komponists/pianists. Absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Līdz šim sadarbojies ar vairākiem ievērojamiem mūziķiem, aktīvi piedalījies festivālos un meistarklasēs. Krists savā mūzikā izmanto modernās klasiskās mūzikas tehnikas, polifonas melodijas, filmu mūzikas iedvesmotas harmonijas un džeza improvizācijas.

Dzimis Rīgā, Latvijā, Konstantīns Jemeļjanovs ir agri aizsācis mūzikas gaitas, vinnējot vairākos konkursos un saņemot balvas, tūrējot Eiropā un ātri vien kļūstot par savas valsts labāko trompetistu, no Rīgas Doma kora skolas un Ventspils mūzikas skolas aizceļojot līdz Berklijas koledžai un Dienvidkalifornijas universitātei Losamdželosā.

Sastāvs:
Krists Saržants - klavieres
Konstantīns Jemeļjanovs - trompete
Dāvis Jurka - saksofons
Staņislavs Judins - kontrabass
Sigvards Dižais - bungas
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

Hamlets, teātris-klubs Jāņa sēta 5, 2.stāvs, Vecrīga, Riga
JAZZ ROOM: Tenor Legacy / Celebrating 100 Tenor Legacy: Celebrating 100 ir koncerts Deniss Pashkevich Music (Deniss Pashkevich) saksofonu festivāla “JAZZ ROOM” ietvaros, kas 25. maijā klubā “Hamlets” pulcēs četrus fantastiskus tenora saksofonistus, visus no tām valstīm, kas šogad vai pagājušajā gadā svin savus 100 neatkarības gadus - Latvija, Lietuva, Igaunija un Somija. Koncerts veltīts tieši šo simtgažu atzīmēšanai, vienojot šos džeza mūziķus gan vēsturē, gan uz skatuves. Sākums: 19:30 Cena: 20€ (E-biļetes)

Kafejnīca Dainas Tīnūžu šoseja 3c, Ikšķile
Rihards Lībietis Trio Rihards Lībietis ir jaunās paaudzes mūziķis, ģitārists, kurš regulāri uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks, bet spēlē arī grupās Pacific K, The Originals un sadarbojas ar citiem mūziķiem. Izdevis 4 albumus - RL Orchestra Live in Concert (2017), Gadalaiki.Pavasaris.Ģitāra. (2017), Latvijas mūzikas gadabalvai nominēto Scream, Breathe, Cry (2015) un RL Elektronix (2015), kā arī piedalījies izrādēs Bannija Manro Nāve (2017), un Izraidītie (2013) Dailes Teātrī (kopā ar grupu Ryga), Noķer Mani (2015) Ģertrūdes ielas teātrī, u.c.
Galdiņa rezervācija 10,- Eiro . Cenā iekļauts: ieejas maksa par koncertu, vieta pie galdiņa līdz 4 personām, aperitīvs – svaigi cepta maize un pašu gatavots zaļumu sviests kā arī atvēsinošs bezalkoholisks dzēriens vai citronūdens.

Rezervēt galdiņu iespējams arī lielākām kompānijām. Lai uzzinātu sīkāku informāciju un rezervētu galdiņu zvaniet pa tālr. 26091872.
Sākums: 20:00 Cena: 10€

Robert’s Books Dzirnavu iela 51, Rīga
Kristaps Vanadziņš & Daumants Kalniņš Bookstore Concert Kristaps Vanadziņš un Daumants Kalniņš kopā strādājuši pie neskaitāmiem projektiem, un šī ir tā reize, kad abi mākslinieki vēlas izkāpt ārā no ierastās telpas un neformālā gaisotnē uzspēlēt veco labo amerikāņu mūziku, improvizējot, un ieskicējot šādu akustisku kamer-formātu,tikai balss un klavieres.

"Par duetu intīmāka ir tikai solo muzicēšana, bet man vienmēr ir patikusi saruna ar kādu. Un šoreiz tas ir fantastiskais Daumants Kalniņš. Un šī mūzika, ko esam izvelējušies ir brīnišķīga.Melodijas, kas liek raudāt un smiet, kas liek ceļot un dungot līdz." Kristaps Vanadziņš.

ENG
Kristaps Vanadzins and Daumants Kalnins have been collaborating in a myriad of projects, and this is the time when both artists want to step outside of their usual space and play the old good American music in an informal atmosphere by improvizing and specifying such acoustic chamber-format only for voice and piano.
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

26. maijā
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Le Petit Paris Diāna Pīrāgs - vokāls
Lauris Amantovs - trombons
Marko Ojala - akordeons
Andris Grunte - kontrabass
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
The Baron Hard Bop Session Jauns un svaigs džeza projekts no Lietuvas par godu Amerikas džeza tradīcijām iepazīstina klausītājus ar hard bop žanru, kas ir izveidojies 1950.jos gados kā bībopa žanra turpinājums, kļūstot par pamatu fankam un soulam. Projektu dibinājis lietuviešu trompetists Augustas Baronas, kurš ir apguvis džeza tradīciju Nīderlandē, kur šī mūzika iesakņojusies jau kopš 2. Pasaules kara.

Sastāvs:
Dominykas Vyšniauskas - trompete
Rokas Jaunius - tenorsaksofons
Vytautas Straižys - taustiņi
Eugenijus Kanevicius - kontrabass
Augustas Baronas - bungas

Ieejas maksa: 12 EUR. Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 21:00 Cena: 12€

Hamlets, teātris-klubs Jāņa sēta 5, 2.stāvs, Vecrīga, Riga
JAZZ ROOM: Sebastian Studnitzky /DE/ & Deniss Pashkevich Quartet 26. maijā, pēdējā Denisa Paškeviča saksofona festivāla “JAZZ ROOM” dienā, klubā "Hamlets" mēs tiksimies ar vācu trompetistu un pianistu Sebastian Studnitzky . Pirmā koncerta daļa sastāvēs no viņa solo performances, ko viņš Rīgai atskaņos pirmoreiz. Otrajā daļā Sebastian pievienosies mūsu pašu Deniss Pashkevich ar savu kvartetu, veidojot ļoti īpašu sadarbību.

Sebastian Studnizky vienmēr ir bijis ceļotājs starp džeza, klasiskās mūzikas un elektronikas dzīlēm. Ar savu atšķirīgo skaņu, Studnizky stāv patīkami tālu no jau tipiskā klasiskās un džeza mūzikas apvienošanas veida. Viņš ir pārāk stilīgs popam, pārāk emocionāls džezam, pārāk bagātīgs elektroniskajai mūzikai, un ar ļoti ritmisku grūvu, kas nestāv blakus avangardam. Sebastian ir izveidojis kaut ko atsvaidzinoši nedzirdētu, ko publika varēs baudīt pirmajā koncerta daļā.
Sākums: 19:30 Cena: 20€ (E-biļetes)

27. maijā
Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Kārļa Auziņa Kvartets Kārļa Auziņa kvartets izveidojies Kopenhāgenā, apvienojot četrus tur dzīvojošus mūziķus no Latvijas, Polijas, Zviedrijas un Norvēģijas. Sastāvs savieno četru dažādu kultūru mūziķus, kurus vieno muzikālā brīvība, savstarpējā uzticēšanās un dvēseliskums.

Kvartets izpilda Kārļa oriģinālkompozīcijas, kuru ietekmes meklējamas Eiropas un Amerikas džeza tradīcijās, latviešu un citu zemju folkmūzikā un 20., 21. gadsimta klasiskajā mūzikā. Grupas muzikālo identitāti veido skaņu gleznas un kompozīcijas, kas kalpo kā sākumpunkts improvizētam ceļojumam, akcentējot saspēles un savstarpējās mijiedarbības mākslu. Šie elementi veido bagātīgu muzikālo pieredzi, kur abstrakcija satiekas ar melodijām, meditatīvs miers un vienkāršība darbojas kopā ar enerģētiskām pasāžām un virtuozitāti.

Kārļa Auziņa kvarteta albums “Images in Regard of The Central Reference System” ieguvis kritiķu atzinību daudzviet Eiropā, kā arī 2017. gadā tika nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” 2 nominācijās.
Sākums: 19:00 Cena: no 7€ līdz 12€ (E-biļetes)

28. maijā
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Back to School: RDKS Jazz Night Turpinot labu tradīciju, pie mums atkal notiks NMV Rīgas Doma kora skolas džeza vakars. Uzstāsies džeza nodaļas ansambļi ar savu semestra eksāmena programmu. Programmā džeza mūzikas standarti un oriģinālkompozīcijas ansambļa dalībnieku aranžējumos.

Ieejas maksa: EUR 5, studentiem ieeja bez maksas. Biļetes pieejamas klubā sākot ar šodienu, tās var iegādāties arī pirms koncerta pie ieejas. Lai rezervētu vietu pie galdiņa, zvanīt +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

31. maijā
Mūzikas nams Daile Krišjāņa Barona iela 31, Riga
Akustisko Ģitāru Trio AG 3 o /A Hermanis, K Zemītis, M Auziņš/ Koncertprogramma, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš.
Iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji - 2011. gadā mūziķi tika apvienojušies apvienībā - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Tādējādi aizsākās profesionālo un izcilo ģitāristu - Aivara Hermaņa, Kaspara Zemīša un Mārča Auziņa radošā sadarbība.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)