Pievieno pasākumu

Ievadi savu e-pastu, lai reizi nedēļā saņemtu džeza notikumu afišu visā Latvijā, kā arī vairākas reizes gadā lasītu džeza žurnālu.

Lasīt žurnālu

Apvienība Wise Music Society sāk veidot elektronisko žurnālu par Latvijas (un ne tikai) džeza dzīvi. Lasi jaunu numuru te!

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2017. gada 17. oktobra līdz 17. novembrim

17. oktobrī
Latvijas Nacionālā bibliotēka Mūkusalas iela 3, Rīga
Latvijas Radio bigbends. Latviešu džeza svīta II Latvijas Radio bigbends projektā “Latviešu džeza svīta vol. II” iesaista jaunos, talantīgos un daudzsološos latviešu mūziķus un komponistus – pianistu Rūdolfu Macatu, ģitāristu Matīsu Čudaru un pianistu Kristu Auznieku. Projektā “Latviešu džeza svīta vol. II”, turpinot tradīciju, iekļauti jaundarbi, kurus vieno gan trijdaļu forma, gan svaigs, mūsdienīgs redzējums uz džeza skanējumu. Autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide, rakstnieki un to raisošās izjūtas, vedinot arī uz dziļākiem un ārpasaulīgākiem jautājumiem, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram „Saules bērni”, „Vērmaņdārzs” un „Darbs”. Atsķirībā no „Latviešu dēza svīta vol. I”, kas pievēršas klasiskajām džeza mūzikas vērtībām, jaunie komponisti ir pieskārušies arī laikmetīgajai mūzikai.
Koncerts norisinās Jaunās mūzikas festivāla "ARĒNA" ietvaros.

Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Koncertzāle «Lielais Dzintars» Radio iela 8, Liepāja
Jam Session ar Tomu Lipski Toms Lipskis muzicējis kopā ar tādiem džeza mūziķiem kā Dominiqe Eade, Alan Haris, Beppe Di Benedetto, Eran Har Even, Gianni Gagliardi, Dayramir Gonzales un Gerhard Ornig. Koncertējis Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Anglijā, Somijā, Vācijā, Itālijā, Krievijā, Ķīnā, tostarp tādos festivālos kā Rīgas Ritmi, Saulkrasti Jazz, Muhu Future Music Festival, Turku Jazz. 2016. gada nogalē izdevis debijas albumu Holographic Projections. Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Kathmandu Fusion Band "Kathmandu Fusion Band" ("KFB") - starptautisks starpkulturāls projekts, ko izveidojis sitārists Anatoly Popov, lieliskā Ravi Shankar māceklis. Vairāki latviešu, indiešu, nepālas, ēģiptiešu, irāņu meistari ir piedalījušies projektā. Šī būs indiešu ragu iedvesmots muzikālās improvizācijas vakars.

Line-up:
Anatoly Popov – sitāra
Deniss Pashkevich – saksofons
Julija Zakirova - vokāls
Artis Orubs – bungas
Balraj Singh (India) – tabla
Avikk Parkour (India) - vokāls

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

18. oktobrī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Toms Rudzinskis' Jazz Wednesday Viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem - saksofonists Toms Rudzinskis sniedz džeza koncertu + jam session sēriju. Katra mēneša 1. un 3. trešdienā Pashkevich Jazz Club notiek augstvērtīgu mūziķu koncerti un jam session Toma vadībā.

Sastāvs:
Andris Buikis - bungas / kompozīcijas
Toms Rudzinskis - saksofons
Toms Mikals - klavieres
Reinis Ozolins - bass

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem — brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€

19. oktobrī
Mākslas telpa Kungu iela 3, Rīga
Melvin/Pashkevich Quartet Rīgas mākslas telpā uzstāsies amerikāņu džeza mūziķis, leģendārā basģitārista Jaco Pastorius bundzinieks Braiens Melvins (Brian Melvin). Viņš jau vairākkārt sadarbojies arī ar vienu no atzītākajiem Baltijas džezmeņiem, saksofonistu Denisu Paškeviču. Šajos koncertos klausītājiem tiks piedāvāta gluži jauna koncertprogramma, kurā iekļautas gan Braiena, gan Denisa oriģinālkompozīcijas.

Koncertos uzstāsies «Melvin/Pashkevich Quartet», kas ir mūziķu grupa, kurā bez abiem izcilajiem līderiem spēlē arīdzan ļoti talantīgi Latvijas džeza mūziķi – taustiņinstrumentālists Madars Kalniņš un kontrabasists Toms Lipskis.

Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Thursday Jam Session Iknedēļas Jam Session klubā "Trompete"

House band:

Atis Andersons - piano
Reinis Ozolins -bass
Janis Jaunalksnis - drums
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Bismarka Brokastis Bruņinieku iela 81, Rīga
Kalnejas 1. Koncerts Vokāls un Kontrabass

Mīlestība pret balsi un mīlestība pret kontrabasu. Mūsu galvenā vadlīnija spēlējot kopā ir spēlēt akustiski, tamdēļ lai pietuvotos skaņas būtība, lai gaiss telpā ir tīrs un cilvēku iekustināts, bez starpniekiem. Tās ir mazas pastaigas pa taciņām. Mazie skaņu darbi rodas no mūsos esošajām taciņām strap kalniem un lejām, kuros mums visiem laikā starplaiku patīk paklīst. Paši nejauši priekš sevis esam to nosaukuši par kalnu mūziku. Iespējams, dēļ plašuma, kas rodas no minimālā skaņas daudzuma, jeb mazuma. Kā arī tāpēc ka šis konkrētais radošums izpaužas garam esot kopā ar kalnu garu. Skaņdarbos izmantojam tautas mūzikas motīvus un motīvus no mūsu katra Lielās Pieredzes Grāmatas, vārdus no latviešu tautas dziesmām un pašu rakstītus. Bismarka Brokastis ir mūsu pirmā vieta kur spēlēsim mūsu mūziku plašākai publikai koncerta formātā.

Marija Broča- Vokāls
Toms Valmiers- Kontrabass/ģitāra
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

VEF kvartāla kamerzāle Ieriķu iela 5A, Rīga
Made in Belgium. No Balkāniem līdz džezam Ansamblis Aranis (Beļģija)

Intelektuāla un emocionāla izklaide profesionāli nevainojamā un artistiskā izpildījumā. Virtuozi balansējot uz mūsdienuskaņu mākslas - Balkānu - klezmeru – panku – džeza un tango mūzikas stilistikas robežām, instrumentālais sekstets no Beļgijas iepazīstina ar Beļģijas jaunāko mūziku. Latvijas publikai šie autori varētu būt arī būtisks jaunatklājums - Peter Vermeersch, Jan Kuycken, Koen van Roy, Maarten Van Ingelghem, Ananta Roosens, Ward De Vleesschouwer, Boki, Joris Vanvinckenroye, Walter Hus, Kurt Budé, Aurélie Dorzée ...
Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Jolanta Gulbe Pashkevich "O Amor A Portugal" Portugāļu tradicionālās mūzikas stils fado kļuvis par iecienītu mūzikas novirzienu arī Latvijā. Par to lielā mērā jāpateicas dziedātājai Jolanta G Pashkevich, kura jau vairākus gadus cītīgi kopusi fado dziedāšanas tradīcijas.

Viņa kopā ar ģitāristiem Ivaru Hermani un Aris Ozols sagatavojusi izsmalcinātu programmu “O Amor a Portugal”, kurā apkopojusi pašai tuvākās fado dziesmas. Turklāt no ļoti dažādiem laika posmiem, kas klausītājiem ļaus doties vēsturiskā ceļojumā un paklausīties gan senākās šā stila dziesmas, gan pagājušā gadsimta dīvu Amalia Rodrigues un Dulce Pontes daiļrades piemērus, kā arī jaunāko laiku fado iezīmes. Fado dziesmas ir izteikti emocionālas un tradicionālajā veidolā vēsta par ilgām pēc nesasniedzamā. Šis stils radies 19. gadsimtā Lisabonā, Portu un citās Portugāles pilsētās un uzskatāms par vislabāko valsts vizītkarti.

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 15€

20. oktobrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Krists Saržants quintet Krists Saržants is a latvian composer. In 2015 he graduated Jāzeps Mediņš Riga Secondary Music School and now continues his studies at Jāzeps Vītols Latvian Music Academy. So far he has collaborated with such notable musicians and bands as Orchestra “Rīga”, “Pieneņu Vīns”, Konstantins Jemeljanovs (trumpet), Peter Hertmans (guitar), Oskars PetraIn his music Krists uses modern classical music techniques, polyphonic melodies, film music inspired harmonies and improvisation based on jazz music. His biggest influences have been Nils Frahm, Martin Kuuskmann, Tigran Hamasyan, Avishai Cohen, Max Richter, Philip Glass, Taylor Eigsti and others. In April 2017 Krists recorded his first promotional CD.
Line up: Krists Saržants - piano, compositions
Dāvis Jurka - saxophone
Evilena Protektor - vocal
Toms Poišs - bass
Krišjānis Bremšs - bungas
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Saldus mūzikas un mākslas skola Avotu iela 12a, Saldus
Ģitārists MĀRCIS AUZIŅŠ koncerttūre VIENS Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš rudenī atklās otro koncerttūres “Viens” sēriju, kurai dots tāds pats nosaukums kā ģitārista pirmajam solo albumam.
Līdzās albumā “Viens” iekļautajām Raimonda Paula dziesmu aranžijām, koncerta programmā skan arī Mārča Auziņa paša rakstītie skaņdarbi, kā arī džeza improvizācijas un citu autoru dziesmu aranžijas ģitārai, piemēram, leģendārā bundzinieka Viļņa Krieviņa 1984.gadā uzrakstītā “Meitenei kafejnīcā”, kas koncertos uz klausītājiem iedarbojas ar īpašu maģiju. Programmas noslēgumā Mārcis Auziņš aicina publiku pozitīvi izstrīdēties viņa paša rakstītā skaņdarba “Strīds” laikā.
Spotify profils: https://open.spotify.com/artist/3iASB9aZtPtYwsRQFGvMvR

Youtube konts: https://youtu.be/sXHPPaOJZZo

Facebook lapa: https://www.facebook.com/auzinsguitar/
Sākums: 19:00 Cena: no 8€ līdz 15€ (E-biļetes)

Promenade Hotel Hika zāle Vecā ostmala 40, Liepaja
Made in Belgium. No Balkāniem līdz džezam/ Koncertcikls IEDEDZ GAISMU Piedalās: grupa „Aranis” (Beļģija)

Programmā: ansambļa dalībnieka Jorisa Vanvinkernoja (Joris Vanvinckenroye) oriģinālkompozīcijas

„Aranis” ir sešu mūziķu grupa no Beļģijas. Mākslinieki apvienojušies, lai radītu un atskaņotu jaunu un azartisku mūziku, kas pilna pretstatu un kontrastējošu tēmu. Viņu radītā mūzika ir vienlaikus gaiša un smaga, skaista un disharmoniska, kas „runā” gan vienkāršā, gan ļoti sarežģītā muzikālā valodā. Tā apvieno sevī iespaidus no daudziem mūzikas stiliem, radot iespaidu, ka tā ir nekad nedzirdēta, bet tajā pašā laikā tik ļoti pazīstama. Bieži vien „Aranis” sadarbojas ar dažādu mūzikas stilu un žanru viesmāksliniekiem.

Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir 50% atlaide. Pirmsskolas vecuma bērniem, neaizņemot atsevišķu sēdvietu – bez maksas.
Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Boogie Trio Labākie Latvijas traditional jazz mūzikas stila pārstāvji vienojas kopā, lai piektdienas vakarā spēlētu vecu labo swing un stride piano. Pasākuma laikā skanēs mūzika, kas atsauc atmiņā Čaplina melnbalto kino, vinila čarkstoņu, un ļauj pašiem iegrimt romantiskā pērļu virteņu, lakādas kurpju un elegances nostaļģijā.

Sastāvs:
Indrikis Veitners - klarnete
Gints Žilinskis - taustiņi
Janis Jaunalksnis - bungas

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 10€

21. oktobrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Lauku ielas diksilends "Lauku ielas diksilendu" dibināja 1983. gadā un tas aktīvi darbojās līdz 1991. gadam . Tā dibinātājs un vadītājs bija trompetists Jānis Ungurs. Diksilendam bija aktīva koncertdarbība un regulāri piedalījās džeza festivālos. Šogad diksilends atdzima no jauna un piedalījās Starptautiskajā diksilendu mūzikas festivālā Umurgā .
Sastāvs :
Jānis Ungurs - vadītājs, taustiņinstrumenti
Inga Krasmane - vokāls
Jānis Bukovskis - sitamie instrumenti
Jurģis Zariņš - basģitāra
Gundars Leitis - bandžo
Edijs Everss - klarnete
Egils Sketris - trombons
Gints Stepānovs - trompete
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Funk Night with Pieneņu Vīns Pienenu Vins ir kolektīvs no Latvijas, kas izveidots 2005. gadā un spēlē autorkompozīcijas funk/fusion stilā. Šo gadu laikā grupa ir piedalījusies vairākos vietēja un starptautiskā mēroga konkursos un festivālos, un ir slavena ar savu draudzīgu koncertu atmosfēru un radošiem digitālajiem projektiem. 2016. gada aprīlī grupa ir laidusi klajā debijas albumu ar nosaukumu “ROADS TAKEN”, kurā ir iekļautas labākās un auditorijas iecienītākās kompozīcijas no grupas 11 gadu gara ceļojuma Baltijas un citu valstu mūzikas skatuvēs. Plašāka informācja - pienenuvins.lv

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 22:00 Cena: 10€

22. oktobrī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Toms Rudzinskis' Birthday Mega Party (turning 30) + jam session Šī būs neierasta svētdiena: svinēsim Toms Rudzinskis apaļo jubileju ar starptautisku projektu koncertu trijās daļās un varenu jam session pēc tam!

Sastāvs:
Kirke Karja (EST) - taustiņi un kompozīcijas
Karl-Juhan Laanesaar (EST) - bungas
Martin Majorov (LT) - ģitāra un kompozīcijas
Reinis Ozolins (LV) - bass
Toms Rudzinskis - saksofons un kompozīcijas

Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 18:00 Cena: 7€

Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
JAZZ Brunch N3 Aicinām uz trešo Džeza Branču Pashkevich Jazz Club vēsturē: kopīgi baudīsim svētdienas rītu, gardi ēdīsim, dzersim un klausīsimies īpašu koncertprogrammu. Ar šo turpināsim laisko, mūzikas, gardumu un pārsteigumu pilno svētdienas rītu tradīciju!

Koncertprogramma TBA
Galdiņus ieteicams rezervēt iepriekš: +371 25642429.
Sākums: 11:00 Cena: 15€

25. oktobrī
Pashkevich JAZZ CLUB Palasta iela 10, Rīga
Deniss Pashkevich' Hard Bop Legacy Jam Session Deniss Pashkevich (www.denisspashkevich.com) ir mūziķis, saksofonists, komponists un pasniedzējs. Denisa māksliniecisko ieguldījumu džeza žanrā Hard Bop Legacy novertē gan džeza eksperti, gan ierindas klausītāji. Tas ir 50., 60. gadu džezs, kurš, atšķirībā no citiem džeza stiliem, mudina dejot un ‘’svingot’’ šai mūzikai līdzi. Apvienojumā ar lielisku saksofona spēli un Denisa entuziasmu Hard Bop Legacy atmirdz pavisam jaunā džeza skanējumā.

Ieejas maksa: 5 EUR (studentiem - 3 EUR). Biļetes pieejamas klubā 1 stundu pirms koncerta. Jam session dalībniekiem brīva ieeja un -20% dzērieniem bārā. Galdiņu rezervācijai: +371 25642429
Sākums: 20:00 Cena: 5€