Jazzin.lv ir elektroniskais džeza mūzikas koncertu un notikumu ceļvedis Latvijā, kuram ikviens var pievienot arī savu pasākumu. Šis ir WiseMusicSociety apvienības izveidotais interneta resurss, un tā mērķis ir džeza mūzikas attīstība un popularizēšana Latvijā.

Latvijas mūzikas klubu un pasākumu repertuārs no 2016. gada 01. septembra līdz 01. oktobrim

31. augustā
MOONshine Kaļķu 12, Rīga
Deniss Pashkevich / Hard Bop Legacy "Steeped in the tradition of John Coltrane, Deniss Pashkevich is a Latvian flautist & saxophonist, producer, ad-libber and educator with a profound calling. His sound is unique and powerful with the ability to penetrate your soul. This sonic clarity and ability has made him one of the most in demand musicians from the Baltics." / Neff Irizarry ll /

Arkady Gotesman (Lt) drums
Heiko Remmel (Est) bass
Dima Golovanov (Lt) piano
Deniss Pashkevich saxophone
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

Omas Briljanta istaba Audēju iela 7, Riga
Iveta Maria Gaile trio Iveta Maria Gaile ir džeza dziedātāja, kura savu karjeru uzsākusi Rīgā, studējusi Nīderlandē un Ņujorkā, un šobrīd ir atgriezusies mājās, lai muzicētu ar lieliskajiem Latvijas džeza talantiem.
“Omas Briljanta Istabā” Iveta saspēlēsies ar taustiņinstrumentālistu Tomu Mikālu, ar kuru draudzība aizsākās jau studējot Nīderlandē, Groningenā, kā arī izcilo kontrabasistu Andri Grunti, kura skatuves pieredze Latvijas publikai vairs komentārus neprasa.
Programmā: ar īpašu rūpību izvēlēti džeza standarti un Ivetas oriģinālkompozīcijas.

P.S. Laimīgā stunda 20:00 - 21:00 ;)
Sākums: 20:30 Ieeja brīva

Noass AB Dambis, Riga
Northern C Aicinām ikvienu aizvadīt pēdējo augusta dienu ar grupas “Northern c” koncertu! Sākums - 20:00, bet gadīti arī agrāki un vēlāki viesi.

“Northern c” ir svaigs elektronikas un elektroniskās akustikas projekts no Rīgas, kas 2016.gadā izdeva savu debijas albumu. Grupu izveidojojuši divi līdzīgi domājoši draugi – Matīss Runtulis (zināms arī kā Mr.Myster) un Miķelis Putniņš.

Lai gan “Northern c” skanējums var tikt aprakstīts kā elektronisks, grupa tika veidota, lai izvairītos no populārā veida radīt mūziku, izmantojot tikai datoru, tādēļ tās dalībnieki vienmēr meklē veidus, kā radīt mūziku ar dažādu jaunu instrumentu un iekārtu palīdzību – ģitārām, basģitārām, Akai MPC, bungu mašīnu, sintezatoru un balss eksperimentiem. Šādi strādājot, ieraksta process ir līdzīgs dzīvajiem priekšnesumiem, pievienojot ierakstītajai skaņai īpašu noskaņu.
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Edgars Cīrulis & Jānis Bērziņš duo Edgars Cīrulis - klavieres
Jānis Bērziņš - ģitāra
Sākums: 19:30 Ieeja brīva

Berga Bazārs Elizabetes iela 83/85, Riga
NOSLĒGUMA KONCERTS / BERGA BAZĀRA VASARAS FESTIVĀLS Solistes: Evilena Protektore un Rūta Dūduma

Mūziķi: Toms Rudzinskis, Ritvars Garoza, Kaspars Kurdeko, Toms Poišs

Galdiņu rezervēšana: 10 EUR
Sākums: 19:00 Cena: 10€ (E-biļetes)

01. septembrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Thursday Jam Session - Vanadziņš / Lipskis / Kurdeko Zinību dienas džeza džema sesija.

Pamatsastāvā:

Kristaps Vanadzinsh - klavieres
Toms Lipskis - kontrabass
Kaspars Kurdeko - bungas
Sākums: 20:00 Ieeja brīva

Kalnciema Kvartāls Kalnciema Iela 39, Riga
Northern C un Ezeri Zinību dienas vakarā Kalnciema kvartālā uzstāsies jauni vārdi mūzikā: elektroniskās mūzikas projekts "Northern C" un "Ezeri".

<<Northern C>>
Grupai ir raksturīgs elektroniskās mūzikas skanējums, kas tiek papildināts ar vokālu, ģitāras un citiem dzīvo instrumentu skaņu elementiem, kopā veidojot neparastu skaņu sakausējumu.
Pamatsastāvu veido Matīss Runtulis, plašāk zināms kā «Mr. Myster», un Miķelis Putniņš, projekta «Ezeri» autors.

<<Ezeri>>
«Ezeri» ir mainīgs projekts. Neparastas harmonijas un ritmiskie zīmējumi ir tikai daži elementi, kas raksturo «Ezeru» mūziku, taču liela nozīme ir arī stāstiem un tēmām, kas interesē Miķeli Putniņu, piemēram, pilsētas un dabas mijiedarbība un konflikti, kādus tā rada mūsdienu cilvēkā.
Lai gan ierakstos dziesmas ir bagātīgi aranžētas ar dažādiem instrumentiem un elektroniku, šobrīd «Ezeri» koncertē kā trio - Miķelim (vokāls, ģitāra) pievienojušies Kristians Priekulis (basģitāra) un Krišjānis Bremšs (bungas).
Sākums: 19:00 Ieeja brīva

02. septembrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Agita Rando quartet Berlīnē dzīvojošā pianiste un ērģelniece, kura dzimusi un uzaugusi Cēsīs, studējusi Latvijā un Vācijā, piedāvā džeza koncertu, kurā skanēs pašas rakstītā mūzika un latviešu tautas dziesmu apdares.
Agitas Rando mūzikas oriģinalitāte izpaužas ne tikai skaņdarbu interpretācijā, bet arī kompozīciju krāsu dažādībā, kas ir spilgts pierādījums tam, ka no daudzpusīgās mūziķes biogrāfijas viņa ir spējusi attīstīt sava veida mūzikas stilu, kuru klausītājs tik ātri neaizmirst.

Vairāk par Agitu Rando var uzzināt šeit - www.agitarando.com

Koncertā piedalīsies:

Zintis Žvarts - saksofons
Agita Rando - klavieres
Stefan Weeke - bass
Artis Orubs - bungas
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

Fabrikas Restorāns Balasta Dambis 70, Rīga
Vakariņas un džezs Pie klavierēm Oskars Račevskis Sākums: 19:30 Ieeja brīva

03. septembrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Rinalds Maksimovs trio Rinalds Maksimovs - bungas
Mariusz Praśniewski (PL) - kontrabass
Matīss Čudars - ģitāra
Sākums: 21:00 Ieeja brīva

04. septembrī
Džeza klubs «Trompete» Peldu iela 24, Rīga
Svētdienas Brunch Trompetē Muzicēs Jānis Bērziņš & Svens Vilsons guitar duo Sākums: 12:00 Ieeja brīva

07. septembrī
Ojāra Vācieša muzejs Ojāra Vācieša Iela 19, Rīga
Rudens raksti - dzeja / dziesmas Dzejas dienu noskaņās Ojāra Vācieša muzejā aicinām uz tikšanos dzejā un mūzikā.
"Suitu cikls" un citi dzejoļi Daces Micānes Zālītes lasījumā.
Džeza dziedātājas Ingas Bērziņas komponētas dziesmas ar Daces Micānes Zālītes vārdiem.
Sākums: 18:00 Ieeja brīva

09. septembrī
MOONshine Kaļķu 12, Rīga
Džeza mūzikas vakars VILNIS DUMPIS TRIO Sākums: 19:00 Ieeja brīva

11. septembrī
Rīgas svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudze Klostera Iela 2, Rīga
MUMS IR LABI ŠEIT BŪT, labdarības koncerts Mieram tuvu Solidaritātes fonda
10 gadu jubilejas koncerts

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 16
Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā

Iveta Gaile (balss)
Zane Jankuna (balss)
Jānis Kurševs (balss)
Raimonds Petrauskis (taustiņi)
Oskars Petrauskis (saksofons)

Ieeja koncertā par ziedojumu „Mieram tuvu Solidaritātes fondam”. (Jau iepriekš pateicamies par atbalstu)
Sākums: 16:00 Ieeja par ziedojumiem

12. septembrī
Lielā Ģilde Amatu iela 6, Rīga
Fadu mūzikas koncerts. Telmo Pirešs (Portugāle) Telmo Pirešs ir mūsdienu ‘fadišta', dzejnieks, komponists un viens no nedaudzajiem vīriešiem fadu mūzikas žanrā, kurš iemantojis starptautisku atpazīstamību. Presē viņš tiek dēvēts par “mūsdienu fadu iemiesojumu”.

2016. gada martā klajā nāca viņa jaunais albums „SER FADO” (BŪT FADU), kas iemieso viņa fadu pieejas būtību jau nobriedušā formā. Tas ir fadu, kas pretēji daudziem aktuālajiem darbiem, kuri cenšas iekļauties meinstrīmā un starptautiskajā tirgū, izmantojot popmūzikas elementus un modernas instrumentācijas, atgriežas pie fadu pirmsākumiem un šīs mūzikas saknēm. Fadu, kura būtību atdzīvina Pireša balss skanējums, kā arī portugāļu un klasiskā ģitāra.
Sākums: 19:00 Cena: no 18€ līdz 41€ (E-biļetes)

14. septembrī
Rīgas Kongresu nams Kr. Valdemāra iela 5, Riga
Max Raabe & Palast Orchester Rīgā Ekstravagantais mūziķis Latvijas publikai piedāvās koncertprogrammu “Eine Nacht in Berlin” (“Nakts Berlīnē”), kuras ietvaros izpildīs 20. un 30. gadu kompozīcijas no Veimāras ziedu laikiem. Kopš pirmizrādes šī gada sākumā to apmeklējuši jau vairāk nekā 16 000 skatītāju 16 pilsētās.

“Eine Nacht in Berlin” ir kas vairāk par koncertu - tās ir neizmirstamas emocijas, savdabīgs ceļojums laikā, kurā mākslinieki izpilda 20. - 30. gadu oriģinālskaņdarbus, kā arī mūsdienu hitu aranžējumus atbilstošā noskaņā. Lai kurā valstī Makss Rābe un orķestris uzstātos, kritiķi vienbalsīgi velta slavinošus vārdus, dēvējot “Eine Nacht in Berlin” par šarmantu, inteliģentu un unikālu šovu, kurā laikā no skatuves strāvo augstākās klases izpildījums un autentiska noskaņa.
Sākums: 20:00 Cena: no 39€ līdz 69€ (E-biļetes)

15. septembrī
Mūzikas nams Daile Krišjāņa Barona iela 31, Riga
AG'3 Koncerts “AKUSTISKO ĢITĀRU TRIO AG 3’” koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš.
Iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji - 2011. gadā mūziķi tika apvienojušies apvienībā - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Tolaik aizsākās profesionālo un izcilo ģitāristu - Aivara Hermaņa, Kaspara Zemīša un Mārča Auziņa radošā sadarbība.
“AKUSTISKO ĢITĀRU TRIO AG 3” programmā ģitāristu trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas mūziķu aranžējumos. Tajā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas.
Sākums: 19:00 Cena: no 10€ līdz 25€ (E-biļetes)

Daugavpils teātris Daugavpils, Rīgas 22a, Daugavpils
MĀRA BRIEŽKALNA KVINTETS koncertā ROTHKO IN JAZZ Māksla un mūzika vienuviet – tāds ir latviešu mūzikas audiovizuālais projekts „Rothko in Jazz”, kas tiecas atspoguļot abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbu noskaņu. Programma savu pirmatskaņojumu piedzīvoja pagājušā gada 29. aprīlī Kenedija centrā Vašingtonā, ASV (John F. Kennedy Center for the Performing Arts).

„Rothko in Jazz” ir audiovizuāls projekts, ko veido desmit jaunas džeza kompozīcijas, kas sarakstītas konkrētiem Marka Rotko mākslas darbiem. Muzikālās tēmas radījuši latviešu komponisti Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls. Aranžējumus veidojuši Māra Briežkalna kvinteta (MBQ) mūziķi – Māris Briežkalns (bungas), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofoni), Edvīns Ozols (kontrabass) un Raimonds Macats (elektriskais čells, mutes harmonikas).

Sākums: 18:30 Cena: no 3€ līdz 5€ (E-biļetes)

17. septembrī
9. VILNIS / Muzikāli izklaidējošs atpūtas klubs Kungu iela 8, Riga
Rachel Claudio (AUS/FR) un Rick Feds live in Riga 2016.gada 17. Septembrī pie mums uzstāsies viena no pašlaik ietekmīgākajām soul mūzikas izpildītājām eiropā un Amerikā. Rachel Claudio ir Austrālijas izcelsmes māksliniece, kura pašlaik dzīvo Francijā. Izpildītājas singls “Hey Ya” ir sasniedzis vairāk kā divus milionus skatījumu. Vokālistes, komponistes, pianistes un producentes Reičelas Klaudio (Rachel Claudio) balsij piemīt satriecoša daudzveidība, kas, būdama trausla un spēcīga vienlaikus, aizrauj ne tikai soulful, bet arī elektroniskās un džeza mūzikas cienītājus.
Savas karjeras laikā sadarbojusies ar virkni mūziķu un producentu, kā arī izdevusi divus solo albumus – „Claudiography” (2012) un „Thrill of the Game” (2014). Pati mūziķe norāda, ka šajos albumos ikviens klausītājs var sajust viņas dažādo personību, pārkāpjot muzikālo žanru robežas un vienlaikus esot pianistei, vokālistei, producentei un arī komponistei. Veiksmīga sadarbība mūziķei ir izveidojusies ar dīdžeju Nikolasu Voutēru.
Sākums: 22:00 Cena: 5€ (E-biļetes)

Artilērijas Pagrabi Rīgas iela 22, Daugavpils
Alex Jønsson (solo, guitar, jazz ) / Denmark Alex Jønsson (born 1985) is an award winning Danish guitarist, composer and improviser based in Copenhagen.
Jønsson, who was born and grew up in West Jutland, obtained the prestigious Nordic Master of Jazz (NOMAZZ) from the Royal Academy of Music, Aarhus in 2013.
Jønsson has a wide musical scope with no limits. In the past years, music has brought him across the world to a.o. the international music industry festival SPOT, Moldejazz, Bohemia Jazz and as a artist in residence in Palestine. In Denmark, he is currently considered one of the leading guitarists rooted in a proud Aarhus jazz tradition counting prominent musicians like Uffe Steen, Jakob Bro and Søren Dahl.
Sākums: 22:00 Ieeja brīva

23. septembrī
Kaņepes Kultūras centrs Skolas iela 15, Riga
Koncerts // Alex Jønsson Jaunais un atzītais dāņu ģitārists Alex Jønsson atgriežas ar jaunu solo projektu, kurā viņa oriģinālkompozīcijas savijas ar improvizāciju, ieraujot klausītājus intīmā muzikas pasaulē.
Jønsson ir sadarbojies ar grupu “I Think You’re Awesome”, ar Jakob Sørensen grupu “Bagland”, kā arī ar norvēģu dziedātāju Live Foyn Friis. Viņš ir arī sava trio “Spy On Your Friends” muzikālais kodols, ar kuru izdevis divus albumus.
Jønsson kompozīcijas un spēles manieri raksturo ziemeļnieciska un melanholiska mūzikas valoda, taču viņš turpina atklāt jaunu, eksperimentālu pieeju ģitārspēlei.
2016. gada rudenī gaidāms viņa EP albums.

“Viņš ir ticis nominēts Danish Music Award 2013 kā labākais jaunais džeza mākslinieks, ko viņš ir godam pelnījis, jo viņa mūzika ir personiska un elpu aizraujoša.” – Kjeld Frandsen, Berlingske (Dānija)
“Nav grūti saprast, kādēļ šis mūziķis tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem ģitāristiem Dānijā” - Fyens Stiftstidende (Dānija)
Vairāk informācijas – www.alexjonsson.dk
Sākums: 20:00 Cena: 1€