Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2018. gada 19. augusta līdz 19. septembrim

18. augustā
Ērmaņu muiža Pededzes līdzenumā starp Liteni un Alūksni (ceļš: Vecanna – Brenci), Alūksne
Artas Jēkabsones kvinteta koncerts "Light" Mūzikas albums “Light” (latv. tulk. “Gaisma”) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni – pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks. Tās stāsta par gaismu kā izteiksmes līdzekli mūzikā, dabā, kas Artai ir ļoti tuva un arī “gaisma” kā metafora –cilvēks un tā enerģija, kuru sniedz pasaulei, sapņiem, par ilgām pēc mājām. Mūzikas galvenais mērķis – katram savas gaismas atrašana šajā muzikālajā ceļojumā un spēja ar to dalīties; izbaudīt mirkli ar sevi, klausoties vieglumā un stāstā, ko caur mūziku stāsta mūziķi. Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Krists Saržants jazz quartet Krista Saržanta Džeza Kvartets izpildīs zināmas un ne tik zināmas Charles Mingus, John Coltrane, Wayne Shorter un citu leģendāru džeza mūziķu komponētas un izpildītas kompozīcijas no albumiem “Ah Um”, “Coltrane”, “Speak No Evil" u.c.

Sastāvs:
Krists Saržants - klavieres
Artūrs Sebris - saksofons
Pauls Pokratnieks - bungas
Stanislav Yudin - kontrabass

Krists Saržants Jazz Quartet will perform known and less known jazz compositions by Charles Mingus, John Coltrane, Wayne Shorter and other jazz legends from albums such as “Ah Um”, “Coltrane”, “Speak No Evil” etc.

Line-up:
Krists Saržants - piano
Artūrs Sebris - saxophone
Pauls Pokratnieks - drums
Staņislavs Judins - double bass
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Gaujienas pilsdrupas Gaujiena, Gaujiena
Džeza mūzikas koncerts "Citāds lidojums" Uzstājas Santas Šilleres trio:

Santa Šillere (vokāls)
Rihards Goba (ģitāra)
Uģis Immers (kontrabass)
Sākums: 19:00 Cena: 3€

Ventspils Rātslaukums Rātslaukums , Ventspils
Ventspils groove 2018 Meistarklašu audzēkņu koncerts. Uzstāsies meistarklašu dalībnieki – lielākoties Latvijas mūzikas vidusskolu ritma mūzikas nodaļu studenti, apvienotais Ventspils Junior bigbends

19:00 – Galā koncerts. Uzstājas festivāla “Very Big Bigband” – apvienotais, paplašinātais bigbends, kurā piedalīsies visi meistarklašu pasniedzēji.
Sākums: 15:00 Ieeja brīva

Romas dārzs Zivju iela 3, Liepāja
Festivāls VIA BALTICA/ Baltic Jazz Trio Baltic Jazz Trio ir triju Baltijas valstu džeza milžu apvienība – tajā muzicē Igaunijas kontrabasists Toivo Unts, Lietuvas pianists Daiņus Paulausks un Latvijas sitaminstrumentālists Māris Briežkalns.

Iespējams, ka šis ir ne tikai viens no ļoti retajiem, bet arī smalkākais Baltijas valstu simtgadei par godu radītais visu trīs šā reģiona valstu mākslinieku kopdarbs. Daiņus Pulausks, Māris Briežkalns un Toivo Unts ir lieliski džeza bruņinieki ar pamatīgu pieredzi, kuri ir pilnībā tiesīgi pārstāvēt attiecīgi Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza skatuvi, kā tas arī noticis "Baltic Jazz Trio" nu jau otrajā albumā "Centenary", kas būs klausāms festivāla atklāšanas koncertā.
Sākums: 20:00 Cena: no 15€ līdz 25€ (E-biļetes)

19. augustā
Koncertzāle “Valmiera” Leona Paegles 10, Valmiera
Artas Jēkabsones kvinteta koncerts "Light" Samtainās balss īpašniece uzrunā klausītājus ar patiesām, piedzīvojumu un laimes emocijām mūzikā. Arta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Mūzikas albums “Light” (latv. tulk. “Gaisma”) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni - pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks. Tās stāsta par gaismu kā izteiksmes līdzekli mūzikā, dabā, kas Artai ir ļoti tuva un arī “gaisma” kā metafora – cilvēks un tā enerģija, kuru sniedz pasaulei, sapņiem, par ilgām pēc mājām. Sākums: 16:00 Ieeja brīva

22. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Jazz augusts ar Kārļa Mangulsona bendu / Vasaras Festivāls BB Kārlis Mangulsons studējis džeza un klasisko ģitāru, kā arī džeza vokālu. Riga Jazz Stage konkursa finālists, ieguvis divas skatītāju balsojuma balvas. Mācījies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Polijas Academy of Music in Katowice pie profesora Wojciech Myrczek. Uzstājies NOSPR, Katovices Filharmonijā, Jazz Place, Čenstohovskas Filharmonijā, Latvijā ar dažādiem sastāviem un bigbendiem. Kārlis arī komponē savu mūziku un raksta vārdus, aranžē dažādiem sastāviem, sākot no duetiem līdz bigbendam.

Festivāla koncerta ietvaros sastāvā ar Artūrs Sebris (saksofons), Aleksandrs Ozols (basģitāra), Krists Saržants (taustiņinstrumenti) un Harijs Gūtmanis (bungas) tiks izpildīti džeza standarti un pasaules hīti džeza aranžijās: Frenka Sinatras, The Beatles un citu ievērojamu mūziķu skaņdabri.

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Trompete Taproom Peldu iela 24, Rīga
Artas Jēkabsones kvinteta koncerts "Light" Samtainās balss īpašniece uzrunā klausītājus ar patiesām, piedzīvojumu un laimes emocijām mūzikā. Arta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Mūzikas albums “Light” (latv. tulk. “Gaisma”) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni - pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks. Tās stāsta par gaismu kā izteiksmes līdzekli mūzikā, dabā, kas Artai ir ļoti tuva un arī “gaisma” kā metafora –cilvēks un tā enerģija, kuru sniedz pasaulei, sapņiem, par ilgām pēc mājām. Sākums: 20:00 Ieeja brīva

23. augustā
Zoltners Kroņauce, Tērvete
Jolantas Gulbes-Paškevičas koncerts “Rua Do Capelao” Jolanta Gulbe-Paškeviča uzstāsies restorāna Zoltners pasākumu zālē ar fadu- portugāļu tradicionālās mūzikas programmu “Rua Do Capelao”.

“Fadu – tā ir mana meditācija. Mans dvēseles ceļojums cilvēku likteņos caur mūziku. Šajā programmā ir apkopotas gan dažādas vēsturiskas, gan mūsdienu fadu un citas portugāļu dziesmas ar dažādu tematisko noskaņu. No jautriem ar pašironiju caurstrāvotiem sadzīviskiem līdz dvēseles sāpju un dzīves atziņu stāstiem,» par savu programmu un pievēršanos fadu stāsta Jolanta.

Ģitāru pavadījumu atskaņos Ivars Hermanis un Āris Ozols.
Sākums: 19:00 Cena: 15€ (E-biļetes)

25. augustā
Carnikava Carnikava, Carnikava
Carnikavas XVII Nēģu svētki Svētku programmā tradicionālā amatnieku gadatirgus andele, nēģu zupas vārīšana, ceptu nēģu, nēģu sushi ātrēšanas sacensības un kulinārijas šovs, Nēģu karaļa sagaidīšana Gaujmalā un svētku gājiens, visas dienas garumā – radošās darbnīcas, izklaides un atrakcijas visai ģimenei.

Svētkus arī šogad svinēsim divās dažādu sajūtu ostās – “Svētku ostā” Carnikavas muižas parkā un “Miera ostā” Gaujmalā, Atpūtas ielas galā.

Muzikālajā programmā apmeklētājus priecēs vokālā grupa “Latvian Voices”, grupa “Tautumeitas”, grupa "Dagamba", Evilēnas Protektores trio, Nepieradinātā folka orķestris, vijolnieks Raimonds Ozols ar leģendāro grupu “Zodiac”, atraktīvie rokenrola karaļi “Big Al & the Jokers”, kā arī koncertšovs visai ģimenei “Izklausies dzirdēts Mežā” un citi mākslinieki. Zaļumballe estrādē kopā ar grupu “CoCo Orchestra” un DJ Kozy.
Sākums: 09:00 Ieeja brīva

29. augustā
Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
Jazz augusts ar Jāņa Jaunalkšņa kvartetu / Vasaras Festivāls BB Janis Jaunalksnis kvartets atskaņos pazīstamu amerikāņu džeza mūziķu skaņdarbus- Thelonious Monk, John Coltrane, Sonny Rollins u.c. Koncertā izskanēs arī Jāņa oriģinālmūzika hard-bop stilā. Sastāvu raksturo ugunīgi ritmi, improvizācija, kur katrs mirklis tiek radīts uz vietas, mūziķiem uzmanīgi klausoties vienam otru un muzikāli reaģējot.

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Talis Gzibovskis vadībā.

Ieeja uz pasākumu brīva, festivāla viesi varēs izvēlēties baudīt koncertu kādā no trīs restorānu terasēm:
Vina bars Garage (+371 26628833)
Andalūzijas Suns (+371 67288418)
Restaurant Bergs (+371 67770957)
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

Liepājas kanāls Jaunā ostmala, Liepāja
Liepaja LAKE MUSIC Vēlies izbaudīt vasaru un romantiku Liepājā?

Izbrauciens ar katamarāniem, romantiskas mūzikas koncerts un tikai pozitīvas emocijas.

Par iedvesmojošu mūziku gādās:

Vakara īpašie viesi:
EVILENA PROTEKTORE/vokāls/Latvija
&
ERANS HAR EVENS/ģitāra/Nīderlande/Izraēla


Mūziķi:
JĀNIS IVUŠKĀNS/trompete
KRISTENS KUPČS/ģitāra
MĀRTIŅŠ ZĀLĪTE/bass
ANDRIS ŽABRIS/sitaminstrumenti

Cena 10 EUR no personas. Bērniem līdz 6 gadiem - bezmaksas, no 6 līdz 13 gadiem - 5 EUR.

Cenā ietilpst katamarāna/plosta/laivas īre un romantiskas mūzikas koncerts.

Zvani/raksti un iepriekš rezervē savu vietu vakara idillei Liepājas ezerā.

Tel.: 26470868
Epasts: liepajalakemusic@gmail.com
Sākums: 21:00 Cena: no 5€ līdz 10€